Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ЗЕЛЕНА АЛЬТЕРНАТИВА АБО НЕ ВСІ В ЗАХВАТІ ВІД ПОЯВИ КОНКУРЕНТІВ НА ЕНЕРГЕТИЧНОМУ РИНКУ
Повний текст у друкованій версії Енергетика — як повітря: непомітна, але необхідна....
У КИЄВІ ПРЕЗЕНТУВАЛИ НОВИЙ СОРТ ТЮЛЬПАНІВ ДЖАМАЛА
Уперше в історії новий сорт тюльпанів голландської селекції виведено на честь жительки України —...
МОЛОКО ПО РІЗНІ БОКИ ВИМЕНІ
Нинішні закупівельні ціни не влаштовують і дивують українських виробників молока. За словами...
ВІТЧИЗНЯНИЙ УРОЖАЙ-2017: БИТВА НА ДВА ФРОНТИ. І НЕ ТІЛЬКИ
Повний текст у друкованій версії Станом на 5 квітня 2017 року Україна експортувала 34,13 млн...
СУДНОБУДІВНИКИ ПРОТИ АНТИУКРАЇНСЬКОГО ЗАКОНОПРОЕКТУ «ПРО ВНУТРІШНІЙ ВОДНИЙ ТРАНСПОРТ»
3 березня у стінах Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова відбулося...

Наші партнери:

У ДЕНЬ СМІХУ УЧАСНИКАМ РИНКУ ЗЕРНА В УКРАЇНІ НЕ ДО ЖАРТІВ

Скидається на те, що Україна переоцінює власну значущість на світовому ринку зерна. За своїм потенціалом ми справді здатні досягти більшого. Але до цього ще далеко. Наприклад, США щороку вирощує тільки кукурудзи близько 300 млн тонн і експортує майже мільйон тонн зернових на тиждень. Чи може Україна зі своїм річним експортом у 5 млн тонн кукурудзи впливати на світовий ринок?! Звісно, ні.
Кукурудза – справді одна із найрентабельніших сільгоспкультур. Але пригадаймо, ще зовсім недавно українське зерно не відповідало світовим вимогам за якістю і тому коштувало на внутрішньому ринку 400 грн/т. ТОВ СП «Нібулон» першим з вітчизняних виробників і зернотрейдерів змінив ситуацію. Завдяки створенню мережі сучасних елеваторів, просвітницькій роботі, неухильному виконанню укладених з сільгоспвиробниками угод і прозорій діяльності «Нібулона» ціна на кукурудзу останніми роками зросла до 1,6-2 тис. грн. Компанія відкрила для України світовий ринок, куди так важко пробитися і де через довготривале квотування наше місце легко займуть інші.
То хто ж постраждав від введення квот? Перш за все – український виробник. Й імідж країни, який дедалі погіршується намаганнями певних можновладців вичавити з ринку зернотрейдерів і закріпити на ньому державного (де факто – напівприватного) оператора-монополіста. Світова спільнота висловила своє невдоволення такою політикою в Україні і попередила про згортання інвестицій в наш АПК. Якщо через тиск транснаціональні компанії підуть з України, то обов'язково стягнуть із неї всі збитки. У вкрай важкому становищі опиняться українські зернотрейдери, які створили тут чималі активи, випестували трудові колективи. Проте, на відміну від ТНК, вітчизняні не мають жодної державної підтримки. У підсумку вони отримають лише цькування, звинувачення у дестабілізації цін і реальну загрозу згортання бізнесу. Агровиробники, яких позбавлять вибору, збуватимуть збіжжя у вітчизняних портах тим-таки ТНК, як це було років 20 тому, але вже за посередництва державного монополіста, який диктуватиме ціну.
Наприкінці березня ц.р. склалися усі передумови, щоб виправити ситуацію і з 1 квітня відновити експорт зернових. Однак уряд вкотре знехтував думкою бізнесу, громадських об'єднань і світової спільноти та подовжив квотування експорту до кінця поточного МР, щоправда збільшивши квоти на кукурудзу на 2 млн тонн.
Більш прозорою здається пропозиція замінити квотування експортним митом. Однак замість проголошеної державної політики на розбудову ринкової інвестиційно привабливої економіки країни, увесь світ побачив звичайне протистояння гілок влади. При цьому фахівці ринку побоюються, що запровадження мита зовсім не виключає в подальшому паралельного існування квот.

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: