Статті

«ЛЮДИНА РОКУ-2009»: ТРИ СТАТУЕТКИ В РУКАХ АГРАРІЇВ

Аграрії знову в пошані. Повсюдна констатація факту, що аграрна галузь хоч якось тримає ВВП на рівні, далася взнаки. Так, якщо в минулі роки лауреата премії загальнонаціональної програми «Людина року» від агропромислового сектору нагороджували після антракту, і то лише одного, то цьогорічна 14-та церемонія одні з перших лаврів віддала аж трьом відомим аграріям…
Не щодня наші аграрії мають час вбратися у вишукані костюми, смокінги та вечірні сукні. Цього ж року нагода причепуритися випала неабияка, адже їх, як і інших номінантів та почесних гостей церемонії «Людина року», зустрічали «червоною доріжкою», давши змогу відчути себе оскароносними зірками. Тож і джентльмени від аграрного сектору, і їхні леді сумлінно виконали заявлену в запрошеннях вимогу щодо дрес-коду.

Image
Олексій ВАДАТУРСЬКИЙ («НІБУЛОН»), переможець в номінації «Інвестиція року»

Понад годину під спалахи об'єктивів і сяяння телекамер тривав урочистий прохід у Національному палаці мистецтв «Україна». Зірки естради та кіно, політики, бізнесмени давали інтерв'ю, автографи, погоджувалися фотографуватися з менш відомою публікою. А ми, журналісти, тим часом марно намагалися зібрати «наше село» – як лагідно називаємо своїх номінантів від АПК – для спільної фотографії. Та годі – попри те, що більшість гостей пропливали, мов пави, з гордо піднятою головою, в холі панувала просто комашина метушня. Прості смертні (хоча таких було тут небагато) грали свиту, а «небожителі» залюбки приймали цю гру, насолоджуючись відчуттям власної величі…
А насолоджуватись справді було чим, адже достойники, яких вшановували цього дня, – це здебільшого люди, котрі не лише перемогли кризу, встояли у хитавиці політичних подій, а наперекір усьому здійснили прорив – кожний у своїй галузі.
Як розповів генеральний директор загальнонаціональної програми «Людина року» Аркадій Райцин, визначають переможців і лауреатів понад 800 експертів, делегованих 200 організаціями, державними установами, асоціаціями, спілками, фондами та засобами масової інформації. Спочатку експерти визначають кандидатів на участь у загальнодержавних номінаціях, проводячи для цього голосування кілька разів протягом року. По закінченні року троє кандидатів, які мають найвищий рейтинг, стають номінантами, або лауреатами. Всі вони присутні на урочистій церемонії нагородження. Переможців же серед номінантів у кожній категорії визначають таємним голосуванням членів Вищої академічної ради.

Image
Віталій СКОЦИК («Лендком Інтернешнл»), переможець в номінації «Менеджер року»

Загалом визначення найкращих у 2009 році проводилось у 17 номінаціях, які охоплюють всі напрями політичної, фінансової, підприємницької, медійної і гуманітарної сфер суспільного життя України.
Звичайно, були й не зовсім зрозумілі нагороди, однак публіка всіх сприймала тепло. Так, скажімо, спеціальну премію за видатні заслуги несподівано для багатьох отримав «батько КВНу», президент телевізійного творчого об'єднання «АМіК» Олександр Масляков. (Оцей жарт, щодо незрозумілості нагороди Олександру Маслякову, спишемо на молодість автора і відсутність у нього телевізора – прим. ред.). Як виявилося, він також уміє жартувати. Пан Масляков довго виправдовувався перед присутніми, за що ж його так вшанували українці, та знайшов лише два цьому пояснення: або тому що дружина напівукраїнка, або тому що теща – цілковита хохлушка. А втім, з усмішкою зауважив, що в Росії його ще ніколи не нагороджували «як чєловєка» – як виявилося, за Людину тримають лише в Україні…
Жартами звеселяв публіку і Михайло Жванецький – ще один лауреат спеціальної премії за видатні заслуги загальнонаціональної програми «Людина року-2009».
А своїми піснями в перервах між врученнями нагород розважали присутніх ЕL Кравчук, Володимир Гришко, Тіна Кароль, Камалія, Катя Бужинська, Олександр Морозов (також лауреат міжнародної премії «Людина року») та Джамала, яку, до речі, визнано кумиром року.
Вели церемонію дві пари ведучих: одні україномовні – Ольга Сумська та Юрій Горбунов, інші – Руслана Писанка та Марія Єфросиніна – для російськомовних глядачів. Оскільки нагородження відбувалося вже вчотирнадцяте, та ще й третього місяця, церемонію вирішили проводити «під знаком Пі: 3,14». Щоправда, хоч скільки ведучі та промовці намагалися пожартувати довкола цього магічного числа, прив'язати ці «дотепи» з числом «пі» до «Людини року» так до пуття нікому й не вдалося.
Зате вдалося вручити 17 нагород у вигляді статуеток «Вогонь Прометея» у різних номінаціях. І, що радує, вперше аграрії взяли аж три найвищі нагороди.

Image
Олег БАХМАТЮК (Агрохолдинг «Авангард»), переможець в номінації «Аграрій року»

Так, у номінації менеджер року, лауреатів якої організатори влучно назвали «майстрами перетворення хаосу на порядок», перемогу здобув Віталій Скоцик, генеральний директор одразу двох компаній, що працюють в агросекторі: він очолює компанію АМАКО, яка постачає інфраструктурні рішення, ефективні технології для агровиробництва і всі необхідні складові цих технологій, та компанію «Лендком Інтернешнл», яка займається виробництвом сільгосппродукції і використовує ці самі технології. «Політику роблять одні, плоди її пожинають другі, а хаос вирівнюють треті», – промовив зі сцени переможець і подякував тисячам людей, задіяним в українських проектах, а також особисто професіоналам, які керують такими проектами і ставлять перед собою найвищі завдання.
«Управління в аграрному бізнесі – сьогодні найкраще в Україні серед усіх інших галузей. Тому я й розцінював би цю нагороду, власне, не як нагороду для мене особисто. Ми знаємо, що аграрний бізнес – це великий бізнес, в якому не лише технології з вирощування і виробництва, а й технології управління на найвищому рівні», – коментує подію Віталій Скоцик.
Аграрієм року серед трьох номінантів – почесного голови ТОВ «Агрохолдинг «Авангард» Олега Бахматюка, генерального директора ТОВ «Агрофірма «Обрій» Віталія Головка та директора ПОСП «Уманський тепличний комбінат» Миколи Гордія – обрали першого. Отримавши нагородну статуетку з рук президента Української аграрної конфедерації Леоніда Козаченка, пан Бахматюк подякував організаторам та багатотисячному колективу своєї компанії і поділився своїм оптимізмом: «Думаю, що саме аграрний сектор буде тим патріотичним локомотивом, який виведе вперед, який рухатиме і нашу державу і всіх нас до нових здобутків!»
Своєю чергою, Леонід Козаченко, який не вперше виконує таку почесну місію, ще до відкриття конверта з іменем переможця зауважив:
– Те, що цього року номінацію «Аграрій року» вручають на початку, а не наприкінці свята, як це було завжди, – це неспроста. Адже аграрний сектор – це єдина галузь, яка в минулому році не втратила, а навіть примножила. Це єдина галузь, на якій тримається сьогодні усе наше суспільство. І хто б не переміг, кожен з номінантів заслуговує на особливу повагу.
Інвестицією року визнано проекти ТОВ СП «НІБУЛОН» (м.Миколаїв), які обійшли у цій номінації такі потужні компанії, як ВАТ «Енергомашспецсталь» (м.Краматорськ) та ПВП «Сіріус» (Черкаська обл.). Генерального директора компанії-переможця Олексія Вадатурського зал зустрів гучними оплесками. Він уже вдруге забирає до Миколаєва «Вогонь Прометея»:
– Чотири роки тому на цій сцені я став аграрієм року і пообіцяв усім українцям, що про компанію «НІБУЛОН» ви ще не раз почуєте хорошого і доброго. Відтоді ми багато працювали на благо України, і через два роки я отримав звання Героя України. Зірку я вдягаю на свята, сьогодні так само свято в усіх нас. Я знаю, яке неоднозначне ставлення до цього звання, тому мені довелося ще більше працювати в умовах кризи, втілювати багатомільйонний проект розбудови сучасних елеваторів і селянського флоту. І я дуже вдячний усій нашій дружній команді, усім колегам, які впродовж усього часу підтримували нас, – зазначив під час свого виступу Олексій Опанасович.
Він як ніхто інший «вкусив» усі принади інвестування в нашій державі:
– Сьогодні бути інвестором в Україні в колі всесильних чиновників надзвичайно важко. Я вітаю усіх переможців-аграріїв в інших номінаціях, усіх підприємців, але бути інвестором найважче. Доводиться щоденно стикатися з різними перепонами. Ви знаєте, як нам довелося боротися, і ми перемогли в проведенні судна «Превентер», яке протягом п'яти місяців не пропускали до нашого підприємства, – нагадав О.Вадатурський. Свою підтримку та обізнаність в цьому питанні публіка висловила оплесками.
Інвестор року-2009 зі сцени ще раз подякував усім, хто надавав підтримку компанії «НІБУЛОН», і побажав усім перемог: «Якщо поставити мету перемогти і боротись за неї, ви обов'язково переможете!».
Одразу після нагородження Олексій Вадатурський на «червоній доріжці» поспілкувався з пресою. Він висловив глибоку повагу до всіх номінантів і переможців цьогорічного загальнонаціонального рейтингу «Людина року», де працюють усталені колективи і вирішують складні завдання. Однак нагорода за «Інвестицію року», на його думку, це найвагоміше визнання, оскільки вона є інтегруючою оцінкою діяльності компанії в усіх складових ведення бізнесу: виробництво, менеджмент, розвиток. Ніколи компанія не стане по-справжньому успішною, якщо вона неспроможна інвестувати. «НІБУЛОН» інвестує, і робить це у найважчі для економіки України часи, саме тому це успішна компанія.
Олексій Вадатурський також розповів, за що саме отримав сьогодні високу відзнаку. Перемогу в номінації «Інвестиція року» «НІБУЛОН» здобув завдяки реалізації найбільшого інвестиційного проекту в історії компанії на суму близько $200 млн. Вона передбачає будівництво 8 елеваторів і перевантажувальних річкових терміналів на Дніпрі у Полтавській, Черкаській, Запорізькій і Дніпропетровській областях. Також буде створений власний флот компанії, який налічуватиме на першому етапі 50 самохідних і несамохідних суден (зокрема 14 буксирів) загальною водотонажністю понад 150 тис. тонн. «Відродження Дніпра, – каже Олексій Опанасович, – це надзвичайно висока мета, яка стоїть перед нашою компанією і перед тими людьми, які нам сприяють».
Керівник «НІБУЛОНу» відзначив, що вперше за 14 років існування програми «Людіна року» перемогу в номінації «Інвестиція року» здобуло агропідприємство. Він наголосив, що реалізація такого масштабного проекту стала можливою виключно завдяки злагодженій роботі всього колективу компанії. «Якби вся Україна працювала так, як наша компанія, то наша країна була б лідером з постачання продовольства на світовий ринок», – переконаний О.Вадатурський.
А ми насамкінець додамо: під завісу урочистостей серед присутніх в залі розіграли поїздку на двох до Канн разом із білетами на всесвітньо відомий кінофестиваль, де застелена «червона доріжка» світового рівня.
Маємо надію, що за виром емоцій, добором лауреатів і стильністю дійства до світового рівня рік за роком наближатиметься і щорічна церемонія нагородження лауреатів і переможців загальнонаціональної програми «Людина року», яка за 14 років, безумовно, стала знаковою подією сучасного суспільного життя в Україні. Тож залишається побажати всім нам: «Нехай осяє священний вогонь Прометея нездоланне прагнення людини досягти високої мети!».

 

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"