Статті

ЦІНОВІ ТРЕНДИ НА СВІТОВИХ РИНКАХ ЗЕРНА

Впродовж останнього тижня на ринку кукурудзи, сої та пшениці ціни формувалися під впливом звіту USDA про залишки зернових та олійних культур станом на 01.03.2013 року. Починаючи з 28 березня ціни на кукурудзу та сою на зовнішньому ринку знижуються, ціна на пшеницю спочатку знижувалася, а з 2 квітня під впливом новин про несприятливі погодні умови, зкоригувалася у бік зростання.

Кукурудза. Після виходу звіту про залишки станом на 01.03.2013 року, травневі ф'ючерси на Чиказькій біржі впродовж тижня втратили близько $37 на тонні. Звіт був більш ніж неочікуваним для учасників ринку, і зараз аналітики обговорюють можливість перегляду обсягу споживання кукурудзи в США на кормові потреби у бік зниження, та, як наслідок, зростання обсягу перехідних залишків. Якщо такі очікування виправдають себе, то це може спричинити подальше падіння цін на кукурудзу старого врожаю. З іншого боку, стрімке зниження цін може активізувати попит на американську кукурудзу з боку імпортерів, етанолових заводів, тваринницького сектору.

Новий урожай кукурудзи практично не отримує підтримки з боку ринку. Прогноз посівних площ приблизно рівний посівним площам у США у 2012 МР, прогнозна врожайність на 32,6% більша за минулорічну. За сприятливих погодних умов ціни на новий урожай кукурудзи не матимуть підтримки. Проте наразі в США погодні умови не є сприятливими для посівної кампанії. Строки сівби зміщуються, і це може мати вплив на площі посівів у бік зниження.

На внутрішньому ринку України ціни на кукурудзу в портах упродовж тижня знизилися з 2050-2120 грн/т до 1750-2000 грн/т внаслідок подій на зовнішньому ринку. Ми вважаємо, що ціни на внутрішньому ринку в подальшому будуть понижуватися, наслідуючи загальносвітові тенденції.

Соя. Запаси сої в США на 01.03.2013 року виявилися на 6,5% більшими за середні очікування, тому весь останній тиждень на ринку сої домінувала низхідна цінова тенденція. За останні сім днів травневі ф'ючерси втратили близько $27,6 на тонні. Зараз поліпшується ситуація з експортом сої з Латинської Америки. Трейдери очікують, що в цьому сезоні експорт бразильської сої продовжиться до листопада-грудня, тоді як минулого року він тривав лише до серпня-вересня. Це пов'язано зі зростанням обсягу виробництва сої більш ніж на 20% та затримками експорту на початку збиральної кампанії. Як наслідок, восени бразильська соя буде конкурувати з американською.

Китай сповільнив темпи імпорту сої, що пов'язано зі зменшенням споживання м'яса. Чутки про поширення пташиного грипу є ще одним фактором, що може сприяти подальшому зниженню цін.

За останній тиждень ціни на сою в Україні знизилися в середньому на 100-150 грн/т. Ми очікуємо, що надалі ціни наслідуватимуть світові тенденції до подальшого незначного пониження.

Пшениця. Після виходу звіту по залишкам станом на 01.03.2013 року травневі ф'ючерси упродовж двох днів просіли на $26 на тонні. Проте вже 2 квітня відбулося незначне коригування в бік зростання внаслідок опублікування в США звіту щодо оцінки стану посівів озимої пшениці. В цьому році станом на 01.04.2013 року в доброму стані перебуває 34% озимини, що є найнижчим показником з 2002 року. Минулого року цей показник становив 58%. Низькі температури, як і у випадку з кукурудзою, перешкоджають активізації робіт із сівби ярої пшениці. Аналогічна ситуація спостерігається в Європі та в Чорноморському регіоні.

Підтримку ринку надали новини про те, що Китай готовий купити 2 млн тонн пшениці, а також про менші, ніж очікувалося, перехідні залишки пшениці в Росії.

На внутрішньому ринку України ціни на пшеницю залишаються без змін, оскільки попит формується за рахунок переробників.

 

За інформацією торгового відділу ТОВ СП «НІБУЛОН»
З ціновою політикою ТОВ СП «НІБУЛОН» можна ознайомитися на сайті http://www.nibulon.com/r/main.php
або зателефонувавши на автовідповідач (тел 0512 58-04-02)

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"