Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ДЕНЬ ВИРОБНИКІВ БОБОВИХ, АБО СВЯТО ЕКОЛОГІЧНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА У ТЕПЛИКУ
Цьогоріч уже традиційний День поля у фермерському господарстві Олексія Дона в Теплику на...
«НІБУЛОН» ДОЛУЧИВСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ МЕРЕЖІ ДОБРОЧЕСНОСТІ
Відповідна Декларація про створення Всеукраїнської мережі доброчесності була підписана...
СПЕКА НАС НЕ СПИНИТЬ, АБО ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ, КЛІМАТЕ МІЙ
Дивне цього року літо: то холод, то спека. Та і вчені вперто твердять — клімат планети невпинно...
ШВЕЙЦАРСЬКЕ СЕРЦЕ В ДАРУНОК УКРАЇНІ
Герой України Олексій Вадатурський визнаний достойним послідовником легендарного швейцарця ...
СМУГАСТИЙ РЕЙС
Перше за багато років вантажене сучасне несамохідне судно з кавунами дісталося до столичної...

Наші партнери:

ОКСАНА РУДЬ: «СПРАВА НЕ В ТОМУ, ДЕ ПРАЦЮЄ ЛІКАР, А В ТОМУ, ЯКИЙ ВІН ФАХІВЕЦЬ!»

За часів СРСР для всіх, хто працював у аграрному секторі, було спільне свято – День працівників сільського господарства. Ветеринарів же окремо не вшановували, і їхнє власне професійне свято було запроваджене указом Президента України лише 2001 року. Відтоді друга неділя серпня стала датою, коли ветеринарні працівники не лише вітають один одного, але й підбивають підсумки. А от міжнародне професійне свято ветеринарів відзначають навесні: Всесвітній день ветеринарного лікаря (World Veterinary Day) був проголошений Всесвітньою ветеринарною організацією (World Veterinary Association) у 2000 році. Відтоді його відзначають кожного року в останню неділю квітня. Втім, у наших найближчих сусідів – у Росії – ветеринари власного свята не мають і по-доброму нам заздрять. Правда, там за ініціативою Російської академії сільськогосподарських наук у 2011 році запроваджено церковний день ветеринара, котрий також святкується у серпні.

Цього року українські ветеринари своє професійне свято відзначають удванадцяте. Напередодні урочистостей про проблеми і досягнення галузі ми поспілкувалися з головою асоціації спеціалістів ветеринарної медицини України Оксаною Іванівною Рудь.

 

– Українська ветеринарна освіта дає пристойний рівень знань, наші фахівці конкурентоздатні на світовому ринку?

– Професія ветеринара дуже багатогранна, тому в залежності від галузі, де буде проходити трудова діяльність, все одно потрібно буде набувати вузькоспеціальних знань, бо недоліком нашої освіти є недостатність практичного досвіду. Тому, щоб стати класним спеціалістом, по закінченні вишу потрібно ще не один рік стажуватися в клініці. Бо і людей, і тварин без практичного досвіду лікувати неможливо.

 

– Українська ветеринарія ділиться на дві групи: одні лікарі працюють так би мовити «в полі», а інші – в місті. Одні лікують худобу та птицю, а інші – домашніх улюбленців. Перші – працюють у сільгосппідприємствах, а другі – у приватних клініках. Кому з них живеться краще?

– Справа не в тому, де працює лікар, а в тому, який він фахівець. Хоча в тій же Польщі лікар, котрий обслуговує сільське господарство, у рази заможніший свого міського колеги, котрий працює з дрібними тваринами. Так що справа не в комерційних клініках, а у державній політиці. Якби держава стимулювала розвиток поголів'я у сільському господарстві, а значить і попит на послуги ветеринарного лікаря, заробітки там були б так само високими.

Хоча й зараз не всі приватні клініки процвітають, і не всі сільські ветеринари бідують. Справжній лікар завжди буде оцінений, хоча в нас якось побутує думка, що консультація фахівця – справа безоплатна, ну в кращому випадку «могоричева». Повний текст у друкованій версії…

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: