Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ВИВЕДЕННЯ ДНІПРА З КОМАТОЗНОГО СТАНУ. «НІБУЛОН» готовий убезпечити внутрішні водні шляхи
Нібулон днопоглиблення24 листопада на лімітуючому перекаті «Дніпродзержинські ворота» у Дніпровському водосховищі...
РОЗМАЇТТЯ СМАКІВ НА UKRAINIAN FOOD EXPO
ukrainian food expo23-24 листопада у столичному виставковому центрі «КиївЕкспоплаза» проходила міжнародна виставка...
ЗАГАДКА У ЗАГАДЦІ
Загадки не люблять лише ті, хто не вміє їх розв'язувати, свідчить народна мудрість. Але це про...
ВІД ОБЛАДНАННЯ ДО САДЖАНЦІВ: ПЛОДООВОЧЕВА ВИСТАВКА У ФОРМАТІ B2B
fresh business expo 20175-7 грудня в Києві проходила міжнародна спеціалізована виставка Fresh Business Expo 2017. Вона...
ОЛЕКСІЙ ВАДАТУРСЬКИЙ: «ДНОПОГЛИБЛЕННЯ ДНІПРА: УКРАЇНЦІ ДЛЯ УКРАЇНИ!»
Олексій Вадатурський про те, чому потррібне днопоглиблення5 грудня компанія «НІБУЛОН» відзначила 26 років від дня заснування і до свого чергового свята,...

Наші партнери:

ЦІНОВІ ТРЕНДИ НА СВІТОВИХ РИНКАХ ЗЕРНА

Останній тиждень проходив в очікуванні звіту USDA про залишки зернових та олійних культур, станом на 01.03.2013 року. При цьому в останні 2 дня перед звітом ринки пшениці, кукурудзи та сої відзначалися незначним зростанням.

 

Кукурудза. Починаючи з минулого тижня ф'ючерсні ціни на старий урожай кукурудзи мали тенденцію несуттєвого росту, при цьому ставки гравців щодо чергового звіту були сфокусовані в бік зростання. Ринок очікував рекордного зменшення залишків американської кукурудзи до 127 мнлн тонн, що на 10% менше у порівнянні з минулим роком. Таке зменшення передбачалося у зв'язку зі збільшенням маржі виробників етанолу, що означало б перегляд рівня споживання кукурудзи. Позитиву надавали і новини про несприятливі погодні умови в США, що призводять до затримки посівної.

Однак звіт вийшов з неочікуваними даними: за даними USDA, залишки американської кукурудзи на 1 березня 2013 року виявились на 9,6 млн тонн (або на 7%) вищими за середній рівень очікування гравців ринку, що означає достатній рівень наявності кукурудзи старого врожаю до появи нового при поточному рівні споживання. Водночас, Чиказька біржа миттєво відреагувала на звіт стрімким падінням.

В подальшому ми очікуємо на відповідну реакцію і на внутрішньому ринку з тенденцією на зменшення цін. Надалі увага учасників ринку все більше буде приділятися погодним умовам, що впливатимуть на нову посівну кампанію у США та в Україні.

 

Пшениця. Ринок пшениці за останній тиждень, як і ринок кукурудзи, суттєвими змінами в ціні не відзначився. Увага переважно була прикута до погодних умов у США, які були досить холодними і несприятливими для розвитку озимої пшениці. Результати звіту показали наявність перехідних залишків пшениці на 1,4 млн тонн (або на 4,5%) більше, ніж середній рівень очікувань, і на 844 тис. тонн (або на 2,5%) більше, ніж аналогічний показник минулого року, тому котирування на біржі суттєво знизились. Збільшення перехідних залишків старого врожаю американської пшениці може позитивно вплинути на баланс нового врожаю. Надалі увага трейдерів усе більше буде прикута до погодних умов у США та країнах Чорноморського регіону.

В Україні ринок пшениці залишається без змін. Основний попит на пшеницю – з боку переробників, тому ціноутворення в подальшому буде залежати переважно від рівня забезпеченості останніх.

Соя. Результати звіту, що вийшов 28.03.2013 року, були більш ніж неочікуваними і для ринку сої. Запаси сої у США на 1 березня оцінюються близько 27 млн тонн, що на 37,5% менше, ніж станом на 01.03.2012 року. Але все ж таки поточна оцінка була вищою за очікування учасників ринку, що коливалися в межах 24,6-26,8 млн тонн. Новина про те, що запасів сої в Америці більше, ніж було прогнозовано, негативно вплинула на ринок, надавши йому низхідного спрямування. Протягом учорашніх торгів на біржі травневий ф'ючерс понизився приблизно на $18/т.

Ми вважаємо, що в короткостроковому періоді ціни на старий урожай сої будуть просідати. В Україні ціни на сою мають відреагувати на загальносвітові тенденції, тому ми очікуємо на зниження ціни на початку квітня.

 

За інформацією торгового відділу ТОВ СП «НІБУЛОН»

З ціновою політикою ТОВ СП «НІБУЛОН» можна ознайомитися на сайті http://www.nibulon.com/r/main.php
або зателефонувавши на автовідповідач (тел 0512 58-04-02)

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Ціни на зернові: