Статті

БІЗНЕС-ФОРУМ: ПОШУК ДІАЛОГУ І ІНВЕСТИЦІЙ

14-15 травня в Черкасах за сприяння Черкаської обласної державної адміністрації проходив четвертий інвестиційний форум «Черкащина інвестиційна 2009», в роботі якого взяли участь керівники українських та іноземних компаній та фінансових установ, торгівельно-промислові палати з різних регіонів, представники дипломатичного корпусу.
ЗахІд проводився з метою представлення інвестиційних можливостей області, сприяння залученню інвестицій у розвиток малого та середнього бізнесу, розширення торгівельно-економічних зв'язків та розвитку туристичної мережі.
Економічний потенціал Черкаської області на форумі представили понад 50 провідних регіональних підприємств. Серед інших, агропромисловий комплекс Черкащини презентували ТОВ СП «НІБУЛОН», Черкаська продовольча компанія, Уманський тепличний комбінат, Чигиринський консервний завод, група компаній «Верес», Золотоніське звірогосподарство та інші. Також взяли участь 18 представників іноземних дипломатичних установ.
Протягом форуму було представлено понад 50 інвестиційних проектів, реалізація яких потребує залучення більш ніж $700 млн.
Гості мали змогу оглянути експозицію виставки, де була представлена продукція промислових та продовольчих підприємств області. Окремо була представлена програма «Золота підкова Черкащини», свої туристичні можливості продемонстрували сім найбільших заповідників області.
Відкриваючи пленарне засідання, яке відбулося в рамках події, голова Черкаської ОДА Олександр Черевко зазначив, що проведення у минулі роки інвестиційних форумів помітно вплинуло на залучення внутрішніх та іноземних інвестицій, сприяло динамічному розвитку економіки краю.
Звернувся до присутніх і генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН», Герой України Олексій Вадатурський. Зокрема він зауважив, що саме його підприємство по праву вважається одним з найпотужніших інвесторів в АПК Черкащини. Адже з весни 2007 року, коли компанія почала працювати на теренах Черкащини, збудовано і введено в експлуатацію елеватор в с.Вознесенське Золотоніського району та створені дві виробничі філії «Чигиринська» та «Кам`янка». Також варто нагадати, що на сьогодні кожна шоста тонна зерна Черкащини вирощена і реалізована ТОВ СП «НІБУЛОН».
Та робота не припиняється. Так за 2008/2009 маркетинговий рік на перевантажувальний термінал компанії у Миколаєві надійшло більше 5 тисяч вантажівок з сільгосппродукцією саме з Черкащини. А це і використання паливно-мастильних матеріалів у великих об'ємах, і залучення транспорту на великі відстані. Залізницею виходить не дешевше, причиною тому – монопольне становище Укрзалізниці на ринку вантажних перевезень.
Тож задля вирішення проблем із логістикою «НІБУЛОН» розпочав реалізацію нового масштабного інвестиційного проекту компанії вартістю понад $150 млн. Проект передбачає будівництво семи елеваторів загальною потужністю близько 300 тис. тонн, зокрема, будівництво перевантажувального термінала в Черкаській області, будівництво 24 барж змішаного (річка-море) плавання дедвейтом 108 тис. тонн, і будівництво та придбання 14 морських та річкових буксирів. Завдяки цьому проекту Черкащина отримає 150 млн грн інвестицій, а це 10% від загальних потреб агропромислового комплексу всієї області на цей рік. Та й звичайно ж забезпечення додатковими робочими місцями жителів Черкащини. До того ж, цей проект дасть змогу відродити судноплавство по Дніпру.
На думку Олексія Опанасовича, інвестиційний форум – це діалог між бізнесом і владою та обмін набутим досвідом. А якщо є такий діалог, значить, ми можемо бути впевнені у позитивних результатах співпраці.
* * *
Участь у форумі «Черкащина інвестиційна 2009» стала чудовою нагодою для бізнесово-підприємницьких структур показати власні можливості і відверто поспілкуватися з владою щодо створення сприятливого інвестиційного клімату. До того ж, результати роботи заходу не обмежаться лише Черкащиною: як зазначив Олександр Черевко, за результатами форуму будуть надіслані звернення до Президента України, до ВР, до уряду держави для здійснення відповідних кроків з метою покращення інвестиційного клімату в країні.

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"