Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ДЕНЬ ВИРОБНИКІВ БОБОВИХ, АБО СВЯТО ЕКОЛОГІЧНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА У ТЕПЛИКУ
Цьогоріч уже традиційний День поля у фермерському господарстві Олексія Дона в Теплику на...
«НІБУЛОН» ДОЛУЧИВСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ МЕРЕЖІ ДОБРОЧЕСНОСТІ
Відповідна Декларація про створення Всеукраїнської мережі доброчесності була підписана...
СПЕКА НАС НЕ СПИНИТЬ, АБО ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ, КЛІМАТЕ МІЙ
Дивне цього року літо: то холод, то спека. Та і вчені вперто твердять — клімат планети невпинно...
ШВЕЙЦАРСЬКЕ СЕРЦЕ В ДАРУНОК УКРАЇНІ
Герой України Олексій Вадатурський визнаний достойним послідовником легендарного швейцарця ...
СМУГАСТИЙ РЕЙС
Перше за багато років вантажене сучасне несамохідне судно з кавунами дісталося до столичної...

Наші партнери:

РЕЦЕПТИ УСПІХУ: ІННОВАЦІЇ ПОМНОЖЕНІ НА ДОСВІД

va1Вантажівки з цукровими буряками і зерновози, що наразі перевозять переважно сою, відчутно активізувалися на дорогах Хмельниччини. Це аграрії ТОВ «Волочиськ-агро» й їхні партнери звозять вирощену сільгосппродукцію на Війтовецький елеватор і Наркевицький цукровий завод – структурні підрозділи підприємства.

Одне з найбільших і найпотужніших в Західному регіоні України ТОВ «Волочиськ-агро»  входить до складу агропромхолдингу «АСТАРТА» від часу створення 2009 року. За цей час завдяки грамотній стратегії і вдалій організації роботи сільгосппідприємство значно наростило площу сільгоспугідь, яка наразі перевищує 43 тис. га землі у Хмельницькому, Волочиському, Чемеровецькому, Городоцькому, Теофіпольському, Летичівському районах Хмельницької області та Підволочиському, Збаражському, Лановецькому Тернопільської області. Нині до складу Товариства входять 22 виробничих підрозділи. Очолює «Волочиськ-агро» від моменту створення Заслужений працівник сільського господарства, керівник з великим досвідом роботи Ігор Васильович Данилюк, котрий цього року відзначив своє 65-річчя.

Напередодні парламентських виборів хотілося б зазначити той факт, що Ігор Данилюк, як голова добре знаного на весь Радянський Союз колгоспу-мільйонера «Радянська Україна» з с. Кам'янки Тернопільської області, 1989 року переміг на виборах до Верховної Ради СРСР, отримавши понад півмільйона (!) голосів виборців. Він переміг на альтернативних виборах у понад 250 тисяч голосів. Ті вибори підтвердили заслужено високий авторитет Данилюка серед простих людей, який він спромігся зберегти по сьогодні.

Нарада під час жнив: тракторист-машиніст виробничого підрозділу «Агрофірма «Агро-Надра» Денис ПОПИК, головний агроном ТОВ «Волочиськ-агро» Ігор ТКАЧУК та генеральний директор товариства Ігор ДАНИЛЮКНивою не пройдеш, ніг не вколовши. Тож потужність новоствореного «Волочиськ-агро» досягалася зібраною Данилюком командою однодумців і щоденною копіткою роботою кожного фахівця. Завдяки інвестиціям АСТАРТИ та людям, які працюють у виробничих підрозділах, їхній совісті, любові до праці, господарському ставленню до кожного гектара подільських чорноземів, порядності у відносинах з власниками земельних паїв та співпраці з місцевими громадами вдалося досягти успіху. Варто зазначити, що фото колективу підприємства розміщено на районній Дошці пошани, а його гендиректора Ігоря Данилюка – на обласній.

Посівні площі «Волочиськ-агро» переважно використовуються для вирощування цукрових буряків, сої, пшениці та кукурудзи, при цьому основний наголос робиться на високій урожайності сільгоспкультур.

Так, два роки тому врожайність пшениці дещо перевищила 38 ц/га, але 2014-го вона вже становила 52,8 ц/га на 8 тис. га. Зараз триває сівба озимої пшениці, щоправда аграрії не поспішають, адже чекають дощу, щоб не кидати зерно в суху землю. Паралельно триває збирання сої, якій приділяють особливої уваги: наразі зібрано ранньостиглу, за підсумками ж збирання в господарстві розраховують на 23-24 ц/га.

Якщо 2012 року середня врожайність цукрових буряків становила 460 ц/га, то цьогоріч, при збільшенні площ посіву, Ігор Данилюк очікує отримати не менше 550 ц/га на круг.

Ігор Васильович ДАНИЛЮК часто оглядає поля разом із дружиною Мирославою МихайлівноюНалежна увага у ТОВ «Волочиськ-агро» приділяється розвитку тваринництва, яке для села є без перебільшення стратегічною галуззю. За п'ять років існування підприємство більше як удвічі наростило поголів'я ВРХ, якого наразі утримується близько 5 тис. особин. У господарстві працюють над нарощуванням обсягів виробництва молока за рахунок селекційної роботи, оновлення стада, збалансованого харчування тварин. Проводиться реконструкція молочно-тваринницьких ферм, встановлюються сучасні молокопроводи, діють літні табори для вирощування молодняку. Кількість дійного стада постійно зростає і наразі налічує 2,55 тис. корів. За підсумками 2014 року у «Волочиськ-агро» розраховують отримати надій на одну корову щонайменше 5,5 тонн молока вищого сорту.

* * *

Поруч із кагатами цукрових буряків на території Наркевицького цукрового заводу ми побачили в роботі нову спеціальну машину для тюкування LT Master виробництва фірми GOWEIL (Австрія), яка наразі пристосована для пакування жому. Це нова розробка, пояснили господарі, таких машин наразі в світі існує лише 7, і одна з них – в Україні, саме тут. Жом, крім іншого, ефективна складова при відгодівлі ВРХ, а цьогоріч завод планує вдвічі збільшити обсяги переробки цукрових буряків, тож для розв'язання проблем із зберіганням і реалізацією жому цього року було придбано цю машину, і наразі у «Волочись-агро» вона розпочала виробничі випробування.

Отже, для тюкування жом має бути віджатим, із вмістом не менше 23% сухої речовини. За допомогою машини свіжий жом пресується, обтягується сіткою й одразу – герметичною плівкою. Відтак створюється відповідне середовище без доступу кисню. В таких тюках жом може зберігатися 2 роки, до того ж його зручно транспортувати. Зазвичай в тюку міститься 1150 кг жому. Цей невід'ємний продукт бурякоцукрового виробництва у такій сучасній упаковці наркевицькі цукровари планують навіть постачати на експорт – відповідний попит уже є.

Для власних відгодівельних потреб сільгосппідприємства жом пакується в біг-беги, вже розпочато реалізацію юридичним і фізичним особам.

va4Проте, основна продукція Наркевицького цукрового заводу складається не з жому, а все-таки із цукру, усміхнено наголошує директор підприємства Роман Домбровський. Так, 2013 рік, за його словами, видався продуктивним: за 65 діб роботи цукровари переробили 370 тис. тонн цукрових буряків на 53 тис. тонн цукру, вихід цукру був найвищим в Україні – 14,34%. Поточного року плани заводу суттєво збільшили: тут планують переробити близько 500-550 тис. тонн власної сировини. Крім того, цьогоріч сільгосппідприємства регіону також збільшили посіви цукрових буряків, тож від них заводчани розраховують отримати в межах 200 тис. тонн. Відтак, у планах – виробити 100 тис. тонн цукру, тобто вдвічі більше ніж торік.

Через дефіцит природного газу сезон збирання солодких коренів і цукроваріння у «Волочиськ-агро» розпочався відповідно 18 і 22 серпня. Потужність заводу, після нещодавньої реконструкції, становить 5,8 тис.тонн солодких коренів на добу, і при цілодобовій роботі завершити цьогорічний сезон цукроваріння в Наркевичах планують до Миколая, 19 грудня. Нині, менше ніж за місяць роботи вироблено понад 20 тис. тонн цукру.

Для того, щоб продовжити роботу заводу в умовах нестачі природного газу і обов'язково переробити всю сировину, нині на підприємстві активно тривають допоміжні роботи по переведенню одного котла на вугілля, незабаром має бути поставлене необхідне обладнання.

Людина завжди хоче вірити у позитивне. А людина, яка докладає для реалізації цього позитиву чималих зусиль, гідна досягти поставленої мети. І це в повній мірі стосується вітчизняних виробників цукрових буряків і цукроварів. Відомо, що через перевиробництво цукру в державі 2012 року, понад 2,3 млн тонн, і зменшення у зв'язку із цим ціни на продовольчому ринку, виробники і переробники цукрових буряків зазнали суттєвих збитків. Щоб перекрити збитковість, 2013-го виробництво цукру скоротилося майже вдвічі. Відтак попит і, відповідно, ціна на цукор 2014 року зростають, і є всі підстави вважати, що вона досягне рівня рентабельності, і виробництво цукру зростатиме.

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: