Статті

ВИНОФЕСТ У НІМЕЦЬКОМУ ПОСОЛЬСТВІ

ImageВинороби, дистриб'ютори, дипломати, справжні пошановувачі німецького вина з ділових кіл зібралися в ошатному внутрішньому дворику Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Києві. Тут 18 вересня відбувся вечір німецького сільського господарства з дегустацією витончених німецьких вин і фуршетом. Захід, який проходив вже втретє, насамперед орієнтований на виноторговців і оптових споживачів – ресторани і готелі – і покликаний краще ознайомити українців з німецькими винами.
В урочистій частині взяли участь Посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні – доктор Крістоф Вайль, парламентський штатссекретар Федерального міністерства продовольства, сільського господарства та захисту прав споживачів – доктор Ґерд Мюллер та керівник робочої групи з питань сільського господарства Східного комітету німецької економіки Дірк Стратманн, який саме від того дня приступив до цієї посади.
Слід нагадати, що Посол Німеччини доктор Крістоф Вайль передав Президенту України Віктору Януковичу свої ввірчі грамоти лише 10 вересня поточного року. Тож цей вечір для пана Посла можна вважати ознайомчим з українською бізнес-спільнотою.
Послужний список 58-річного дипломата вищого рангу доволі вагомий: він має досвід роботи в посольствах у Росії, Бразилії, Польщі, у міжнародному секретаріаті НАТО у Брюсселі, завідувачем відділом Європейської політики безпеки й оборони Федерального міністерства закордонних справ у Бонні. Останніми роками працював у Федеральному міністерстві закордонних справ, служив Послом в Іраку. До України він прибув з посади Посла у Республіці Білорусь. Пан Крістоф Вайль вільно володіє кількома мовами, у тому числі добре говорить російською.

Посол ФРН в Україні доктор Крістоф ВАЙЛЬ
Посол ФРН в Україні доктор Крістоф ВАЙЛЬ

Привітання учасникам винофесту він виголосив німецькою. Зокрема, Крістоф Вайль повідомив, що це його третя зустріч на посаді Посла ФРН з українськими агровиробниками: перша відбулася на виставці «АГРО-2012», а друга – цим ранком 18 вересня в Міністерстві аграрної політики та продовольства України під час 11 засідання Німецько-українського аграрного комітету. «Це говорить про те, – наголосив він, – що я як посадовець приділяю особливу увагу Україні як аграрній державі! Хоча добре знаю, що Україна має добре розвинуту промисловість». Але цього вечора акцент було зроблено на сільськогосподарську галузь, зокрема виноробство. Тому пан Посол особисто подякував парламентському штатссекретареві доктору Ґерду Мюллеру за його внесок у розвиток сільського господарства і взаємовідносин України і Німеччини в цій галузі.
Пан Крістоф Вайль також офіційно представив нового керівника відділу з питань харчової промисловості, сільського господарства та захисту прав споживачів, заступника керівника економічного відділу Посольства Німеччини Ансґара Ашфалька. Він змінив на цій посаді добре знаного в нашій державі доктора Фолькера Зассе, який залишається працювати в Україні на іншій посаді.

Ансґар АШФАЛЬК та Фолькер ЗАССЕ
Ансґар АШФАЛЬК та Фолькер ЗАССЕ

Продовжуючи свій виступ, пан Посол повідомив, що йому особливо приємно бути присутнім на цьому святі, адже він родом з виноробного краю. Проте разом зі своїм батьком вони є шанувальниками доброго німецького пива. Водночас у родині не відступають від традицій святкування свята вина у Німеччині. Також пан Посол нагадав давню мудрість про те, як відомий знавець вина і виноробства з Британії зауважив, що шанувальники вина завжди добре виглядають, є дуже розумними, здоровими і стрункими, на що гладкі прихильники пива не змогли йому нічого відповісти.
Промовець також зауважив, що частка німецького вина на українському ринку поки що незначна і вартість цього продукту дещо більша за конкурентів. Та зважаючи на те, що українці цінують німецьку якість, наприклад, на українських дорогах переважають саме німецькі автомобілі, то у якісного вина з Німеччини дуже непогані шанси.
У свою чергу пан штатссекретар привітав присутніх і пожартував, що з огляду на сьогоднішніх гостей більшість є прихильниками пива. Проте він наголосив, що добре вино справді надихає, окрилює і надає політ фантазії. Він представив громаді королеву німецького вина в Україні, сомельє фірми «Укрімпорт» Жанну Куніжеву, яка торік виборола цей титул так само у вересні на святі німецького вина в Посольстві ФРН. Цьогоріч королеву вирішили не переобирати.

 Дірк СТРАТМАНН, Жанна КУНІЖЕВА та Ґерд МЮЛЛЕР
Дірк СТРАТМАНН, Жанна КУНІЖЕВА та Ґерд МЮЛЛЕР

Також доктор Ґерд Мюллер запевнив, що Україна є дуже потужною розвиненою державою, у якої є багато чого повчитися, і Німеччина всіляко підтримуватиме її на шляху до європейського партнерства.
Господарі свята доводили, що німецьке вино має довгу традицію і надзвичайно високу стабільну якість. На думку присутніх, у першу чергу заслуговували на увагу тихі сухі, напівсухі і солодкі вина «Блек Тауер». Ця марка німецького вина посідає перше місце за рівнем продажів – на рік реалізується понад 12 млн пляшок. Також широко були представлені вишукані вина торгової марки з понад 200-річною історією «Ульрих Лангус». Не залишили байдужими поціновувачів вина вироби порівняно молодої виноробної компанії «Мозеланд», девіз якої: «Життя занадто коротке, щоб споживати погане вино».
Німецькі ігристі вина, які раніше ми охоче називали шампанським, також дуже високої якості і витонченого смаку. Сомельє активно пропонували відвідувачам «Хенкелль» – класичне ігристе вино за помірну ціну.
Усі вина подавались охолодженими у холоднильних шафах Gunter & Hauer.
Варто зазначити, що більшість із запропонованого на винофесті можна придбати у вітчизняних мережах винних магазинів, а також і у німецькій мережі супермаркетів «Метро», яка теж активно проводила тут дегустацію свого товару.
Наостанок організатори винофесту подякували спонсорам заходу – компаніям агросектору Amazone, Claas, BASF, KWS і John Deere.


© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"