Статті

РОБОЧА ЗУСТРІЧ АГРАРНИХ УРЯДОВЦІВ І ГЕРОЇВ УКРАЇНИ ВІД АПК

 

Image
Герої України Микола ВАСИЛЬЧЕНКО, Іван БАЛЮК, Тетяна КОРОСТ, Зінаїда ГРИШКО і Дмитро МОТОРНИЙ разом із президентом УАК Леонідом КОЗАЧЕНКОМ і Віктором СЛАУТОЮ

Розширене засідання виконавчого комітету Аграрного союзу України за участю Героїв України і Героїв Соціалістичної Праці відбулося 5 липня на базі Державного підприємства «Науково-дослідний виробничий агрокомбінат «Пуща-Водиця».
Очолювані Героями України Олександром Боровиком Всеукраїнський союз сільськогосподарських підприємств (згодом реорганізований в Аграрний союз України) і Олексієм Приліпкою агрокомбінат «Пуща-Водиця» в минулому не раз проводили подібні зустрічі Героїв-аграріїв для обговорення нагальних питань галузі. Тоді такі зібрання збирали значно більшу кількість учасників і мали дієвіші наслідки. У цьогорічній зустрічі взяли участь міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк, радник Президента України Віктор Слаута, голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, члени виконкому АСУ, представники преси.
Цього разу на порядку денному постало питання обговорення законопроекту «Про ринок земель». Обмін думками виявився не таким легким і бажаним, на який очікували чиновники. На думку Героїв України, текст документу зовсім «сирий» і потребує значного доопрацювання. Більшість із сивочолих ветеранів не схильні без огляду пирнати у ринок сільгоспземель, вбачаючи в його поспішному запровадженні чимало явних і прихованих загроз.
За підсумками заходу присутні на ньому Герої Україні підготували і направили відкрите звернення до Президента України Віктора Януковича і ухвалили рішення про необхідність проведення якнайшвидшої зустрічі з Прем'єр-міністром України Миколою Азаровим щодо ситуації в АПК.

 

 

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ
Героїв України, Героїв Соціалістичної Праці – учасників розширеного засідання Виконавчого комітету Аграрного союзу України
 
  Президентові України
В.Ф.Януковичу
05.07.2011 року
 
Вельмишановний Вікторе Федоровичу!
Звернутись до Вас нас зумовили обставини, що склалися в агропромисловому комплексі напередодні прийняття Закону України «Про ринок земель». За зовні благополучними показниками, що фігурують в офіційній пресі і створюють ілюзію подальшого стабільного розвитку аграрного сектору економіки криється ряд проблем, які можуть привести до непередбачуваних непоправних наслідків у роботі галузі та відкинути країну на десятки років назад.
Що мається на увазі?
Перше. Не виконується прийнята «Програма розвитку агропромислового комплексу України до 2015 року». Відповіді на запитання, що хоче бачити Уряд в галузі у найближчій перспективі немає, всі зусилля спрямовуються на вирішення поточних питань, латання дірок, які виникають в результаті такої безсистемної роботи.
По-друге. На ринках сільськогосподарської продукції панує хаос, має місце грубе некваліфіковане адміністративне втручання в ринкові механізми, запровадження квот, мита на експорт основних видів продукції, згортання біржової торгівлі, регулювання роздрібних цін в торговій мережі, не  забезпечується фінансування кооперативних об'єднань товаровиробників.
І все це в умовах постійного зростання цін на матеріально-технічні ресурси, що споживає село: пальне, добрива, засоби захисту рослин, техніку, запасні частини.
По-третє. Згортається державна фінансова підтримка галузі, незадовільно фінансуються галузеві програми, передбачені Державним бюджетом.
Як наслідок продовжує погіршуватись стан справ в молочному і м'ясному скотарстві, лихоманить галузь свинарства, загальмувалась підтримка льонарства і хмелярства.
По-четверте. На самовиживання пущена робота сільгосппідприємств, фермерських і особистих селянських господарств з виробництва овочів та картоплі. Тут слабо розвивається кооперативне об'єднання, заготівельно-збутові пункти, торгові доми та інші структури.
В результаті ціни на плодоовочеву продукцію та картоплю сьогодні перевищують їх рівень в країнах ЄС, що в умовах низької купівельної спроможності населення може призвести до згортання виробництва.
Через високі ціни на газ банкрутують підприємства закритого ґрунту.
І останнє. Немає практичних зрушень у вирішенні питань соціального розвитку села, яке занепадає, деградує, обезлюднюється, що справедливо відмічалось на Вашій недавній зустрічі з керівниками гуманітарної сфери.

І головне. Ми розуміємо, що земельні відносини потребують свого врегулювання, більш чіткої визначеності взаємовідносин господарюючих суб'єктів із власниками земельних паїв, які б створювали сприятливі умови для подальшого нарощування виробництва.
Ми підтримуємо дії Президента України, направлені на логічне завершення цієї роботи.
За нинішніх умов ні сільськогосподарські підприємства, ні фермерські господарства купити землю не мають змоги, а передбачені порядки продажу землі не вселяють оптимізму в правильності вирішення цього питання.
На нашу думку, слід було б передбачити перехідний період у запровадженні ринку земель, створення умов для економічного та фінансового зміцнення господарюючих суб'єктів. Покласти в основу земельних відносин довгострокову оренду паїв.
Що стосується земельних паїв, власники яких зацікавлені в реалізації в найближчий період, то державна структура могла б викупити їх і передати господарюючим суб'єктам в оренду з правом подальшого викупу.
Одним словом – потрібен взаємоприйнятний підхід до вирішення питання земельних відносин.
В країні розпочалися жнива, вирощено непоганий урожай зернових і це радує.
Що стосується створення умов для реалізації продукції, то дії Уряду заслуговують у селян не тільки критики, але і різкого засудження.
Запровадження мита практично на всі види зернових та очікуване – на оліє-жирову продукцію, неповернення ПДВ зернотрейдерам призвело до того, що заготівельні ціни на ячмінь опустилися до 1100-1200 грн., не набагато вищі і на пшеницю.
В результаті товаровиробники майже не покривають своїх витрат на виробництво, а на зовнішніх ринках держава стає неконкурентною з продукцією сусідніх держав.
Ми не розуміємо таких дій Уряду, які спрямовані на шкоду вітчизняному товаровиробнику.
Просимо Вас, вельмишановний Вікторе Федоровичу, доручити Уряду:
– для проведення спотових закупівель зерна впродовж липня – серпня п.р. виділити Аграрному фонду України кошти у сумі не менше 2 млрд. гривень:
– встановити контроль за реалізацією зерна з тим, щоб не допустити його продажу за тіньовими схемами;
– на період проведення жнив накласти мораторій на здійснення всіляких перевірок господарюючих суб'єктів контролюючими органами.
Для обговорення порушених у нашому Зверненні проблем просимо доручити Прем'єр-міністру України М.Я.Азарову провести найближчим часом робочу зустріч з представниками Аграрного союзу України та інших громадських об'єднань товаровиробників країни.
Висловлюємо Вам нашу щиру повагу і просимо розглянути наше Звернення.

Ухвалене одностайно учасниками розширеного засідання Виконавчого комітету АСУ – Героями України і Героями Соціалістичної Праці:
Моторним Д.К. – головою правління Приватно-орендного кооперативу «Зоря» Білозерського району Херсонської області, Героєм України, двічі Героєм Соціалістичної Праці;
Боровиком О.Г. – генеральним директором ТОВ «Авангард» Коропського району Чернігівської області, Героєм України, Героєм Соціалістичної Праці;
Гришко З.М. – директором ТОВ «Агрофірма «Маяк» Березівського району Одеської області, Героєм України;
Дідківським В.О. – директором приватної агрофірми «Єрчики» Попільнянського району, головою Ради сільгосппідприємств Житомирської області, Героєм України;
Коросташовим О.Г. – головою правління СВК «Батьківщина», головою Ради сільгосппідприємств Котелевського району Полтавської області, Героєм України;
Криворучком А.Т. – генеральним директором ТОВ АФ «Новий шлях» Борівського району, заступником голови АСУ, головою Ради сільгосппідприємств Харківської області, Героєм України;
Васильченком М.С. – директором товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «Маяк» Золотоніського району Черкаської області, Героєм України;
Корост Т.М. – головою Котелевської районної державної адміністрації Полтавської області, Героєм України;
Головком А.Г. – директором товариства з обмеженою відповідальністю «Гайчур» Новомиколаївського району Запорізької області, Героєм України;
Саблуком П.Т. – директором Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» НААНУ, Героєм України;
Балюком І.М. – директором приватної агрофірми «Україна» Великобагачанського району Полтавської області, Героєм України;
Гулим І.М. – генеральним директором ПАОП «Промінь» Красноградського району Харківської області, Героєм України;
Вадатурським О.О. – генеральним директором ТОВ СП «НІБУЛОН», Героєм України;
Карасиком Ю.М. – генеральним директором ТОВ «Агро-Холдинг МС», Героєм України;
Чернишенком В.І. – головою правління АТ «Комбінат «Тепличний» Броварського району Київської області, Героєм України.


За дорученням учасників розширеного засідання Виконавчого комітету
Голова Аграрного союзу України Г.В.Новіков

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"