Статті

КИЇВЩИНА ВИЙШЛА У ЛІДЕРИ СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СЕРЕД РЕГІОНІВ

26 лютого цього року у селі Хотів, що під Києвом, голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк відзвітувався перед громадою та журналістами про роботу області у минулому році і перспективні плани розвитку на 2013 рік.

Місцем зустрічі було обрано нещодавно відкриту амбулаторію загальної практики сімейної медицини у Хотові. Від місця в основному залежав і лейтмотив зустрічі – ним стала медицинська тематика. Втім, знайшлося місце і для сільського господарства.

Хоча анонсувалися досягнення лише за минулий рік, Анатолій Присяжнюк розпочав з року 2009-го, коли область займала 24 місце в рейтингу регіонів України. Минулого року Київщина за результатами соціально-економічного розвитку посіла перше місце у цьому рейтингу.

Перед тим, як перейти безпосередньо до аграрних здобутків і планів, зазначимо, що Анатолій Присяжнюк спростував чутки про свою відставку з посади. «Раджу ЗМІ ретельніше підбирати свої джерела», – зазначив він, відповідаючи на означене запитання.

Отже, за словами губернатора, протягом 2010-2012 років у сфері цукроваріння працювало 11 заводів загальною потужністю 26,6 тис. тонн на добу, у тому числі, після простоювання упродовж кількох сезонів, відновили свою роботу 4 цукрових комбінати.

За цей же період в галузі молочного скотарства введено в дію 5 приміщень для утримання корів потужністю 4000 голів та 5 доїльних залів, розрахованих на 2000 голів корів (у Кагарлицькому, Таращанському, Білоцерківському, Володарському, Обухівському районах).

Уведено в дію низку свинокоплексів: на 30 тис. голів свиней в Згурівському районі, на 30 тис. голів свиней в Баришівському районі, свинокомплекси на 13 тис. голів свиней у Фастівському районі та на 12 тис. голів у Переяслав-Хмельницькому районі.

Також за цей період введено в дію 14 нових об'єктів елеваторного господарства загальною місткістю понад 300 тис. тонн. Найбільші, потужністю по 76 тис. тонн кожний, побудовало у Тетіївському та Переяслав-Хмельницькому районах ТОВ СП «НІБУЛОН» (у будівництво цих об'єктів компанія інвестувала понад 320 млн гривень).  За даними обласної влади, наслідком інвестицій до цукрової галузі та зернозберігаючих потужностей стало створення майже 5 тис. нових робочих місць.

Підгалуззю, що останнім часом привертає до себе значну увагу Мінагрополітики, є розвиток інфраструктури аграрного ринку. За три роки введено в експлуатацію 5 овочесховищ загальною місткістю понад 74 тис. тонн. (інвестовано більше 480 млн грн). Зокрема, ТОВ «Фактор-Консалтс» у Бориспільському районі побудовано найбільше за ємкістю одночасного зберігання сховище в Європі – на 55 тис. тонн. Інвестиції по проекту склали близько 45 млн доларів США.

Крім того, введено в дію дві з чотирьох черг оптового ринку «Столичний», який забезпечує прямі поставки продукції від виробника до споживача та надає послуги з його зберігання. Загальна вартість проекту – 1,2 млрд. гривень.

Серед інвестиційних проектів, реалізованих на Київщині, значну частку вкладень становили кошти, спрямовані в АПК області. Загалом сума капіталовкладень за останні 3 роки зросла майже на 6 млрд грн. Іноземні інвестиції збільшилися на $324 млн.

Мешканці села Хотів звертали увагу, що амбулаторії для повноцінного функціонування населенного пункту недостатньо. Анатолій Присяжнюк пообіцяв, що на базі амбулаторії буде створено стаціонар принаймні на 10 місць. Також планується розташувати пункт швидкої медичної допомоги в самому Хотові або одному з двох довколишніх населенних пунктів.До останнього часу Київщина була єдиним регіоном України, який не мав достатніх власних хлібопекарських потужностей. Парадокс полягав у тому, що область, де збирають мільйони тонн зерна, купувала хліб в інших регіонах, в тому числі і в Києві, і  залежала від їхньої цінової політики. Через це ціни на хлібопекарські вироби на Київщині були вищими за столичні! Введення в експлуатацію високотехнологічного хлібокомбінату на Васильківщині, що є найпотужнішим в Європі, докорінно змінить ситуацію. Завдяки принциповій позиції Київської ОДА укладений довгостроковий договір з хлібокомбінатом, відповідно до якого ціни на соціальні сорти хліба зафіксовані на мінімальному рівні і не будуть змінюватися впродовж трьох років. Інвестиції у виробництво хлібокомбінату склали півмільярда гривень.

Крім того, серед найбільш значущих інвестиційних проектів столичного регіону реалізовано будівництво забійного цеху потужністю 9 тис. голів за годину у ТОВ «Комплекс «Агромарс» (Вишгородський р-н), трьох свинокомплексів ТОВ «Нива Переяславщини», хлібокомбінату потужністю 130 тонн на добу «Першого столичного хлібозаводу», (Вишгородський район). Крім того введено в експлуатацію Київський обласний хлібокомбінат (фермерське господарство «Кегичівське») потужністю 250 тонн хліба на добу. В переробній галузі відзначилася компанія «PepsiCo», що збудувала завод дитячого харчування «Агуша» у м.Вишневому (інвестиції становили 120 млн грн).

Бюджет області цього року, у разі його наповнення, складатиме 7,9 млрд грн. Також 2013 рік, сподіваються в Київській ОДА, буде успішним і для аграрної галузі області. Зокрема, наразі планується зібрати не менше 3 млн тонн зернових. Нагадаємо, що минулого року Київщина стала лідером за урожайністю ранніх зернових в Україні - майже 42 ц/га. Тож, на твердження губернатора, область цілком готова до таких звершень, адже забезпеченість мінеральними добривами і пальним у аграріїв стовідсоткова. Крім того, Київщина увійшла до експериментального проекту здешевлення кредитів для аграріїв.

Анатолій Присяжнюк зазначив, що цьогоріч також матимуть підтримку влади інвестиційні проекти в аграрну галузь. Зокрема, побудова елеватора в Кагарлицькому районі, будівництво молочних і м'ясних ферм.

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"