Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ДЕНЬ ВИРОБНИКІВ БОБОВИХ, АБО СВЯТО ЕКОЛОГІЧНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА У ТЕПЛИКУ
Цьогоріч уже традиційний День поля у фермерському господарстві Олексія Дона в Теплику на...
«НІБУЛОН» ДОЛУЧИВСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ МЕРЕЖІ ДОБРОЧЕСНОСТІ
Відповідна Декларація про створення Всеукраїнської мережі доброчесності була підписана...
СПЕКА НАС НЕ СПИНИТЬ, АБО ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ, КЛІМАТЕ МІЙ
Дивне цього року літо: то холод, то спека. Та і вчені вперто твердять — клімат планети невпинно...
ШВЕЙЦАРСЬКЕ СЕРЦЕ В ДАРУНОК УКРАЇНІ
Герой України Олексій Вадатурський визнаний достойним послідовником легендарного швейцарця ...
СМУГАСТИЙ РЕЙС
Перше за багато років вантажене сучасне несамохідне судно з кавунами дісталося до столичної...

Наші партнери:

КАМ'ЯНКА: ЯКІСТЬ ЗАМІСТЬ ПОКАЗУХИ

Image
Молоді керівники Кам’янської філії ТОВ СП «НІБУЛОН»: головний агроном Микола ІСАКОВ, директор філії Віталій ШЕВЦОВ та головний інженер Андрій НЕПИЙВОДА

Вислів про те, що і на камінні ростуть дерева, на сто відсотків відповідає якості землі, обробляти яку наприкінці 2007 року запросили ТОВ СП «НІБУЛОН» до Кам'янецького району на Черкащині. Важкі трактори губилися в чагарнику і бур'янах. Однак відбулося диво перевтілення: замість лісу – поле. І вже до районної звітності навесні 2008-го було занесено контрольні цифри. Аж з'ясувалося, що тут нічого не посіяли…
Працювати на Черкащині ТОВ СП «НІБУЛОН» почало у 2006 році з будівництва Золотоніського елеватора – високотехнологічного комплексу з приймання та зберігання зерна на 66 тис. тонн. Наступного року було організовано філію «Чигирин» у однойменному районі, яка займається вирощуванням сільгоспкультур.
От тільки землі там були занедбані, бо хороші хто ж віддасть? Коли селяни на собі відчули переваги співпраці з компанією, довкола почала ширитися чутка про «НІБУЛОН» і його реальні можливості. Невдовзі керівництво сусіднього Кам'янецького району звернулося з пропозицією взяти в оренду землі на його території. Тільки заковика була в тому, що місцина горбиста, ґрунти важкі, не оброблялися близько 7-10 років, тож на місці поля – швидше ліс. Однак чи винні в тому люди, що живуть в такій місцевості, і що на паї їм дісталися саме такі угіддя?
Компанія завжди проводить політику закону – заходить на поле тільки після реєстрації договорів оренди. Тому роботу з укладання договорів в селі Лубенці почали ще в листопаді-грудні минулого року. Щоб матеріально підтримати селян, їм тоді сплатили орендну плату за паї не за 1-2 місяці, а за півроку.
Коли ж сільгосптехніка вийшла на поле, стало зрозуміло що це справжня цілина, яку не кожний агрегат витримає. Важкі трактори з дисковими боронами вивертали глиби землі, однак навіть декілька обробок не змогли її вирівняти. Тому було прийнято рішення не сіяти навесні нічого, попрацювати ще з землею і залишити її на осінній комплекс.
 «…Ви тільки уявіть, «НІБУЛОН» порушив слово  – не засіяв близько 600 га землі, погіршив показники в районі тощо», – так бубоніли не лише Лубенці. Галас здійнявся по всьому району, аж поки керівництво компанії не скликало збори селян. Запросили керівників місцевої влади, фахівців-агрономів і власників земельних паїв, щоб ті на власні очі побачили, що іноді краще не сіяти взагалі, ніж кидати насіння в неготову землю.
Щодо орендної плати, то в «НІБУЛОНі» вона не залежить від результату роботи конкретної філії: він може бути трохи гіршим через погодні негаразди або на землях нових філій, які після тривалого занепаду знову вводяться в обіг. Філії  розкидані по всій Україні, і якщо десь неврожай, то зерно на паї перекидається туди з іншого регіону.
Влітку до наявних 700 га лубенської цілини додалися 217 «призових» гектарів чорнозему в с.Лузанівка. І байдуже, що вони також забур'янені. Головне, що довкола села збережено й земельний фонд, й майновий нерухомий комплекс колишнього колгоспу-мільйонера «40-річчя Жовтня», де головував Микола Іванович Іщук.
Отже, 1 липня 2008 року було створено наймолодшу у ТОВ на сьогодні  філію «Кам'янка». Восени посіяно озимі ячмінь і пшеницю, решта землі готова на весну під кукурудзу.
Господарське тваринництво остаточно було знищене за колишніх власників у 2006 році, однак база для його відновлення збереглася. Інша справа, що вкласти в її відновлення треба чималі кошти. Це, на думку керівництва компанії, матиме сенс, якщо суттєво додасться землі в обробітку.
За оренду паїв у 2008 році з селянами повністю розрахувалися ще в середині серпня за тривідсотковою вартістю. Від сплати податків суттєво поповнилися сільські бюджети. Зараз в перспективному господарстві працює понад півсотні робітників, в основному це місцеве населення. І лише керівний склад – зрощена «НІБУЛОНом» завзята молодь. Очолює підприємство двадцятидев'ятирічний Віталій Шевцов. Після закінчення факультету управління бізнесом Харківського політехнічного інституту він поступово рухався кар'єрними сходами економіста на Луганщині та Миколаїщині. Віталій – представник однієї з нібулонівських династій, адже його батько працював водієм філії «Троїцька» Луганської області. Головний агроном Микола Ісаков має за плечима 22 роки, вищу агрономічну освіту і досвід роботи у філії «Прибужанівська» (Миколаївська обл.). Андрій Непийвода у свої 25 років головний інженер, який здобував досвід у ДП «Лідіївське» (Миколаївська обл.). І, якщо агроном і інженер – хлопці сільські та розраховували після закінченні вузів працювати в АПК, то Віталій навіть не уявляв себе на цьому поприщі. Однак тепер вони складають хорошу команду, яка під керівництвом досвідчених фахівців «НІБУЛОНу» вперше цього року самостійно спрацювала на осінньому комплексі. І отриманий в наступному році врожай буде індикатором їх професійної зрілості.
З появою «НІБУЛОНу» в Кам'янецькому районі селяни повірили, що законсервовані приміщення – тік, гаражі, ремонтні майстерні, тваринницькі комплекси – знову оживуть. Гроші від переплавки цвинтаря розпайованої сільгосптехніки підуть на благоустрій села. Можна буде провести газифікацію. В господарстві знадобляться додаткові добре оплачувані робочі руки, тож люди повертатимуться у село.
І тоді романтичний Острів любові, створений серед ставка безумовним романтиком – Миколою Іщуком, знову милуватиме закоханих.

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: