Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ЗАРЯСНІЮТЬ ПОЛЯ МОРЕМ СИНІМ
Колись на Поліссі було море. Не чорне, а синє. Синє і безкрає море льону, яке годувало наших...
БАТЬКА СВОГО СИН. УКРАЇНА ВІД МАЛОГО ДО СТАРОГО ВІДЗНАЧИЛА 26-У РІЧНИЦЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
Лише за справжніх родинних цінностей, батькової підтримки і сили, маминої ніжності і любові...
ВІДРЕМОНТОВАНА РАДА
Із початком нового навчального року у школах, стартував і новий політичний сезон на печерських...
«НІБУЛОН» ПРОДОВЖУЄ МОДЕРНІЗАЦІЮ СУДНОЗАВОДУ І СПУСКАЄ НА ВОДУ НОВІ СУДНА
Компанія «НІБУЛОН» за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) продовжує реалізацію...
ЗІ ШКОЛИ ПОЧИНАЄТЬСЯ МАЙБУТНЄ
Пузиківська ЗОШЧи багато вам траплялося незнайомих шкіл, до яких просто хотілося би зайти, бо вони у якийсь...

Наші партнери:

ЛЮДИ НЕ ХОЧУТЬ ПОВЕРТАТИСЯ В СЕЛО

Як було би добре, щоб міські чиновники проїхалися по сільських глибинках і подивилися, як животіє село. Чому скорочується кількість сільського населення? Сьогодні, за статистикою, близько 14 мільйонів українців мешкає в селі. Якщо бути точним, то, за даними Держстату, на 1 січня 2012 року чисельність населення України становила 45 млн 634 тис. мешканців, з яких кількість міського населення складала 31380,9 тис. (68,7%), сільського – 14252,7 тисяч (31,3%).
Перепис населення, за правилами ООН, проводиться кожні 10 років. Перший всеукраїнський перепис відбувся у 2001 р., тому наступний планували на 2011 р. Проте через брак коштів його перенесли спочатку на 2012-й, а тепер вже і на 2013-й рік, про що сповістив Сергій Тігіпко. Зрозуміло, Євро-2012 більш важлива подія. А сільське населення, перераховуй його – не перераховуй, усе одно не збільшиться. За прогнозом ООН, при збереженні наявної динаміки скорочення населення до 2030 року кількість українців зменшиться до 39 мільйонів. Знову-таки, згідно з демографічним звітом ООН, в Україні найнижчий в світі природний приріст населення.
Чомусь вважається, що городянином бути більш почесно, ніш мешканцем села. Більшість чиновників тільки під час виборів згадують про своє «демографічне» сільське походження. І так само швидко його зрікаються.
Насправді, всі ми родом з села. Україна споконвіку була землею трударів, які важко працювали від зорі до зорі, вирощували хліб і вірили в кращу долю для своїх дітей. Земля завжди потребувала безлічі рук, тому українські родини були чималими. Саме ця віра дозволила їм впродовж століть пережити війни, голод і хвороби. Ми ж за декілька десятиліть «реформування» примудрилися підрубати село під самий корінь. Чому?
Цікава річ, за даними перепису 1926 року, співвідношення міського і сільського населення в Україні становило відповідно 18,5% (5373,6 тис. чоловік) та 81,5% (23644,6 тис. чоловік) громадян. Перед Великою Вітчизняною війною містян нараховувалося вже 36,2% (11190,4 тис.), а селян, відповідно, 63,8% (19755,8 тис.). Тотожним співвідношення було в середині 1960-х, а від 1970 року міське населення взяло верх над сільським – 54,5% (25688, 6 тис.) проти 45,5% (21437,9 тис.) і відтоді своїх домінуючих позицій не втрачає.
Якщо говорити про чисельність сільського населення, то вона падає навіть більш стрімко, ніж загалом по країні. Насправді, визначитися з тим, скільки людей дійсно проживає на теренах України, вкрай важко. Бо якщо народжуваність, смертність і зовнішня міграція відстежується Держстатом, то внутрішню міграцію та урбанізацію, яка дедалі стає більш поширеною, не фіксує ніхто.
Наші заробітчани шукають кращої долі в більш розвинених західних країнах. А оскільки святе місце пустим не буває, до нас їдуть менш досвідчені і кваліфіковані люди. Як годувала колись Україна 52 мільйони чоловік, то здатна прогодувати іще більше. В першу чергу, за рахунок власного природного потенціалу.
Куди поділися наші люди? Навіть зважаючи на економічну кризу і усі тамтешні негаразди, складні умови праці емігрантів тощо, наші співгромадяни усе одно не хочуть повертатися додому. Бо поняття «погані умови» у них і у нас різні. Дивна для держави справа – мати родючі ґрунти і, що не менш важливо, – достатньо водних ресурсів, вдале географічне розташування у центрі Європи – і стрімко втрачати населення.
За два місяці – до 1 березня, нас стало менше ще на 34,5 тисячі, натомість прибуло 4 тисячі іммігрантів. Якщо так піде й далі, то за якийсь час корінне населення в Україні буде у меншості, а на наших нивах працюватимуть вихідці з південно-східної Азії.

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: