Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ВІДРЕМОНТОВАНА РАДА
Із початком нового навчального року у школах, стартував і новий політичний сезон на печерських...
«НІБУЛОН» ПРОДОВЖУЄ МОДЕРНІЗАЦІЮ СУДНОЗАВОДУ І СПУСКАЄ НА ВОДУ НОВІ СУДНА
Компанія «НІБУЛОН» за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) продовжує реалізацію...
ЗІ ШКОЛИ ПОЧИНАЄТЬСЯ МАЙБУТНЄ
Пузиківська ЗОШЧи багато вам траплялося незнайомих шкіл, до яких просто хотілося би зайти, бо вони у якийсь...
ДРУГА МОЛОДІСТЬ «ЗОЛОТОНІСЬКОЇ»
За чверть віку роботи компанія «НІБУЛОН» з усіх випробувань виходила переможцем, стаючи ще...
«ПОЛТАВАЗЕРНОПРОДУКТ»: ВІД СПІВПРАЦІ ВИГРАЮТЬ УСІ
Світлана Іванівна БредунНа благодатних землях Полтавщини агропромхолдинг АСТАРТА, який входить до ТОП-5 найбільших...

Наші партнери:

ЧИМ МЕНШЕ СЕЛУ ДАЄШ, ТИМ КРАЩЕ СЕЛО ПРАЦЮЄ

ImageЗ такою ганебною практикою ставлення до галузі АПК з боку держави вирішили боротися представники Ради сільськогосподарських товаровиробників (СГТ) Полтавщини, одного з найпотужніших аграрних регіонів країни. Поставлені в жорсткі умови виживання, аграрії прагнуть змінити цей підхід на такий: «Чим менше селу заважаєш, тим краще село працює». А для його втілення необхідно чим дужче об’єднувати зусилля селянства...
Рада СГТ Полтавської області Всеукраїнського союзу сільськогосподарських підприємств (тепер АСУ) як громадське об'єднання була реформована у 2001 році. До її складу входять кращі регіональні агропідприємства різних форм власності. Об'єднання активно співпрацює з органами законодавчої і виконавчої влади на місцевому і обласному рівні, захищає законні права своїх учасників, створює належні умови для роботи сільгоспвиробників.
Минулої суботи у Великобагачанському районі відбулася обласна звітно-виборча конференція Ради СГТ Полтавщини. З понад 200 її учасників, крім керівників і активних членів об'єднання, у ній взяли участь заступник голови Полтавської ОДА з питань АПК Володимир Андрієнко, голова Аграрного Союзу України (АСУ) і Аграрної партії України (АПУ), Герой України Юрій Карасик, голова Полтавської обласної організації АПУ Петро Ківшик, лідери Рад СГТ семи областей – Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Сумської, Харківської та Чернігівської.

Image
Юрій Карасик

Говорити про здобутки об'єднання, яких за звітні 5 років було чимало, голова обласної Ради СГТ Іван Кочерга не став. Він лише нагадав, що Полтавщина протягом тривалого часу є одним з лідерів АПК держави, і Рада відіграла не останню роль у цьому. Особливо активно працюють представники Ради СГТ у Котелевському районі, яку очолює Герой України, голова правління СВК «Батьківщина» Олександр Коросташов, Оржицькому – директор АФ «Оржицька» Володимир Несен, Кобеляцькому – голова СК «Радянський» Микола Андрієнко, Шишацькому – генеральний директор СТОВ «Воскобійники» Валерій Капленко, Диканському – директор ТОВ «Дружба» Володимир Пащенко та ін. У цих районах більше стабільно працюючих агропідприємств, вищі виробничі показники, краще підтримується соціальна сфера села.
З рештою інформаційних матеріалів Іван Кочерга запропонував присутнім ознайомитися з численних розданих звітних сторінок. Записавшихся до виступу промовців закликав не просто накреслювати основні злободенні питання, а й пропонувати їхнє практичне вирішення. Також промовець вніс пропозицію викласти на папері результати обговорення й передати документи до центрального апарату АСУ для виконання.
Не дивлячись на численні здобутки, аналіз сучасного стану сільського господарства і готовності агропідприємств області до весняного комплексу демонструє невтішну картину.
У виступах провідних аграріїв Полтавщини йшлося, в першу чергу, про активне відстоювання інтересів галузі АПК у формуванні державної політики. Уряд має підтримувати галузь, завдяки якій нам, власне, вдалося протистояти світовій фінансово-економічній кризі, а не всіляко намагатися задушити її через систему оподаткування і невиконання програм державної підтримки.
На нараді йшлося про необхідність негайно повернутися в системі оподаткування АПК до єдиного фіксованого податку, який свого часу дав змогу багатьом підприємствам галузі не лише втриматися на плаву, а й почати розвиватися. На думку промовців, доцільним став би єдиний диференційований податок на 1 га землі, наприклад, залежно від природнокліматичної зони і стану грунтів господарства. Такий податок швидко і вчасно наповнюватиме центральний і місцеві бюджети, унеможливить зловживання з боку контролюючих органів, суттєво скоротить кількість самих контролерів. Крім того, 30% від цього податку слід залишати на місцях для підтримки соціальної сфери села. Говорили про те, що припинення будівництва на селі сталося через невиправдане зростання цін на будівельні матеріали і роботи в містах. А за рахунок цього фіксованого податку можна відродити цегельні заводи, які ще залишилися в сільській місцевості, відновити будівництво.

Image
Валерій Капленко

Дієвим механізмом впливу на чиновників має стати аграрний страйковий комітет. У разі погіршення умов роботи сільгоспвиробників, він має попереджати владу про можливість проведення страйків, а у разі недосягнення компромісу – проводити масові акції непокори із залученням ЗМІ. Адже ми бачимо, наполягали виступаючі, страйкуючих аграріїв з Євросоюзу за тисячі кілометрів від них. А про нас ніхто не чує. Треба, щоб відтепер наших аграріїв також почули – і в Україні, і за кордоном.
Сьогодні, як ніколи, маємо ганебну практику нецільового використання можновладцями і без того злиденних бюджетних коштів, витрачання їх на сумнівні проекти за так званий «відкат». Справжнє обурення викликав у виступаючого Валерія Капленка вислів одного з чиновників: «Що ти так переймаєшся? Це ж не твої гроші. Це бюджетні…» «Та це ж наші кровні гроші, – гремів оратор, – ми ж їх чесно заробили!» Тому вкрай важливим, на переконання усіх виступаючих, є створення на базі профільних громадських об'єднань АПК впливового постійно діючого органу громадського контролю, у створенні якого можуть бути задіяні Українська аграрна конфедерація (УАК), Аграрний Союз України (АСУ), Асоціація фермерів і приватних землевласників України (АФЗУ).

Image
Володимир Несен

Обурювало керівників агропідприємств ставлення держави до меценатства і благодійництва, які є проявом людської великодушності. Якщо в усьому цивілізованому світі, а колись і у нас так було, меценат виділяв кошти, йому дякували за це привселюдно, і на нього розповсюджувалися податкові пільги. Тепер до такого «злодія» одразу з'являється низка представників фіскальних органів з перевірками, шукаючи податкові порушення і відверто вимагаючи хабарі.
«Порушені на зборах питання є типовими для АПК України», – наголосив у своєму виступі Юрій Карасик. За його словами, по-перше, його надихає те, що Полтавчани, як завжди, першими так відкрито і ґрунтовно акцентують на цьому увагу. По-друге, обласна і районна влада не ховається «по кутах», як в деяких областях, від проблем АПК, а намагається спільно з товаровиробниками їх вирішувати. На переконання Юрія Михайловича, тут влада не боїться людей. По-третє, узагальнення цих виступів – це просто конкретна програма держави в галузі АПК на найближчий період.
«І ще. – продовжив пан Карасик. – Коли я став головою АСУ рік тому, перша зустріч з профактивом була саме на Полтавщині. І це, вочевидь, не просто збіг обставин. За цей рік ми довели, що Союз створений не для того, щоб колихати трибуни. А для того, щоб працювати. Працювати фінансово, інтелектуально, політично в об'єднанні з АПУ і іншими партіями, які сповідують відстоювання інтересів села. І якщо ми говоримо: «Державну аграрну політику – в руки сільгосптоваровиробників», то давайте показувати ці руки! Без нас ніхто державної аграрної політики не створить!»
Підсумком роботи конференції стало обрання на наступні п'ять років складу Ради СГТ Полтавської області з 53 чоловік, трьох заступників голови Ради – Івана Балюка, Олександра Коросташова і Володимира Несена. Головою Ради одноголосно обрали Івана Кочергу. Також для участі у цьогорічній травневій конференції АСУ, яка пройде в Києві, від області було затверджено 19 делегатів.

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: