Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ЗАРЯСНІЮТЬ ПОЛЯ МОРЕМ СИНІМ
Колись на Поліссі було море. Не чорне, а синє. Синє і безкрає море льону, яке годувало наших...
БАТЬКА СВОГО СИН. УКРАЇНА ВІД МАЛОГО ДО СТАРОГО ВІДЗНАЧИЛА 26-У РІЧНИЦЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
Лише за справжніх родинних цінностей, батькової підтримки і сили, маминої ніжності і любові...
ВІДРЕМОНТОВАНА РАДА
Із початком нового навчального року у школах, стартував і новий політичний сезон на печерських...
«НІБУЛОН» ПРОДОВЖУЄ МОДЕРНІЗАЦІЮ СУДНОЗАВОДУ І СПУСКАЄ НА ВОДУ НОВІ СУДНА
Компанія «НІБУЛОН» за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) продовжує реалізацію...
ЗІ ШКОЛИ ПОЧИНАЄТЬСЯ МАЙБУТНЄ
Пузиківська ЗОШЧи багато вам траплялося незнайомих шкіл, до яких просто хотілося би зайти, бо вони у якийсь...

Наші партнери:

ЩО ЗАВАЖАЄ УКРАЇНІ СТАТИ ЖИТНИЦЕЮ ЄВРОПИ?

Україна колись була житницею Європи. І про відновлення цього статусу, мріють сьогодні всі аграрії. Адже це потрібно не тільки для розбудови національної економіки та зміцнення іміджу нашої держави, а й для того, щоб подолати продовольчу кризу, яка щодня загострюється в світі.
4 Червня в Римі на самміті ООН, присвяченому проблемі подолання продовольчої кризи, її генеральний секретар Пан Гі Мун сказав, що немає нічого більш принизливого, ніж голод.
З цим важко не погодитися. За статистикою ФАО, нині в світі налічується близько 800 мільйонів голодуючих. І якщо не вжити відповідних заходів, у 2017 році люди будуть воювати за їжу. За їхніми підрахунками, до 2030 року слід збільшити обсяг виробництва продуктів харчування на 50%.
Україна – одна з небагатьох держав світу, яка завдяки своєму потенціалу може значно вплинути на врегулювання цієї проблеми. Ми здатні не тільки подвоїти, а й потроїти виробництво зерна.
Однак маємо визнати, що сьогодні урожайність у вітчизняному зерновому господарстві вдвічі нижча, ніж у країнах ЄС, і втричі – ніж у США. Але разом з тим, якість ґрунту, кліматичні умови та кількість людей, які традиційно займаються сільськогосподарським виробництвом, створюють для України значно більше переваг. Виникає питання – в чому ж проблема?
В першу чергу – це брак фінансових ресурсів. Щоб до належного рівня відтворити сільськогосподарське виробництво, у нього треба інвестувати близько 70 мільярдів доларів. І близько третини цих коштів повинно надійти в зернове виробництво.
Чи є ці кошти у світі? Звичайно, є. Але ми їх не можемо отримати, бо й досі не здійснили аграрної реформи. В Україні нема прозорої схеми аграрного ринку, яка б дала змогу інвесторам прийняти правильне рішення.
Наш внутрішній ринок страждає від непередбачуваних дій органів державної влади, і це створює дуже великі проблеми для інвесторів. Наприклад, заборона експорту зерна в поточному році завдала збитків сільгоспвиробникам у понад $1,5 млрд., тобто близько 7 млрд. гривень. Заборона експорту олії спричинила збитки підприємств у понад $200 млн.
Також маємо проблему торгівлі між регіонами: створені державою так звані регіональні продовольчі фонди на чолі з губернаторами або головами місцевих адміністрацій забороняють переміщувати продукцію з одного регіону до іншого, і не дозволяють приватним структурам здійснювати підприємницьку діяльність. Вони обмежують таким чином можливість збільшення інвестицій у виробництво зерна. Збитки приватним структурам, що мають зерно, приносить і недосконала система державних інтервенцій.
Сьогодні, на жаль, не діє й такий інструмент, як страхування ризиків в зерновому виробництві, чи, наприклад, інший – що страхує втрати від зміни цін – хеджування ризиків. Все це призводить до неможливості контролю над ситуацією і також відлякує інвесторів.
Головна причина всього описаного вище в тому, що ніхто із політиків не думає про середню і довгу перспективу розвитку, всі переймаються лише поточними проблемами. Щороку змінюється керівництво уряду, приходять нові політичні сили, які дбають не про розбудову держави, а, на жаль, лише про одне – самозбереження на владному олімпі. Тому й політика в Україні така нестабільна та непередбачувана.  Бажано, щоб в першу чергу ми знайшли шлях до подолання політичної кризи в державі, а потім закінчити реформи, які б дали можливість реалізувати потенціал нашого сільського господарства.
Врешті-решт, все це треба зробити також заради покращення добробуту нашого народу та сотень мільйонів людей в світі, які через продовольчу кризу помирають від голоду.

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: