Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ДЕНЬ ВИРОБНИКІВ БОБОВИХ, АБО СВЯТО ЕКОЛОГІЧНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА У ТЕПЛИКУ
Цьогоріч уже традиційний День поля у фермерському господарстві Олексія Дона в Теплику на...
«НІБУЛОН» ДОЛУЧИВСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ МЕРЕЖІ ДОБРОЧЕСНОСТІ
Відповідна Декларація про створення Всеукраїнської мережі доброчесності була підписана...
СПЕКА НАС НЕ СПИНИТЬ, АБО ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ, КЛІМАТЕ МІЙ
Дивне цього року літо: то холод, то спека. Та і вчені вперто твердять — клімат планети невпинно...
ШВЕЙЦАРСЬКЕ СЕРЦЕ В ДАРУНОК УКРАЇНІ
Герой України Олексій Вадатурський визнаний достойним послідовником легендарного швейцарця ...
СМУГАСТИЙ РЕЙС
Перше за багато років вантажене сучасне несамохідне судно з кавунами дісталося до столичної...

Наші партнери:

СЕЛЯНСЬКЕ ПЕКЛО В ЗОНІ ВІЙНИ

Інформацію про реалії в агросекторі і настрої мешканців сільської місцевості в зоні проведення активних бойових дій на Луганщині ми отримали з достовірного джерела. Однак з огляду на те, що кожен керівник підприємства, який надає відкритої підтримки українським військам, або викрадається терористами і зникає у невідомому напрямку, або просто фізично знищується, або знищують майно його підприємства, ми не називаємо його. До того ж в Луганській області наше видання має чи не найбільшу регіональну читацьку аудиторію.

Отже, за словами директора сільгосппідприємства одного з прикордонних із Росією районів, по суті місцеві мешканці в зоні проведення АТО виявилися ізольованими від усього світу. Сільське населення переконалося, що його захист залежить від нього самого. Доставки пального давно немає, як і запчастин до будь-якої техніки тощо. Скрізь стоять війська: і гвардійці, і так звані ополченці, тож відразу важко зрозуміти, хто є хто. Тривають активні бойові дії.

Абсолютно незрозумілими, стверджує свідок, є проведення обстрілів. Наприклад, у понеділок було обстріляно і повністю знищено зернотік у селищі Бірюкове, на схід від околиці якого проходить українсько-російський державний кордон і міститься застава «Бірюкове» Луганського прикордонного загону.

Днями під Антрацитом розбомбили хімсклад, снаряди падали поблизу заправної станції.

Знову-таки, у понеділок у Астаховому з гранатомету хтось влучив у вантажівку із зерном: кузов і водія розірвало і розкидало в радіусі 20 метрів.

Неподалік селища у фермерському господарстві на розтяжці в пшеничному полі підірвався комбайн, дякувати Богові, комбайнер дивом урятувався.

У Благівці під Луганськом два трактори підірвалися на міні і розлетілися на шматки. У деяких господарствах знищено цех з переробки соняшнику, хлібопекарню тощо. Кількість полів, де просто згорів урожай, ніхто не обліковує. Такі жахливі випадки вже нікого з місцевих не дивують, вони стали звичною страшною статистикою. Збитки аграріїв обраховуються мільйонами гривень.

Зерно у сільгосппідприємств, прилеглих до зони АТОM, ніхто не купує і купувати не збирається, посилаючись на бойові дії. Трейдерів зрозуміти можна. Але що робити місцевим мешканцям? Підприємства продовжують нести збитки і при цьому зобов'язані сплачувати податки й неустойки, повертати кредити в повному обсязі, адже не підпадають під форс-мажорні обставини через невведення надзвичайного стану.

Попри весь цей жах наближається до завершення збирання ранніх зернових. Люди працюють на полях за власним сумлінням. «Хочу наголосити, – наполягає джерело, – що ми нікого не примушуємо і навіть не просимо, бо дорожче людського життя немає нічого. Кожен визначається сам. Однак наші співвітчизники розуміють, що крім них самих ніхто не допоможе, тому працюють дуже відповідально і швидко, навіть відповідальніше, ніж в мирний час».

Власне, зерно в господарстві нашого співрозмовника більшістю зібрали. На цих полях і полях сусідів стоять танки, безліч вогнепальних воронок, розставлено міни, розтяжки, скрізь розкидано снаряди. Їх, до речі, можна зустріти і в ящиках будь-де. Обстріли не припиняються. Однак на часі постала необхідність допомогти сусіднім господарствам, що неподалік Зеленопілля, де 11 липня через бомбардування з російських установок «Град» загинуло близько 30 наших бійців і більше сотні поранено. Комбайнери і водії вантажівок за власним бажанням відправилися на допомогу. Бережи їх Господь!

Іще одне. Влади взагалі немає: хто на лікарняному, хто у відпустці, хто взагалі втік. Ніякі питання не вирішуються. Щоправда, зарплату чиновники з бюджету справно отримують.

Й зрештою наш співрозмовник не витримує: «скажіть, що конкретно зробило наше профільне міністерство, щоб допомогти аграріям в зоні проведення АТО? Розробило якусь програму підтримки: фінансової, компенсаційної, моральної? Будь-якої! Дуже шляхетно закликати про надання матеріальної допомоги військовим і постраждалим городянам, так це потрібно. А потім звітувати про це. Однак люди на місцях завжди допомагали, допомагають і допомагатимуть нашим воякам, бо прикордонними є саме сільські території і поля сільгосппідприємств. Вони нищаться першою чергою, а відновлюються останньою»…

 

Останньою краплею, що переповнила чашу терпіння нашого співрозмовника, став проект Кабміну прибрати податкові пільги для селян з 1 січня 2015 року. Якщо держава таке зробить, то наступної весни годі чекати посівної навіть у разі припинення вогню, вважає він.

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: