Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ДЕНЬ ВИРОБНИКІВ БОБОВИХ, АБО СВЯТО ЕКОЛОГІЧНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА У ТЕПЛИКУ
Цьогоріч уже традиційний День поля у фермерському господарстві Олексія Дона в Теплику на...
«НІБУЛОН» ДОЛУЧИВСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ МЕРЕЖІ ДОБРОЧЕСНОСТІ
Відповідна Декларація про створення Всеукраїнської мережі доброчесності була підписана...
СПЕКА НАС НЕ СПИНИТЬ, АБО ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ, КЛІМАТЕ МІЙ
Дивне цього року літо: то холод, то спека. Та і вчені вперто твердять — клімат планети невпинно...
ШВЕЙЦАРСЬКЕ СЕРЦЕ В ДАРУНОК УКРАЇНІ
Герой України Олексій Вадатурський визнаний достойним послідовником легендарного швейцарця ...
СМУГАСТИЙ РЕЙС
Перше за багато років вантажене сучасне несамохідне судно з кавунами дісталося до столичної...

Наші партнери:

ЦІНОВІ ТРЕНДИ НА СВІТОВИХ РИНКАХ ЗЕРНА 26.07.2013

Минулий тиждень відзначився пожвавленням діяльності країн-імпортерів на ринку ячменю та пшениці. На світовому ринку кукурудзи також зросла активність гравців і з'явилась можливість оцінювати тенденції нового сезону. В Україні збиральну кампанію ранніх зернових культур та ріпаку майже завершено, активно жнива тривають лише у західних та північних областях.

Ячмінь. Як і прогнозувалося, минулого тижня знов був проведений тендер на поставку ячменю до Йорданії. Переможцями тендеру стали компанії Daewoo та Midgulf International, які запропонували ціни відповідно $275 за т та $277 за т, та здійснять поставки 50 тис. тонн кожна у лютому 2014 року. Такі ціни фактично еквівалентні ціні $238 за т на зерно, завантажене у судно. Гривневий еквівалент вказаної ціни в порту України становить 1630-1650 грн/т у серпні. Крім того, очікуються результати тендерів на поставку 50 тис. т ячменю до Алжиру у жовтні та 100 тис. т ячменю до Тунісу в серпні-жовтні.

В Україні на сьогоднішній день трейдери називають ціни в портах на рівні 1790-1830 грн/т. Незначне зростання цін на внутрішньому ринку можна пояснити потребою експортерів у ячмені для накопичення раніше законтрактованих об'ємів з одного боку та небажанням виробників активно збувати зерно, що виникає під впливом сподівань на зростання цін в серпні-вересні.

Пшениця. Минулий тиждень відзначився незначним зростанням цін на пшеницю як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринках. Поштовхом до зростання цін стали наміри Китаю щодо значного збільшення імпорту (минулого тижня було додатково придбано 600 тис. тонн австралійської пшениці) та діяльність на ринку одного з найбільших світових імпортерів пшениці – Єгипетського монополіста GASK. Зокрема, 18.07.2013 р. був проведений тендер на поставку 300 тис. тонн продовольчої пшениці до Єгипту в серпні. Найнижча цінова пропозиція – $247 за т на зерно, завантажене у судно, що в гривневому еквіваленті дорівнює 1760-1770 грн/т в порту. Наступний тендер був проведений 24.07.2013 р., за результатами якого було закуплено 240 тис. тонн продовольчої пшениці з поставкою на початку вересня. Цього разу найменша пропозиція перебувала на рівні $252 за т на зерно, завантажене у судно, що у гривневому еквіваленті дорівнює 1780-1790 грн/т у порту в серпні.

Тобто можна констатувати факт, що пожвавлення діяльності імпортерів надало підтримку ринку та сприяло незначному підвищенню цін, що, в свою чергу, має вплинути на внутрішній ринок і спонукати виробників забезпечувати більший об'єм пропозиції та відходити від стратегії очікування «кращих цін». З іншого боку, на противагу фізичному ринку виступають біржові торги, на яких ціни на пшеницю зазнали незначного зниження через вплив «просідаючих» ринків кукурудзи та сої.

Трейдери в портах озвучують на сьогодні наступні ціни: 1730-1780 грн/т на пшеницю 2а, 1680-1730 грн/т на пшеницю 3а, 1500-1600 грн/т на пшеницю фуражну. У подальшому зростання цін на пшеницю буде залежати від попиту з боку основних країн-імпортерів.

Кукурудза. Як і прогнозувалося, значне зростання світового виробництва у новому сезоні та сприятливі для цього погодні умови у США здійснили значний тиск на біржові ціни на ф'ючерсні поставки кукурудзи врожаю 2013 року. Такі обставини, у свою чергу, впливають на зниження цін на фізичному ринку. На 24.07.2013 р. ціна на поставку української кукурудзи у листопаді була на рівні $200 за т на зерно, завантажене у судно, що еквівалентно гривневій ціні в порту в жовтні на рівні 1400-1420 грн/т.

За результатом останнього тендеру на поставку кукурудзи нового врожаю, що відбувся цього тижня, південнокорейський імпортер Feed Leaders Committee закупив 120 тис. тонн кукурудзи з поставкою 60 тис. тонн у грудні за ціною $235,86 за т (продавець – Agrifert) та 60 тис. тонн у січні за ціною $237,4 (продавець – Mitsui) за т на умовах C&F. Водночас Японія закупила 300 тис. тонн кукурудзи з поставкою в жовтні-грудні, в тому числі: 120 тис. тонн українського походження за ціною $242 за т, 180 тис. тонн бразильського походження за ціною $253 за т. Крім того слід відзначити, що Японія планує в новому сезоні збільшити імпорт кукурудзи на 1 млн т порівняно з минулим роком до рівня 15,5 млн тонн, що може надати підтримку ринку причорноморського регіону, який потенційно буде пропонувати найнижчі ціни.

Ми вважаємо, що в подальшому ситуація з цінами на кукурудзу в Україні буде наслідувати світові цінові тенденції та залежатиме від погодних умов, що складуться протягом наступного місяця.

 

За інформацією торгового відділу ТОВ СП «НІБУЛОН»

З ціновою політикою ТОВ СП «НІБУЛОН» можна ознайомитися на сайті http://www.nibulon.com/r/main.php

або зателефонувавши на автовідповідач (тел 0512 58-04-02)

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: