Статті

ХТО ВОЛОДІЄ ІНФОРМАЦІЄЮ, ТОЙ ВОЛОДІЄ СВІТОМ

ImageЯкісна і вчасно отримана інформація є необхідною умовою ведення будь-якого бізнесу. Тому саме цим керувалися фахівці Української зернової асоціації (УЗА) для того, щоб зерновики України були ще більш обізнаними, а відтак – успішними, й створили інтернет-портал АГРІБІТ – аграрні ризики і біржові технології.
На ринку зернових і олійних культур України, за словами президента УЗА Володимира Клименка, питання ціноутворення – одне з найголовніших. Коли виробник, переробник, експортер хочуть продати або купити зерно, вони мають попередньо ознайомитися з цінами. І ось тут починаються труднощі. В АПК України працюють понад 60 тисяч підприємств. І щодня представники  цих підприємств витрачають дуже багато зусиль і часу для одержання інформації про ціни на зернові, як у світі, так і в Україні.
Для з'ясування ціни використовуються різні підходи, але  робочий день багатьох учасників зернового ринку нині починається з того, що його служби починають обдзвонювати і продавців, і покупців, щоб дізнатися, яка сьогодні робоча ціна в  Україні: в портах, на лінійних елеваторах, у господарствах. Відсутність інформації зрештою призводить до хаосу. Минулого року, коли було введено експортне мито на зернові і скасовано ПДВ для експортерів, практично на два місяці зупинилася торгівля, оскільки ціна, яка в результаті склалася, не влаштовувала виробників. Трейдери, з урахуванням мита і неповернення ПДВ, встановили закупівельні ціни – нижчі приблизно на 30%, а виробники не могли зрозуміти, що трапилося, і очікували на зростання цін.
Дуже обмежена кількість великих підприємств публікують свої ціни або на власних сайтах, або в локальних виданнях; більшість нічого не публікує.
Слід зауважити, що самостійне створення та обслуговування простого за функціями сайту для підприємства обійдеться у суму близько $10 тисяч на рік. Водночас серед користувачів Інтернету лише українців налічується понад 15 мільйонів!
Тому в УЗА вирішили створити новий багато інформаційний сайт, який буде доступний усім учасникам зернового ринку – фермерам, великим і середнім виробникам, посередникам, брокерам, трейдерам, пересічним громадянам, які цікавляться подіями і галузі АПК, розповідає Володимир Клименко. Кожний, хто хоче продати або купити зернові, може виставити свою заявку на сайті, і вона стане доступною всім користувачам цього інтернет-сайту. Також кожен зареєстрований в системі може скористатися пошуком відповідної заявки за пунктом призначення, класністю культури. Існує на сайті і система аукціонів, у якій покупці чи продавці у пошуках кращої пропозиції виставляють свої лоти.
Вже сьогодні, скориставшись комп'ютером або мобільним Інтернетом, можна переглянути ціни в портах України, на елеваторах, відокремивши для себе потрібні базиси поставки тієї чи іншої культури. Тобто, це не просто значна економія сил і часу, а ще й доступна в режими он-лайн достовірна інформація про ситуацію на зерновому ринку. Як приклад – тільки у одного з великих трейдерів впродовж дня проходить від 15 до 22 тисяч телефонних дзвінків. І все заради того, щоб з'ясувати  ціни. Якщо до витрачених зусиль додати ще й вартість телефонних переговорів, то сайт – це ще й значна економія коштів.
Після наповнення бази даних діловою інформацією, приблизно через три місяці до сайту буде підключено цілу низку додаткових сервісів.  Наприклад, буде включено сервіс підбору пар пропозицій. Тобто, якщо хтось хоче купити, наприклад, пшеницю певної класності за певною ціною в певному регіоні, йому будуть показані відповідні пропозиції продажу, які матимуть найближчі значення за цінами і базисом поставки, аналогічно працюватиме і сервіс при продажі.
Також, у міру наповнення бази даних, запрацюють аналітичні і довідкові функції: аналітики порталу зможуть відповідати на запитання, наприклад, які склалися середні ціни по областях країни, які ціни склалися в той чи інший день, річні ціни тощо.
Наразі перша версія сайту, проектування та реалізація якого виконувались останні півтора року, вже пройшов випробування і 29 жовтня 2012 року починає працювати в постійному режимі. Проектується друга версія сайту. Безумовно, професійний колектив розробників буде вдячний кожному користувачеві за пропозиції щодо покращення та розширення функцій сайту.  
Інтернет-портал доступний за адресою www.agribit.com.ua . За словами Володимира Клименка, перший рік система працюватиме в безкоштовному режимі, а існуватиме за рахунок спонсорських внесків, гроші учасники ринку не платитимуть. Реєструйтеся та починайте працювати, запрошує УЗА вітчизняних аграріїв. І пам'ятайте: хто володіє інформацією, той володіє світом!

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"