Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ДЕНЬ ВИРОБНИКІВ БОБОВИХ, АБО СВЯТО ЕКОЛОГІЧНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА У ТЕПЛИКУ
Цьогоріч уже традиційний День поля у фермерському господарстві Олексія Дона в Теплику на...
«НІБУЛОН» ДОЛУЧИВСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ МЕРЕЖІ ДОБРОЧЕСНОСТІ
Відповідна Декларація про створення Всеукраїнської мережі доброчесності була підписана...
СПЕКА НАС НЕ СПИНИТЬ, АБО ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ, КЛІМАТЕ МІЙ
Дивне цього року літо: то холод, то спека. Та і вчені вперто твердять — клімат планети невпинно...
ШВЕЙЦАРСЬКЕ СЕРЦЕ В ДАРУНОК УКРАЇНІ
Герой України Олексій Вадатурський визнаний достойним послідовником легендарного швейцарця ...
СМУГАСТИЙ РЕЙС
Перше за багато років вантажене сучасне несамохідне судно з кавунами дісталося до столичної...

Наші партнери:

ЗЕМЕЛЬНИЙ РИНОК ЧИ БАРАХОЛКА, АБО ЯКІ НАСЛІДКИ ДЛЯ 45 МІЛЬЙОНІВ УКРАЇНЦІВ МАТИМЕ «СКАСУВАННЯ КРІПАЦТВА» ДЛЯ 7 МЛН ВЛАСНИКІВ ЗЕМЕЛЬНИХ ПАЇВ

Наразі ситуація навколо ринку землі нагадує класичну барахолку — коли є продавці зі своїм крамом, викладеним просто під ноги, і покупці — одні з них просто обрали це місце для прогулянок, інші, так само бідні, вишукують для себе гідну обновку. А є обізнані знавці, які цілеспрямовано вишукують коштовні речі, аби купити їх за безцінь у доведеного до відчаю безгрошів'ям власника.

При розумному запуску земельного ринку він би мав стати дуже розумним драйвером для позитивних процесів на селі. І не тільки. Такою є офіційна позиція Мінагрополітики, яку озвучив перший заступник міністра Максим Мартинюк 21 грудня 2016 року під час парламентських слухань на тему «Регулювання обігу земель сільськогосподарського призначення: пошук української моделі».

Щодо організаційних питань. Насамперед, обговорення такої стратегічної для країни теми, як подальша доля нашої з вами ЗЕМЛІ (не планети, а тієї — що у нас під ногами, яка годує і зрештою забирає кожного з нас рівними), відбувалася за ганебно порожньої ложі уряду — там взагалі не було нікого. Невже нікому з чисельних можновладців узагалі не цікаво, які наслідки для 45 мільйонів українців матиме «скасування кріпацтва» (за порівнянням пана Мартинюка) для 7 млн власників земельних паїв. Організатори — парламентський Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин, який дотепер примудряється працювати без голови — у темі слухань запропонували «пошукати українську модель». Як жартували депутати, вочевидь, гідної подіуму моделі не знайшли, тому аграріям довелося тусуватися між собою. Щодо парламентарів, то їх було не більше двох десятків: далася взнаки бурхлива ніч, упродовж якої в муках депутати «народили» Держбюджет-2017.

Регламент не передбачав запитань і дискусії, лише виступи переважно членів аграрного комітету. Це призвело до того, що впродовж першої години народні обранці (у т.ч. Тимошенко і Ляшко) відверто піарилися довкола болючого земельного питання, звинувачуючи одне одного в зраді. А послухати думки представників того самого середнього класу, для кого земля є засобом виробництва, і, головне, власників земельних паїв — селян — можливості не випало. І тут важко не погодитися з нардепом Володимиром Литвином (колишнім головою ВРУ, який досконало знає всю цю кухню), який сказав: «Після ухвалення нічного бюджету можна забути про Конституцію України, її немає. І я боюся, що ці парламентські слухання провели для того, щоби сказати, що громадське обговорення відбулося. Тож іще одна ніч — і цей закон (проект Закону про обіг земель сільськогосподарського призначення, реєстр. №5535 від 13.12.2016 — прим ред.) буде прийнято».

Слухання відкрила і провела заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд.

Вона порівняла ситуацію з нічним голосуванням за бюджет із ситуацією навколо ринку земель сільгосппризначення. В українському парламенті, сказала вона, переважна більшість представляє не інтереси людей, а бюджетно привілейованих груп. І для них бюджет — наче шмат м'яса, який треба негайно розділити між хижаками. «І зробити це швидко, протягом однієї ночі, допоки вони тримають один одного за руки. Кожен розуміє: щойно вони підуть додому, правила поміняються і доведеться домовлятися знову. Тому поділити це м'ясо, ухвалити бюджет з усіма поправками до податкового та інших кодексів треба сьогодні», — сказала віце-спікер. І додала, що така реальність була впродовж десятків років, щоправда, зараз ми можемо більш відкрито про це говорити. Ситуація ж зміниться лише тоді, коли в залі верховної Ради будуть люди, які представлятимуть інтереси українців.

Перед тим, як дати слово промовцям, Оксана Сироїд сказала таке: «Якщо ми сьогодні кажемо, що в Україні нині немає моделі ринку сільськогосподарських земель чи взагалі розуміння, як управляти сільгоспземлею — це є наслідком того самого хижацтва. Бо земля сприймається цими хижаками як ресурс накопичення капіталу, а не як ресурс розвитку держави».

 

Офіційна позиція Мінагрополітики

Повний текст у друкованій версії

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: