Статті

ЦІНОВІ ТРЕНДИ НА СВІТОВИХ РИНКАХ ЗЕРНА

Останній тиждень відзначився відносно незначними змінами в ціні на зернові культури та коливанням на ринку сої. Водночас внутрішній ринок України відзначився суттєвим зниженням цін на кукурудзу, пшеницю та незначним зниженням цін на сою.

Пшениця. Цього тижня єгипетський уряд знову вийшов на ринок з тендером на поставку пшениці у першій декаді квітня 2013 року. В черговий раз американська пшениця була найдешевшою – GASC придбав 60 тис. тонн за ціною $296,75/т (FOB). Як і раніше, українська пшениця старого врожаю наразі не розглядається на зовнішньому ринку.

На внутрішньому ринку в регіонах переробники залишаються основними покупцями. В портах ціни залишаються на рівні: пшениця 2 класу – 2450 грн/т, пшениця 3 класу – 2430 грн/т.

В подальшому очікуємо поступове зменшення цін з боку трейдерів у зв'язку з обмеженою можливістю експорту, високою конкуренцією з боку американської пшениці на зовнішньому ринку та позитивними прогнозами щодо перспектив нового врожаю.

Ячмінь. На даний момент експортери ще не укладають угоди на поставку українського ячменю нового врожаю, проте індикатив ціни складає близько $275/т на умовах FOB.

Кукурудза. Ціни на кукурудзу на Чиказькій біржі залишаються стабільними протягом останнього тижня. На сьогоднішній день попит на кукурудзу з боку країн ЄС та Африки обмежений наявністю накопичених об'ємів у портах. Імпортери не зацікавлені в короткостроковій перспективі купувати додаткові партії та нарощувати запаси. На ринку очікується пожвавлення інтересу з боку покупців в кінці березня – на початку квітня 2013 року. Проте у вказаний період ціни на фізичному ринку можуть відчувати тиск з боку нарощування темпів експорту з країн Латинської Америки. Сильні дощі, що пройшли в Аргентині, можуть покращити ситуацію з врожаєм. На сьогоднішній день вже 4% урожаю зібрано.

На зовнішньому ринку ціни на українську кукурудзу на рівні $282-285/т FOB. Ціни в портах України протягом тижня знизились на 50-100 грн/т до рівня 2050-2080 грн/т, у регіонах зниження було суттєвішим – до 200 грн/т. В подальшому ми очікуємо незначне зниження цін за умов відсутності підтримки з боку зовнішнього ринку.

Соя: Останнього тижня ринок сої відзначився помітним зростанням: ціни на соєвий ф'ючерс на Чиказькій біржі зросли майже на 60 центів/буш ($22 т). Основними факторами, що впливають зараз на ринок сої – це погода в Латинській Америці, хід збиральної кампанії та експорт з Бразилії та Аргентини. Крім того, за словами деяких експертів, внаслідок надмірних опадів у Бразилії, якість сої може погіршитись. Напруження створює також ризик страйків в бразильських портах, що пов'язано з рішенням влади про приватизацію основних об'єктів інфраструктури. В Аргентині рівень продажу сої нового врожаю на низькому рівні, фермери не поспішають з реалізацією, що пов'язано з високим рівнем інфляції в країні (30% річних) та очікуваннями зростання ціни на сою. Кількість опадів з початку року нижче середнього рівня, саме тому аналітики починають знижувати свої оцінки прогнозу врожаю аргентинської сої (нижче 50 млн т). Слід згадати про надзвичайно високі темпи експорту американської сої – 29 млн т (80% від річного прогнозу Мінсільгоспу США) було проекспортовано за 24 тижні, це також створює напругу та побоювання щодо рівня перехідних залишків в США. Після святкування Нового року на ринок знову вийшов Китай та придбав 120 тис. т американської сої.

З 15 по 20 лютого ціни на українську сою знизились на 30-50 грн/т і на сьогодні складають 4350-4530 грн/т СРТ (порт або завод). В короткостроковій перспективі ми прогнозуємо стабільний рівень цін, однак, за подальшої підтримки зовнішнього ринку, можливе зростання.

За інформацією торгового відділу ТОВ СП «НІБУЛОН»

З ціновою політикою ТОВ СП «НІБУЛОН» можна ознайомитися на сайті http://www.nibulon.com/r/main.php

або зателефонувавши на автовідповідач (тел 0512 58-04-02)

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"