Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ДЕНЬ ВИРОБНИКІВ БОБОВИХ, АБО СВЯТО ЕКОЛОГІЧНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА У ТЕПЛИКУ
Цьогоріч уже традиційний День поля у фермерському господарстві Олексія Дона в Теплику на...
«НІБУЛОН» ДОЛУЧИВСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ МЕРЕЖІ ДОБРОЧЕСНОСТІ
Відповідна Декларація про створення Всеукраїнської мережі доброчесності була підписана...
СПЕКА НАС НЕ СПИНИТЬ, АБО ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ, КЛІМАТЕ МІЙ
Дивне цього року літо: то холод, то спека. Та і вчені вперто твердять — клімат планети невпинно...
ШВЕЙЦАРСЬКЕ СЕРЦЕ В ДАРУНОК УКРАЇНІ
Герой України Олексій Вадатурський визнаний достойним послідовником легендарного швейцарця ...
СМУГАСТИЙ РЕЙС
Перше за багато років вантажене сучасне несамохідне судно з кавунами дісталося до столичної...

Наші партнери:

ТИХОЮ САПОЮ ЩОСЬ МИ НАТЯПАЄМ…

Тихою сапою влада створює передумови для відкриття з 1 січня 2013 року ринку земель сільськогосподарського призначення. Хоча на словах дехто і запевняє, що Україна ще не готова до такого кроку і землею торгуватимуть не раніше 2014-2015 року, дії політиків значно більш промовисті за їхні слова.
Судіть самі. 21 червня 2012 року під час розгляду у другому читанні проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» (реєстраційний № 10043) виникла скандальна поправка №78, що утворювала Державний земельний банк. Через гучний спротив депутатів закон не був підписаний Головою Верховної Ради. Але 2 липня 2012 року Постановою Кабінету Міністрів №609 створено публічне акціонерне товариство «Державний земельний банк» зі статутним капіталом у 120 млн грн.
Вже після канікул, 6 вересня скандальний законопроект №10043 було відмінено і знову прийнято Верховною Радою, а 11 вересня народний депутат Ігор Прасолов зареєстрував законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про банки і банківську діяльність» щодо державного земельного банку» (реєстраційний №11202).
Зазвичай від внесення законопроекту до його ухвалення Верховною Радою проходить місяців зо два, і це в кращому випадку, є законопроекти що не ухвалюються роками. Та це був явно не той випадок: у єдиний сесійний день тижня – вівторок 18 вересня депутати відхилили дві постанови про скасування рiшення Верховної Ради України від 6 вересня 2012 року про прийняття законопроекту №10043, натомість законопроект 11202 було внесено до порядку денного, у перерві сесійного засідання розглянуто профільним комітетом і схвалено парламентом в цілому як закон 235-ма голосами: Партія регіонів – 187, Народна партія – 20, Реформи заради майбутнього – 18, позафракційні – 10.
Вражаючі темпи, чи не так? А от базовий закон «Про Державний земельний банк», що мав би врегулювати всі питання у цій галузі, не можуть ухвалити з 2001 року. В чому справа? Такий ґрунтовний закон неможливо «протягнути» тишком-нишком, без суспільного обговорення, дискусій та докладного розгляду парламентом. Час же спливає і виконувати дану (питання – кому?) обіцянку: розпочати торгівлю землею з 1 січня 2013 року – виконувати треба. От і робиться законодавство у надважливій для аграрної країни галузі похапцем і нашвидкоруч.
Законопроект Ігоря Прасолова дуже простий – він вносить до закону «Про банки і банківську діяльність» дві поправки: одна наділяє Кабінет Міністрів правом формувати статутний капітал Державного земельного банку за рахунок грошових внесків та внесків у вигляді земельних ділянок. Друга дозволяє Державному земельному банку здійснювати операції з земельними ділянками та майновими правами на земельні ділянки відповідно до законодавства України в сфері земельних відносин та свого статуту. Ну а Національний банк України повинен визначити особливості видачі Державному земельному банку банківської ліцензії, а також здійснювати регулювання та нагляд за Державним земельним банком з урахуванням специфіки його діяльності.
Коли Президент України підпише ці, вже ухвалені Верховною Радою закони, залишиться лише однин крок – ухвалити у другому читанні і в цілому закон «Про ринок земель». Ми всі бачимо відчайдушні кроки, що здійснюються зараз для того, аби наступна Верховна Рада так само слухняно, як і нинішня, голосувала за що скажуть, замість совісті і здорового глузду керуючись помахом руки.

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: