Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ЕКСПОРТ ОРГАНІЧНОЇ ПРОДУКЦІЇ
2016 року Україна експортувала 39,5 млн т зерна, з яких близько 140 тис. т — органічного....
ЗЕМЛЯ ЛЮДЕЙ І ЛЮДИ БЕЗ ЗЕМЛІ
Україна все ближче до відкриття ринку землі. І чим швидше будуть розроблені чесні правила для...
ЩО ТРЕБА ЗНАТИ, ЩОБИ ЗАРОБИТИ МІЛЬЙОН З ГЕКТАРУ
• Насамперед, що це можливо. • Що це нешвидко і нелегко. • Обов'язковим є проведення...
ЧИ ДОВГО ТРИВАТИМЕ СОЛОДКЕ ЖИТТЯ УКРАЇНСЬКИХ ЦУКРОВАРІВ?
Повний текст у друкованій версії Одна із найстаріших галузей країни — цукрова, хочеться вірити,...
«СІГМА» ПРАЦЮЄ З МАРШАЛЬСЬКИМ ОПТИМІЗМОМ
Найкращим підтвердженням тому, що вітчизняна галузь свинарства продовжує стало працювати в...

Наші партнери:

ПШЕНИЦЯ В ЦІНІ НЕ ВПАДЕ

На думку аналітиків аграрного ринку, прогнози щодо різкого падіння внутрішніх цін на пшеницю після заборони її експорту викликають сумнів. Адже вітчизняні експортери практично завершили закупівлю пшениці за раніше укладеними зовнішньоторговельними контрактами. Наразі триває незначна «докупівля», за якої трейдери несуттєво збільшують ціни на цю зернову культуру (в межах 20 грн/т).
За даними моніторингу, нині ціни експортерів в портах на пшеницю 2 класу становлять $320/т FOB, 3 класу – $315-317/т FOB, на фуражне зерно – $305/т FOB.
Поточної середи Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомило, що з початку поточного сезону з України вивезено 3,8 млн т пшениці, усього ж на продаж за кордон законтрактовано 5,4 млн т. Нині експортери активно завантажують зерно на судна, тому добові об'єми експорту досягли 60 тис. т проти звичайних 40 тис. т.
Як відомо, раніше між Мінагрополітики і зернотрейдерами було підписано меморандум про граничний об'єм експорту української пшениці в 2012/2013 МР – 5 млн т. Так само в середу міністр Микола Присяжнюк підтвердив агентству «Ройтерс», що з 15 листопада в Україні вводиться повна заборона експорту пшениці. Пізніше прес-служба міністерства повідомила, що всі укладені натепер контракти можуть бути виконані.
Між тим, актуальним для вітчизняного ринку залишається питання, як тепер зміниться внутрішня ціна на пшеницю, коли на неї перестав давити зовнішньоторговельний чинник. Раніше прогнозувалося, що після закриття експорту ціни на зернову в Україні різко впадуть. Проте тепер експерти обережніші в прогнозах. Помітного зниження цін на пшеницю, швидше за все, можна чекати лише весною 2013 року, коли аграрії потребуватимуть коштів для проведення посівної кампанії. До того часу продавці стримуватимуть продажі. Пропозиція зернової, ймовірно, буде досить обмеженою, зважаючи на що і рівень цін залишиться досить високим.
Якщо ціни і впадуть, то до кінця року, на думку трейдерів, це падіння не перевищить 50-100 грн/т, і то за умови відсутності впливу світових тенденцій. Але тенденції світових цін на пшеницю продовжать впливати на внутрішній ринок, навіть незважаючи на заборону експорту пшениці. Наслідуючи висхідний ціновий тренд на пшеницю на світовому ринку, реального падіння цін на пшеницю в Україні може і не відбутися. Так, практика заборони на експорт 2010/11 МР доводить, що навіть за повної заборони експорту зернових (не лише пшениці) з України внутрішні ціни все одно продовжують корелюватися з тенденціями цін на світовому ринку.

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: