Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ЕКСПОРТ ОРГАНІЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ
2016 року Україна експортувала 39,5 млн т зерна, з яких близько 140 тис. т — органічного....
ЗЕМЛЯ ЛЮДЕЙ І ЛЮДИ БЕЗ ЗЕМЛІ
Україна все ближче до відкриття ринку землі. І чим швидше будуть розроблені чесні правила для...
ЩО ТРЕБА ЗНАТИ, ЩОБИ ЗАРОБИТИ МІЛЬЙОН З ГЕКТАРУ
• Насамперед, що це можливо. • Що це нешвидко і нелегко. • Обов'язковим є проведення...
ЧИ ДОВГО ТРИВАТИМЕ СОЛОДКЕ ЖИТТЯ УКРАЇНСЬКИХ ЦУКРОВАРІВ?
Повний текст у друкованій версії Одна із найстаріших галузей країни — цукрова, хочеться вірити,...
«СІГМА» ПРАЦЮЄ З МАРШАЛЬСЬКИМ ОПТИМІЗМОМ
Найкращим підтвердженням тому, що вітчизняна галузь свинарства продовжує стало працювати в...

Наші партнери:

ЩО ЗАВАЖАЄ УКРАЇНІ СТАТИ ЖИТНИЦЕЮ ЄВРОПИ?

Україна колись була житницею Європи. І про відновлення цього статусу, мріють сьогодні всі аграрії. Адже це потрібно не тільки для розбудови національної економіки та зміцнення іміджу нашої держави, а й для того, щоб подолати продовольчу кризу, яка щодня загострюється в світі.
4 Червня в Римі на самміті ООН, присвяченому проблемі подолання продовольчої кризи, її генеральний секретар Пан Гі Мун сказав, що немає нічого більш принизливого, ніж голод.
З цим важко не погодитися. За статистикою ФАО, нині в світі налічується близько 800 мільйонів голодуючих. І якщо не вжити відповідних заходів, у 2017 році люди будуть воювати за їжу. За їхніми підрахунками, до 2030 року слід збільшити обсяг виробництва продуктів харчування на 50%.
Україна – одна з небагатьох держав світу, яка завдяки своєму потенціалу може значно вплинути на врегулювання цієї проблеми. Ми здатні не тільки подвоїти, а й потроїти виробництво зерна.
Однак маємо визнати, що сьогодні урожайність у вітчизняному зерновому господарстві вдвічі нижча, ніж у країнах ЄС, і втричі – ніж у США. Але разом з тим, якість ґрунту, кліматичні умови та кількість людей, які традиційно займаються сільськогосподарським виробництвом, створюють для України значно більше переваг. Виникає питання – в чому ж проблема?
В першу чергу – це брак фінансових ресурсів. Щоб до належного рівня відтворити сільськогосподарське виробництво, у нього треба інвестувати близько 70 мільярдів доларів. І близько третини цих коштів повинно надійти в зернове виробництво.
Чи є ці кошти у світі? Звичайно, є. Але ми їх не можемо отримати, бо й досі не здійснили аграрної реформи. В Україні нема прозорої схеми аграрного ринку, яка б дала змогу інвесторам прийняти правильне рішення.
Наш внутрішній ринок страждає від непередбачуваних дій органів державної влади, і це створює дуже великі проблеми для інвесторів. Наприклад, заборона експорту зерна в поточному році завдала збитків сільгоспвиробникам у понад $1,5 млрд., тобто близько 7 млрд. гривень. Заборона експорту олії спричинила збитки підприємств у понад $200 млн.
Також маємо проблему торгівлі між регіонами: створені державою так звані регіональні продовольчі фонди на чолі з губернаторами або головами місцевих адміністрацій забороняють переміщувати продукцію з одного регіону до іншого, і не дозволяють приватним структурам здійснювати підприємницьку діяльність. Вони обмежують таким чином можливість збільшення інвестицій у виробництво зерна. Збитки приватним структурам, що мають зерно, приносить і недосконала система державних інтервенцій.
Сьогодні, на жаль, не діє й такий інструмент, як страхування ризиків в зерновому виробництві, чи, наприклад, інший – що страхує втрати від зміни цін – хеджування ризиків. Все це призводить до неможливості контролю над ситуацією і також відлякує інвесторів.
Головна причина всього описаного вище в тому, що ніхто із політиків не думає про середню і довгу перспективу розвитку, всі переймаються лише поточними проблемами. Щороку змінюється керівництво уряду, приходять нові політичні сили, які дбають не про розбудову держави, а, на жаль, лише про одне – самозбереження на владному олімпі. Тому й політика в Україні така нестабільна та непередбачувана.  Бажано, щоб в першу чергу ми знайшли шлях до подолання політичної кризи в державі, а потім закінчити реформи, які б дали можливість реалізувати потенціал нашого сільського господарства.
Врешті-решт, все це треба зробити також заради покращення добробуту нашого народу та сотень мільйонів людей в світі, які через продовольчу кризу помирають від голоду.

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: