Статті

«МИ РОБИМО ВСЕ ДЛЯ ТОГО, ЩОБ УКРАЇНА БУЛА НЕ КРАЇНОЮ БІЛЯ МОРЯ, А МОРСЬКОЮ ДЕРЖАВОЮ»

ImageЯк оминути об'їзною дорогою славний Переяслав-Хмельницький шляхом Бориспіль-Дніпропетровськ, одразу праворуч на відстані з півкілометра на березі Дніпра відкривається незвична поки для пересічного українця і вже зрозуміла для аграрія споруда. Це величний високотехнологічний красень-елеватор на майже 76 тисяч тонн збіжжя, з причалом і оснащенням для перевантажування на річковий транспорт. Новозбудована широка дорога з твердим покриттям відповідає стандартам «Євро-2012» і має спеціальне освітлення, яке починається від траси й охоплює всю територію комплексу з суші і води. Численні газони та зелені насадження – дерева, кущі й квіти притаманні кожному елеваторному комплексу компанії «НІБУЛОН», однак «Переяславська», здається, за особливістю ландшафтного дизайну перевершила всі. На території комплексу влаштовано чималенький фонтан, а працівники та гості мають можливість перепочити в затишній альтанці. Подивитися на цю красу зупиняються більшість подорожніх, а місцеві жителі ввечері їздять сюди помилувати око і порадіти, що «тридцять год тут нічого не було, та й ніхто не думав, що хоч щось буде. А тепер така краса!» Та найбільше задоволення і відчуття впевненості отримали від терміналу аграрії прилеглих територій. Філія «Переяславська» увійшла до ланцюжка перевантажувальних терміналів компанії на Дніпрі та прилеглих до річки територій з півночі (Київська обл.) до півдня (Херсонська обл.) з виходом у Чорне море через перевантажувальний термінал у Миколаєві. Завдяки зусиллям «НІБУЛОНа» оновлений судноплавний Дніпро для АПК України має стати аналогом найбільшої у світі річкової магістралі – американської Міссісіпі, якою активно транспортуються зернові та інші вантажі.
За підрахунками експертів, нова логістична система і розвинена інфраструктура зберігання та переробки зерна дадуть можливість українським сільгоспвиробникам отримати додаткові доходи близько 4 млрд грн. Аграрії напряму, без посередників і додаткових транспортних витрат, поставлятимуть вирощену продукцію на підприємства «НІБУЛОНа».
Київщина стала справді рідною для компанії – тут створено належні умови і надано чіткі гарантії для її інвестиційної діяльності. Голова Київської ОДА Анатолій Присяжнюк й місцеві органи влади прагнуть присутності потужної компанії-інвестора в своєму регіоні.
Тож 2010 року на Міжнародному інвестиційному форумі «Інтеграція і партнерство» було презентовано інвестиційну програму ТОВ СП «НІБУЛОН» в частині зведення на Київщині трьох новітніх підприємств, загальною вартістю $60 млн. 29 липня 2011 року у Вишгороді у рамках другого інвестфоруму Київської області «Стабільність та зростання» між «НІБУЛОНом» та Київською ОДА було підписано меморандум «Про партнерство та співробітництво» – запорука успішної співпраці компанії та обласної влади. Компанія вдячна губернатору та його команді за особистий внесок у реалізацію інвестиційного проекту. В максимально стислі терміни було вирішено всі нагальні питання й отримано всі необхідні дозвільні та погоджувальні документи для будівництва.
Відтак, з 1 грудня 2011 року у с. Денихівка Тетіївського району успішно діє елеваторний комплекс філії «Денихівська», а перевантажувальний термінал філії «Переяславська» став уже другим «нібулонівським» підприємством на Київщині. Новозбудований термінал обійшовся компанії у понад 170 млн грн, і, за словами голови райдержадміністрації Михайла Макарова, це найбільша інвестиція в Переяславщину за часи незалежності України. Відтак підприємство вже інвестувало в економіку Київщини $40 млн із запланованих $60 і вкотре продемонструвало свій фірмовий стандарт будівництва – оперативно й якісно з нуля та «під ключ» за три місяці. Тож новий термінал вже приймає зерно цьогорічного врожаю!
* * *
Урочистості розпочалися о 9-й ранку. Напередодні на черговому засіданні Кабміну голова уряду Микола Азаров анонсував свою поїздку на урочисте відкриття нового сучасного зернового терміналу. Прем'єр добре обізнаний з реалізацією інвестиційного проекту «НІБУЛОНа» – 19 жовтня 2010 року він урочисто закладав другий та третій буксири компанії на суднобудівному заводі ВАТ «Вадан Ярдс Океан» в Миколаєві. Нині ж він отримав нагоду не лише оглянути новозведений термінал, а й побачити своє дітище в дії.
На урочистостях також були присутні голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк, посол Швейцарії в Україні Крістіан Шьоненбергер, заступник директора Європейського Банку Реконструкції та Розвитку в Україні Грем Хатчіссон, в.о. економічного радника посольства США в Україні Елізабет Хост, керівник діяльності Міжнародної Фінансової Корпорації (IFC) в Україні Олена Волошина, директор українського представництва компанії «Cimbria Unigrain A/S» Оксана Стретович, голова Ради підприємців при КМУ та президент ВГО «Українська аграрна конфедерація» Леонід Козаченко, заступник голови правління ПАТ «Сітібанк» Микола Касталов й інші давні партнери та колеги компанії, численні гості і місцева громада, представники ЗМІ.
ImageВідкриваючи церемонію, Прем'єр-міністр України Микола Азаров наголосив: «Сьогодні у нас святковий день і відмінний настрій. Радісно, що країна розвивається. Велика вдячність керівнику підприємства Олексію Вадатурському, ми разом із ним закладали ось цей буксир на заводі «Океан» у Миколаєві. І зараз приємно бачити, що сьогодні цей буксир вже потягне наше зерно нового урожаю». За словами голови уряду, урожай цього року добрий; він менший, звичайно, ніж торік, але десь 46-47 млн тонн зерна буде. «Вистачить і нам на коровай, і поставити на експорт, щоб у наших селян був хороший заробіток, а крім заробітку ще й були кошти на розвиток», – зазначив він.
Прем'єр привітав компанію – найбільшу в нашій країні, яка працює на перспективу: «І це дуже приємно відзначити, вкладає кошти у розвиток, власну капіталізацію. За цей час побудовано 10 таких підприємств із потужністю зберігання 1 млн 700 тис. тонн. І це зовсім інша якість зберігання: кожен пункт обладнано терміналом для завантаження-розвантаження».
Прем'єр наголосив, що цей комплекс – наш реальний рух в Європу, практичний крок у цьому напрямку. Він подякував керівникові компанії Герою України Олексію Вадатурському за найголовніше – за його стратегічне мислення, перспективний підхід. «Він вкладає зароблені кошти у розвиток своєї компанії, а значить – і нашої країни. Особливо важливо, що така мережа терміналів будується на Дніпрі. Дуже приємно, що цей елеватор побудовано за сучасними енергозберігаючими технологіями», – сказав Микола Азаров.
Голова уряду наголосив, що цього дня він приїхав не лише на свято, але й на власні очі побачити, як ведеться робота з модернізації вітчизняного аграрного комплексу, зокрема на Київщині. Київщина непогано розвивається завдяки голові облдержадміністрації Анатолію Присяжнюку, який дуже енергійно займається розвитком області. «Це – конкретний приклад: ще у квітні тут були яри, а сьогодні, три місяці потому, ми маємо сучасний європейський потужний комплекс», – сказав прем’єр.
Микола Азаров порадів відродженню нашого Дніпра, перш за все як транспортної артерії. Він запевнив, що уряд у цьому напрямку серйозно працюватиме, розчищатиме русло, займатиметься розвитком транспортних перевезень, бо це звільнить нашу залізницю і автошляхи, у ремонт і будівництво яких ми зараз вкладаємо великі кошти. «Уявіть собі: 150 тисяч таких вантажівок пройде цими дорогами, що від них залишиться? – наголосив промовець. – Нам потрібно об'єднувати зусилля всіх тих компаній, бізнес яких зацікавлений у розвитку Дніпра, і держави – тобто приватно-державне партнерство».
«Те, як працює ця компанія – це наш спільний стратегічний напрямок розвитку і аграрного сектору, і транспортних магістралей. І дуже добре, що наші інтереси тут співпадають. Що ще радує – компанія «НІБУЛОН» мало що просить у держави, а спирається на свої сили. Це дає нам можливість все більше вкладати коштів у соціальний розвиток, у тому числі села», – сказав очільник уряду.
Урядовець запевнив, що держава буде підтримувати і великотоварне, і середнє, і дрібнотоварне виробництво – все повинно працювати у комплексі. «Можна багато говорити про наші плани і досягнуті результати реалізації планів розвитку села, та є й проблеми. Але у цей святковий день хочеться поздоровити вас з великим успіхом, побажати добра, розвитку та благополуччя», – резюмував свій виступ Микола Азаров.
Наступним для привітального слова запросили голову Київської обласної державної адміністрації Анатолія Присяжнюка. Перш за все він подякував усім за підтримку і довіру, адже в квітні більшість місцевих жителів вважала, що тут будуватимуться котеджі. Однак, як і планувалося, через три місяці на цьому пустирі виріс такий потужний зерновий комплекс.
За його словами, хлібороби Київщини зібрали на сьогодні 1 млн 100 тис. тонн зернових із запланованих 3 млн тонн.
«Мені надзвичайно приємно, – наголосив Анатолій Присяжнюк, – що такі комплекси будуються на Київщині – перший у Тетіївському районі, а другий – ось тут. Це вже 400 млн інвестицій, тисячі робочих місць. Півтори тисячі людей працювало на будівництві цього комплексу, після відкриття судноплавства буде ще тисяча робочих місць. Ми відновлюємо Дніпро, і сьогодні вже було сказано, що незабаром розпочнуться пасажирські перевезення». Губернатор підкреслив, що до Дня незалежності в області буде зданий в експлуатацію найбільший у Європі хлібокомбінат у Васильківському районі потужністю 320 тис. тонн хлібобулочних виробів. Майже 500 магазинів буде встановлено на Київщині. У Яготинському районі у вересні запрацює найбільший в Україні завод з випуску дитячого харчування.
«Я вдячний, – виголосив він, – що ви сьогодні прийшли привітати нашого поважного героя – Олексія Опанасовича. Я бажаю йому творчих успіхів і хочу сказати, що ми збираємося будувати такий елеватор у Кагарлицькому районі та на Київському морі».
Анатолій Присяжнюк також повідомив: «Ми, губернатори Полтавської, Херсонської і Київської областей звернулися до уряду України з тим, щоб відновити судноплавство, в тому числі і пасажирське, на Дніпрі. Це відновлення життя села і України в цілому. Якщо баржами відправиться тільки з Переяслава-Хмельницького 250 тис. тонн зерна – це тисячі автомобілів, які будуть зняті з доріг. Будівництво «НІБУЛОНа» – це тисячі робочих місць. Ось елеватор на Дніпрі – сто робочих місць, а попутно ще майже тисяча робочих місць – це і будівельники, і водії, і робітники флоту».
Останнім у першій частині офіційних урочистостей промовляв зі сцени генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН», Герой України Олексій Вадатурський.
Зокрема, він щиро подякував голові уряду Миколі Азарову за ту високу оцінку, яку він надає діяльності компанії. «Дійсно, – наголосив він, – ми не користуємося ніякими пільгами, і наша компанія в аграрному секторі є лідером зі сплати податків, з будівництва суден і причальних споруд, яких ми побудували кілометри. За ці роки ми побудували флот, довжина якого, якщо зібрати усі судна у лінію, складе три кілометри. Ми є лідером на аграрному ринку і незважаючи на те, що у світі фінансова криза, у нашої компанії все добре, ми розвиваємося». Цей розвиток, наголосив Олексій Вадатурський, став реальним завдяки підтримці ЄБРР, Міжнародної фінансової корпорації (IFС), урядів та фінансових інститутів Данії, Голландії, Норвегії, Швеції, Швейцарії та США.
«Мені приємно, що і ви, Миколо Яновичу, нас підтримуєте. Тож разом із Кабінетом Міністрів ми відродимо Дніпро як транспортну артерію. Наша компанія в змозі це зробити, нам потрібно лише допомогти, щоб було менше бюрократичних перепон. Тоді разом з КМУ і губернаторами, такими як Анатолій Присяжнюк, Микола Костяк, Олександр Удовиченко ми на регіональному рівні відродимо Дніпро», – сказав гендиректор «НІБУЛОНа».
Він також подякував Прем'єр-міністру за те, що він у такий складний час знайшов можливість відвідати підприємство і розділити з численним колективом і робітників, і будівельників, і аграріїв радість чергової трудової перемоги.
«Наша компанія не говорить, а робить справу, – наголосив Олексій Вадатурський. – Ми не говоримо про залучення інвестицій, ми їх інвестуємо в економіку України. За останні три роки ми побудували десять підприємств і український флот. Ми робимо все для того, щоб наша країна була не країною біля моря, а морською державою. Ми не говоримо про імідж України, ми піднімаємо його. Ми не говоримо про формування інвестиційного клімату, ми самі цей клімат формуємо і запрошуємо всі компанії разом із нами долати ті бюрократичні перепони, які ще, на жаль, сьогодні в нашій країні присутні – і та сама корупція, і перепони на місцях».
Водночас він повідомив, що троє губернаторів: Київщини – Анатолій Присяжнюк, Херсонщини – Микола Костяк і Полтавщини – Олександр Удовиченко підписали лист про включення проекту компанії «НІБУЛОН» з відродження Дніпра як транспортної артерії до переліку національних проектів з розвитку інфраструктури. Цей документ Олексій Вадатурський вручив Миколі Азарову, наголосивши, що компанія, завдячуючи підтримці уряду, має можливість інвестувати в економіку України.
Після тривалих оглядин терміналу і спілкування з пресою Микола Азаров відбув у державних справах, а численні учасники заходів продовжили святкування. На сцену піднялися поважні гості разом з Олексієм Вадатурським і Анатолієм Присяжнюком. Губернатор Київщині вручив Олексію Вадатурському сертифікат про готовність об'єкта філія «Переяславська» ТОВ СП «НІБУЛОН» до експлуатації і нагородив почесними грамотами голови Київської ОДА учасників будівництва.
Привітанням від імені уряду і народу Швейцарії, на теренах якої працює представництво «НІБУЛОНа», розпочав свій виступ посол цієї країни в Україні Крістіан Шьоненбергер. «НІБУЛОН» – це показове підприємство для українського бізнесу, – наголосив пан посол. – Підприємство добре знане у світі як флагман українського аграрного бізнесу. Компанія забезпечує численну кількість робочих місць і активно сплачує величезні податки. А це саме те, що світ очікує від підприємств-лідерів». Також поважний гість розповів, що коли він щодня виходить на ранкову пробіжку на берег Дніпра, то спостерігає незначну кількість річкового транспорту. Водночас стає зрозумілим, що ця транспортна магістраль може набагато більше. Тому особливо приємно, що аграрне підприємство «НІБУЛОН» є першопрохідцем в цій царині і відновлювачем славних традицій річкового флоту України. Розвиток інфраструктури Дніпра веде до розвитку України. «Надзвичайно приємно, що компанія має своє представництво в Швейцарії і веде так само чесно свій бізнес в нашій країні. Ми також пишаємося тим, що Швейцарія як потужний фінансово-діловий світовий центр співпрацює з потужними світовими компаніями. Мені було надзвичайно приємно почути сьогодні ранком від Прем'єр-міністра України Миколи Азарова, що стратегії українського уряду і компанії «НІБУЛОН» ідуть поруч. Пан Прем'єр говорив про співпрацю уряду і бізнесу, і я дуже сподіваюся, що ця співпраця виражатиметься в конкретних діях. Найкраще, що за теперішніх умов може зробити держава, це покращити основу для сприятливого інвестиційного клімату», – зазначив він.
За словами заступника директора ЄБРР в Україні Грема Хатчіссона, аграрний сектор дуже важливий з точки зору вирішення глобальної продовольчої безпеки. Одна з найголовніших задач на наступні роки – це нагодувати світ. Щоб досягти цієї мети, впродовж наступних 40 років обсяг сільгоспвиробництва у світі має зрости на 70%. Україна дуже важлива в цьому питанні, адже вона зможе суттєво допомогти вирішити цю проблему. За обрахунками ЄБРР, наша країна здатна вирощувати близько 90 млн тонн зернових і при цьому експортувати близько 65 мільйонів. Співпраця з компанією «НІБУЛОН» розпочалася 2010 року з надання їй кредиту на здійснення інвестиційного проекту на річці Дніпро. Крім того, минулого тижня рада директорів ЄБРР ухвалила рішення надати компанії ще один кредит на суму $130 млн. Також він зазначив, що коли члени ради директорів банку приїжджають з візитами до України, вони обов'язково серед багатьох претендентів обирають компанію «НІБУЛОН». З нею приємно працювати через те, що вона є надійною, успішною, далекоглядною та амбітною.
Елізабет Хорст від імені Посла США привітала українців і компанію «НІБУЛОН» з черговим видатним досягненням – зведенням чергового сучасного зернового терміналу. На думку промовця, Україна має величезний аграрний потенціал, а компанія «НІБУЛОН» є безумовним надійним партнером іноземних компаній у світі, включаючи американські. Вона наголосила, що компанія є членом Американської торговельної палати, партнером американського Ексімбанку і вдало співпрацює з виробниками обладнання США. Завершила свій виступ пані Елізабет побажаннями подальших успіхів компанії і всьому АПК України.
Леонід Козаченко, голова Ради підприємців при КМУ та президент ВГО УАК, привітав губернатора Київщини Анатолія Присяжнюка і гендиректора «НІБУЛОНа» Олексія Вадатурського з виконаними обіцянками, адже столичний очільник обіцяв наприкінці липня мати мільйон тонн зернових, а керівник компанії – вчасно підготувати логістичну структуру для придбання за справедливими цінами цього збіжжя і його подальшого транспортування.
«Щоразу, перебуваючи на відкритті аналогічних комплексів «НІБУЛОНу», – наголосив промовець, – я усвідомлюю, що в Україні працюють дуже видатні люди. Олексій Опанасович, безумовно, заслуговує не однієї зірки Героя, бо він і за минулих, і за теперішніх складних умов продовжує розбудовувати.
Особливо хочу наголосити, що Олексій Вадатурський – перша на теренах колишнього СРСР і теперішніх країн СНД особа, яка представлена Організацією Об'єднаних Націй номінантом на престижну нагороду – Всесвітню продовольчу премію (The World Food Prize). Це аналог Нобелівської премії в аграрному секторі, яку вручають за видатні досягнення в розвитку сільського господарства не лише в окремо взятій країні, а й у світі в цілому. На жаль, в Україні мало хто знає, яку велетенську роботу проводить Олексій Опанасович, щоб зменшити ту численну кількість людей у світі, яка щоденно помирає з голоду. Я переконаний, що кожен із працівників компанії, у тому числі і ті, які працюватимуть на новій споруді, також робитимуть свій посильний внесок для запобігання голоду в світі. А світ знатиме, що його годує держава Україна. Тому дуже б хотілося, щоб Герой України Олексій Вадатурський отримав і цю високу світову вигаророду».
«Сьогоднішній захід, – наголосила керівник IFC в Україні Олена Волошина, – це демонстрація потужної діяльності компанії «НІБУЛОН» – однієї з лідерів вітчизняного аграрного ринку і однієї з найбільш прогресивних компаній українського АПК. Ця компанія зі своєю потужною командою ставить перед собою грандіозні цілі і їх досягає, тим самим створюючи належно високий позитивний імідж українського бізнесу у світі. Тому будь-яка фінансово-кредитна установа має по праву пишатися тим, що її клієнтом є компанія «НІБУЛОН». Тому мені особисто дуже приємно, що IFC також приєдналася до численної кількості партнерів компанії. Зі свого боку, ми намагатимемося з усіх сил, Олексію Опанасовичу, вас не підвести».
Традиційно давнього надійного партнера «НІБУЛОНа» – датську компанію «Cimbria Unigrain A/S» представляла її директор в Україні Оксана Стретович. Вона, зокрема, наголосила, що важко переоцінити значення Переяславщини в історії України, адже саме тут приймалися доленосні рішення в історії нашої держави. «Переконана, що саме таку доленосну роль в історії України, про що наголосив Прем'єр-міністр Микола Азаров, відіграє компанія «НІБУЛОН». Дуже символічно, що 22-й за ліком елеватор компанії збудовано на Переяславщині напередодні 21-ї річниці незалежності України.
Безумовно, велика честь для компаній як українських, так і закордонних співпрацювати з «НІБУЛОНом». Наші компанії співпрацюють тривалі роки – з 2003-го, і цей новий чудовий наш спільний об'єкт – вже 18-й за ліком. Наголошу, що завдяки цим довгим рокам спільної роботи ми з партнерів перетворилися на друзів, і в Данії дуже високо цінується слово Олексія Опанасовича. Хочу також висловити особливу вдячність злагодженій роботі професійної команди фахівців компанії – Наталії Звержинській і її інженерно-технологічному відділу та Олегу Загородецькому, відділу зовнішньоекономічних зв'язків на чолі з Валерієм Куницьким і побажати компанії «НІБУЛОН» щасливого і тривалого життя».
* * *
Відповідаючи на запитання преси, гендиректор «НІБУЛОНа» повідомив, що термін окупності термінала – 7-8 років. Кошти на його зведення виділили першокласні закордонні банки, в тому числі ЄБРР, Міжнародна фінансова корпорація ІFС, Світовий банк, уряди Данії, Голландії, Норвегії, Швеції, США через свої експортні кредитні фонди. Елеватор за перші два дні роботи прийняв тисячу тонн зерна, а вже у серпні з «Переяславської» піде перше судно.
«Ми плануємо побудувати на Київщині ще два елеватори, – наголосив він, – та всерйоз зайнятися тут аграрним виробництвом. Ми плануємо і далі продовжувати будувати, й не лише в Україні, але й в інших країнах світу, куди поставляється наше зерно».
Загалом, перевантажувальний термінал розміщується на земельній ділянці площею понад 5 га. Колектив філії налічує майже 100 працівників. Об'єм зберігання зерна становить 75,6 тис. тонн, потужність сушарок – 3 тис. тонн на добу. Потужність відвантаження на водний транспорт становить 10 тис. тонн на добу.
Для обслуговування суден на терміналі філії «Переяславська» зведено причал довжиною 105 м і шириною 18 м. На ньому встановлено суднонавантажувальну машину та інше обладнання для завантаження несамохідних суден (виробництва компанії «TELESTACK», Великобританія; відзначену міжнародною премією «BEST SHIPLOADING SYSTEM»), потужністю 500 тонн на годину. Це безпрецедентний випадок, коли на замовлення українського підприємства західні компанії, використовуючи індивідуальний підхід, проектують та розробляють унікальне обладнання, яке потім визнається найкращим у світі. Так само вчинили й інші компанії-виробники – «Cimbria Unigrain A/S» та «Mathews Company».
Крім того, компанія «НІБУЛОН» за власною ініціативою і власним коштом провела днопоглиблювальні роботи в акваторії термінала до рівня 3 м, тож тепер є можливість приймати не лише несамохідні судна для перевезення зернових, а й здійснювати інші річкові перевезення.
Оснащене підприємство й іншим провідним обладнанням надійних та перевірених часом партнерів компанії – американської компанії «SCAFCO» (зерносховища) та данської компанії «Cimbria Unigrain A/S» (технологічне, транспортне обладнання).
На підприємстві встановлено модернізовані шестисекційні сушарки «MC 3180», технічне переоснащення яких було здійснене фахівцями «НІБУЛОНа». Нові сушарки є першими у своєму роді, відтак українське підприємство стає локомотивом науково-технічного розвитку американської індустрії. Про авторитет компанії свідчить той факт, що розробляють і виготовляють обладнання для підприємств «НІБУЛОНа» визнані світові виробники.
Під час зведення термінала великої уваги приділено екології – для очищення повітря в аспіраційних системах встановлено пилоочисне устаткування світового рівня: фільтри данської фірми «Simatek» та німецької фірми «Schmidt-Seeger».
Воно дозволяє знизити концентрацію пилу з 6000 мг/м3 на вході до 20 мг/м3 на виході, що відповідає вищим європейським стандартам.
Для захисту водного середовища від забруднення у філії «Переяславська» використано технологію очистки господарсько-побутових стічних вод із використанням ультрафільтраційних біореакторів мембранного типу виробництва «Mitsubishi» (Японія). Як соціально-відповідальне підприємство «НІБУЛОН» не лише інвестує значні кошти в розвиток інфраструктури різних регіонів, а й виступає ініціатором нових підходів до освоєння цих коштів громадами. На відміну від інших, компанія перераховує кошти до місцевих бюджетів до і в період будівництва, а не після його завершення. Таким чином, місцева громада відразу з приходом компанії у регіон має можливість вирішити нагальні соціальні питання, які потребують значних коштів. «НІБУЛОН» виділяє кошти на розвиток соціальної інфраструктури районів, проводить ремонт доріг, освітлення вулиць, відновлення системи водопостачання, фінансує освітні та культурні проекти тощо. На благодійну діяльність з реалізації соціальних проектів компанія щороку спрямовує понад 15 млн грн.
Згідно з договором про пайову участь, до бюджету Переяслав-Хмельницького району було перераховано 1 млн грн. За ці кошти придбане обладнання для переливання крові для районної лікарні, автомобілі швидкої допомоги, а також автомобілі для районного управління МВС. До бюджету Гайшинської сільської ради перераховано 200 тис. грн. За ці кошти вже зроблено 1,7 км дороги у с. Гайшин. Також планується провести зовнішнє освітлення у с. Чирське і ремонт доріг. Уже відремонтоано фасад приміщення та внутрішні санвузли сільської школи, відремонтовано та повністю обладнано кабінет інформатики. Загальна вартість робіт по школі становить 415 тисяч грн.
Наостанок хочеться нагадати, що у листопаді 2011 р. ТОВ СП «НІБУЛОН» було визнано переможцем Української програми підвищення енергоефективності (UKEEP), яка проводилася Європейським Банком Реконструкції та Розвитку.

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"