Статті

НАЙОЧІКУВАНІША ПОДІЯ РОКУ:  В ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗВЕДУТЬ НАЙБІЛЬШИЙ В УКРАЇНІ РІЧКОВИЙ ТЕРМІНАЛ «НІБУЛОНА»

Заплановане на червень 2019 року введення в експлуатацію найбільшого в Україні перевантажувального річкового терміналу компанії «НІБУЛОН» у c.Тернівка Вільнянського району є одним із найбільш очікуваних інвестиційних проектів Запорізької області. Про це 27 лютого в ході засідання Ради регіонального розвитку за участі Президента України Петра Порошенка, де були представлені ключові інвестиційні проекти регіону, заявив голова Запорізької облдержадміністрації Костянтин Бриль. Цього дня «Козак-палац» у Запоріжжі зібрав численних представників виконавчої влади і місцевого самоврядування, депутатів різних рівнім, керівників бізнес-структур області, інвесторів, науковців і викладачів, представників засобів масової інформації.

Компанія «НІБУЛОН» розпочала будівництво терміналу у жовтні 2018 року у рамках впровадження унікального інвестиційного проекту з відродження внутрішніх річок Дніпро та Південний Буг як судноплавних транспортних артерій, судноплавства і суднобудування в нашій країні. Торік урочистий старт будівництва об'єкта був даний генеральним директором ТОВ СП «НІБУЛОН» Олексієм Вадатурським і головою Запорізької облдержадміністрації Костянтином Брилем у рамках ІІІ Міжнародного форуму Інтеграції та Кооперації «InCoForum 2018», що проходив у цьому самому залі. Для цього було організоване пряме включення з місця закладки комплексу у с.Тернівка, що розташоване у 45 км від міста Запоріжжя, де за участі численної місцевої громади і місцевої влади було символічно забито першу палю нового потужного перевантажувального термінала. Того дня Костянтин Бриль зазначив, що для всього Вільнянського району ця подія стала фактичним перезапуском, адже це більше 600 млн грн інвестицій, це створення нових робочих місць і сплата податків.

Сума інвестицій у будівництво нібулонівського терміналу в Тернівці складає $23 млн. Високотехнологічний перевантажувальний комплекс забезпечить робочими місцями близько 120 чоловік, а також щорічно буде поповнювати місцевий бюджет за рахунок сплачених податків більше ніж на 5 млн грн.

Відкриваючи засідання Ради регіонального розвитку у Запоріжжі, Президент України Петро Порошенко підкреслив, що співпраця «НІБУЛОНа» із місцевою владою є прикладом того, як необхідно вибудовувати стосунки з інвесторами, в тому числі іноземними. Він уточнив, що завдяки вітчизняному інвестору «НІБУЛОНу» в Запорізькій області вже діють два перевантажувальні термінали загальною потужністю 153 тис. тонн, бо для інвестора в області горить зелене світло. «Це є ознака кардинальних змін сприйняття інвестора. Його сприймають не як дійну корову, яку треба менше годувати і більше доїти, а сприймають як лакмусовий папірець, чи все добре у нас з інвестиційним кліматом», — відзначив Президент.

Він підкреслив, що завдяки «НІБУЛОНу» і його проектам, не лише будуть створюватися додаткові робочі місця на терміналах компанії, але й зростатиме в цілому конкурентоздатність аграрної продукції регіону. Зокрема, додаткові робочі місця і надходження до бюджетів отримають об'єднані територіальні громади в сільській місцевості. Глава держави також підкреслив важливість низки реалізованих проектів у рамках соціального партнерства, яка вимірюється десятками мільйонів гривень лише в Запорізькій області.

Об'єкт у с.Тернівка Вільнянського району стане третім підприємством «НІБУЛОНа» на Запоріжжі. Введення перевантажувального термінала в експлуатацію заплановано на червень цього року.

«Завершення будівництва найбільшого в Україні річкового перевантажувального термінала «НІБУЛОНа» — серед найочікуваніших подій 2019 року в нашій області. Це поліпшить логістику регіону, розвантажить наші дороги та пожвавить економіку. Місцевий бюджет щороку поповнюватиметься за рахунок сплачених податків на понад 5 мільйонів гривень», — додав голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль.

У свою чергу, генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН», Герой України Олексій Вадатурський підкреслив, що Запорізька область є зразком інвестиційної привабливості у частині ставлення депутатів до проектів, які сприяють процвітанню регіону. «Ми за рік від ідеї до провадження реалізували цей інвестиційний проект, я їм дуже дякую за таку підтримку. І сьогодні Запорізька область єдина в Україні, де буде 3 надсучасних перевантажувальних термінали на Дніпрі. А це значить шалені скорочення, близько 4 млрд грн, витрат на автомобільні шляхи. Ми досягли того, аби кожен аграрій у Запорізькій області міг бути учасником зовнішньоекономічної діяльності України», — відзначив Олексій Вадатурський.

У ході форуму генеральний директор «НІБУЛОНа» провів для присутніх віртуальну екскурсію будівельним майданчиком — завдяки прямому включенню учасники засідання на чолі з Президентом переконалися у швидких темпах будівництва, яке ведеться за планом попри погодні умови та холодну пору року. Наразі на будівельному майданчику зводять стіни адміністративного корпусу, їдальні, трансформаторної станції, а також завозять ґрунт та пісок для вирівнювання та планування всієї території. Одночасно триває будівництво причалів і фундаментів під автомобілерозвантажувач, робочої вежі та підземної перехідної галереї.

За словами генерального директора компанії, на зведенні цього високотехнологічного терміналу працюватимуть близько 1500 будівельників із 70 підрядних організацій практично зі всієї України. Відтак замовленнями будуть завантажені 5-6 заводів залізобетонних конструкцій Дніпропетровської та Запорізької областей, адже довжина паль, які буде забито, становить близько 105 км. З об'єкта буде вивезено близько мільйона кубометрів ґрунту.

Олексій Вадатурський підкреслив, що завдяки реалізації масштабного інвестиційного проекту із відродження річкових перевезень Дніпром та Південним Бугом, а також завдяки будівництву мережі річкових перевантажувальних терміналів, в які сукупно інвестовано понад $2 млрд, компанія фактично самотужки змогла переформатувати карту аграрної логістики. Адже там, де працюють термінали «НІБУЛОНа», вантажівки із врожаєм долають набагато менші відстані, зменшуючи навантаження на дороги і мости.

Він також нагадав про ключові досягнення компанії за останні 4 роки, зокрема, що «НІБУЛОН» за цей час побудував 35 суден власного флоту, які ходять під українським прапором і виготовлені з українського металу.

«Я пишаюсь тим, що у нас на кожне робоче місце в судноплавній компанії є чотири претендента, а всього в черзі 1600 людей. Від нас люди не від'їжджають за кордон, навпаки — працівники хочуть до нас влаштуватися. На суднобудівному заводі у нас в черзі 9000 людей, і ми кожного року створюємо 400-500 робочих місць.

Також ми власними силами і коштом провели днопоглиблення 134 км Південного Бугу. Це наш конкретний внесок у розвиток інфраструктури України», — відзначив генеральний директор компанії.

«У наших планах перевезти по Дніпру 4 млн тонн вантажів, а це — економія для ремонту автодоріг у розмірі 4 млрд грн. І ми продовжуємо будувати флот. У нас річковим транспортом буде переміщатися 60% вантажів по Україні. Ми на своєму конкретному прикладі показали, що перевезення сільгосппродукції переводимо на річковий транспорт, і таким чином ми розвантажуємо автомобільні дороги», — підкреслює Олексій Вадатурський.

Отже наразі у Запорізькій області успішно працюють два високотехнологічні річкові перевантажувальні термінали. Перший із них — філію «Кам'янка-Дніпровська», компанія «НІБУЛОН» побудувала ще наприкінці квітня 2010 року. А на початку 2017-го вона вже прийняла свій перший мільйон тонн сільгосппродукції. Це переважно продукція від сільгоспвиробників із Запорізької, деяких районів Херсонської, Дніпропетровської, Харківської та Донецької областей.

У червні 2017 року в присутності Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, представників міжнародних фінансових установ та послів різних країн компанія урочисто ввела в експлуатацію перевантажувальний термінал філії «Хортиця» у с.Біленьке Запорізького району.

Прихід компанії в Біленьке також має неабияке соціальне значення для місцевих мешканців. Так, на початку квітня 2017 р. місцевій громаді для постійної експлуатації було передано комплекс очисних споруд, добудований та реконструйований за рахунок і зусиллями компанії «НІБУЛОН». Це стало історичною для всього села подією, адже на цей важливий об'єкт соціальної інфраструктури тут чекали більше 20 років. Окрім того, компанія обладнала сучасний комп'ютерний кабінет у місцевому навчальному закладі і збудувала футбольне поле з натуральним зеленим покриттям та системою поливу, а також відремонтувала дорожнє покриття та облаштувала парк відпочинку на берегу Дніпра, на прилеглій до підприємства території.

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"