Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ДЕНЬ ВИРОБНИКІВ БОБОВИХ, АБО СВЯТО ЕКОЛОГІЧНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА У ТЕПЛИКУ
Цьогоріч уже традиційний День поля у фермерському господарстві Олексія Дона в Теплику на...
«НІБУЛОН» ДОЛУЧИВСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ МЕРЕЖІ ДОБРОЧЕСНОСТІ
Відповідна Декларація про створення Всеукраїнської мережі доброчесності була підписана...
СПЕКА НАС НЕ СПИНИТЬ, АБО ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ, КЛІМАТЕ МІЙ
Дивне цього року літо: то холод, то спека. Та і вчені вперто твердять — клімат планети невпинно...
ШВЕЙЦАРСЬКЕ СЕРЦЕ В ДАРУНОК УКРАЇНІ
Герой України Олексій Вадатурський визнаний достойним послідовником легендарного швейцарця ...
СМУГАСТИЙ РЕЙС
Перше за багато років вантажене сучасне несамохідне судно з кавунами дісталося до столичної...

Наші партнери:

«БЕЗ УКРАЇНСЬКОГО МЕТАЛУ СВІТ ОБІЙДЕТЬСЯ, А БЕЗ УКРАЇНСЬКОГО ПРОДОВОЛЬСТВА – НІ»

ImageАндре Куусвек народився в Естонії, навчався в Стокгольмській школі економіки, працював у банківській сфері Естонії та Німеччини, а з 1996 року – у штаб-квартирі ЄБРР в Лондоні, координуючи діяльність ЄБРР на ринках капіталу та фондових біржах, а також проекти банку в фінансовому секторі країн СНД та Східної Європи. Впродовж восьми років здійснив понад 70 інвестиційних угод у країнах Центральної, Східної Європи та СНД, також активно працював як координатор фінансового сектора у п'яти країнах. У 2004-2008 роках працював директором офісу ЄБРР у Казахстані. З вересня 2008 року очолює представництво ЄБРР в Україні.
Андре Куусвек входив до складу ради директорів 30 банків, страхових компаній та акціонерних товариств, пенсійних фондів. Вільно володіє п'ятьма мовами.
Він являє собою унікальний тип фахівця: народжений у СРСР, він чудово розуміє ментальність жителів пострадянського простору; навчання і робота у провідних країнах Європи дали можливість поєднати глибинне розуміння економіки перехідного типу з сучасними європейськими підходами до економічного розвитку. Можна вважати проведінням, що офіс ЄБРР в Україні очолює саме така людина.


– Пане Куусвек, ЄБРР працює у 30-ти країнах. Які з них демонструють найбільший прогрес в економічному розвитку і як це пов'язано з інвестиційним кліматом у країні?
– Прогрес розвитку країни напряму пов'язаний з інвестиційним кліматом, причому прогрес не лише у вигляді зростання ВВП, але й підвищення стандартів життя населення. Важливо, щоб існувала кореляція між ростом ВВП і стандартами життя, тобто кількістю багатих і бідних, розподілом національного багатства серед населення. Зростання ВВП напряму залежить від інвестицій, у першу чергу іноземних, бо це нові заводи і підприємства, нові робочі місця і нові технології. І без іноземних інвестицій, особливо у регіоні, котрий ми називаємо «країни з перехідною економікою» – країни колишнього СРСР і так званого соціалістичного табору – неможливо обновити технології. Варто все ж визнати, що наші країни відстали в цьому питанні від західного світу і тепер потрібно якось наздоганяти. Тут без інвестицій і без мозоку – ніяк.
Гроші обирають ціль не за географічною чи політичною ознакою, головний критерій – наскільки велике очікується зростання в майбутньому і наскільки важко буде працювати у країні. Саме це і є інвестиційний клімат.
Якщо інвестиції пов'язані зі значним ризиком, то серйозні інвестори в країну не підуть. Підуть, можливо, якість венчурні фонди, але вони складають досить незначну частку загального обсягу інвестицій. Серйозні інвестори із західних країн це, як правило, крупні компанії і зайвого головного болю їм не потрібно. Вони краще підуть туди, де легше працювати. Серйозний інвестор завжди оцінює ризик і прибуток від можливої інвестиції, і шукає проекти в країнах, де є потенціал росту, а ризик  – мінімальний.
Ризики для бізнесу напряму пов'язані з діями уряду, тому від нього багато залежить, хоча і не все. За великим рахунком, уряд має встановити правила гри для бізнесу і на цьому його відносини з бізнесом мають закінчуватися. Завдання уряду – забезпечувати рівність правил для всіх та безумовне виконання всіма цих правил. Далі нехай розвивається економіка, конкурують між собою підприємства – від цього і буде результат. Ще раз наголошую – уряд не має втручатися у бізнесову діяльність, причому під словом «уряд» я розумію не лише тих міністрів, що засідають на вулиці Грушевського, але усю вертикаль влади – аж до митниці, податкової чи ветеринарної інспекції. Повний матеріал у друкованій версії

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: