Статті

ІНВЕСТИЦІЇ: ГЛОБАЛЬНИЙ ПОПИТ – ЛОКАЛЬНА ПРОПОЗИЦІЯ. INPUTS 2011

Завершила роботу Четверта традиційна міжнародна конференція «Інвестиції: Глобальний попит – локальна пропозиція» INPUTS 2011, яку 16 листопада в Києві провів Аналітичний центр «УкрАгроКонсалт».
Учасники конференції, а їх було понад 140 чоловік, відмітили, що інформація, отримана в ході конференції від експертів високого рівня, дозволила всебічно обговорити інвестиційний клімат аграрного сектора України. Ринки капіталу і ринки матеріально-технічних ресурсів, зокрема, набувають все більшу роль в розвитку світового сільського господарства.

У своєму зверненні до учасників конференції заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олександр Сень відмітив, що проблема належного інвестування АПК повинна вирішуватися не лише на принципах самофінансування, залучення приватного, у тому числі і іноземного капіталу, але і з активною участю держави. Цю тезу розвинув у своєму виступі про перспективи державного інвестування в аграрний сектор директор департаменту економічного розвитку і аграрного ринку МінАП Сергій Кваша.
Олена Волошина – голова представництва Міжнародної фінансової корпорації доповіла про роль організації у фінансуванні аграрного сектора України, зазначивши, що без належного банківського фінансування інвестицій в проблемний аграрний сектор найближчим часом можна не чекати.
У дискусії також взяли участь Олена Шубравська (д.е.н., Інститут економіки і прогнозування НАНУ), Олександр Скубенко (Фенікс Капітал), Наталія Ковальчук (Антимонопольний комітет України), Андрій Нікіфоров (Бейкер і Макензі Сі-Ай-Ес), Богдан Хомяк (УкрАгроКонсалт).
Підбиваючи підсумки першої сесії конференції, генеральний директор АЦ «УкрАгроКонсалт» Сергій Феофілов  зазначив, що в умовах слабкої фінансової системи і відсутності бюджетної підтримки українським фермерам украй складно продовжувати свою діяльність. Проте, не дивлячись на це, в 2011 році вдалося отримати високий урожай зернових. Відносно перспектив урожаю озимих 2012 року, пан Феофилов підкреслив, що стан озимини під урожай 2012 року значно гірший, ніж очікувалося раніше. Більш точні прогнози по урожаю озимини в 2012 році можливі не раніше березня-квітня наступного року.
Жвава дискусія пройшла на круглому столі, присвяченому земельній реформі, де з вичерпною інформацією виступив член Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики і земельних відносин, автор проектів законів і постанов з питань реформування земельних стосунків, народний депутат України Григорій Смітюх.
На питання фермерів про наслідки земельної реформи відповіли Віталій Львов (Союз сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів України) Александер Ковалів (к.е.н. Інститут агроекології і природокористування НААН), Руслана Музичко (Александров і Партнери) і Богдан Хомяк («УкрАгроКонсалт»).
Оцінку тенденціям ринку матеріально-технічних ресурсів провели Борис Тимофіїв (Байєр КропСайенс), Валерій Хаджиматов (Асоціація насіннєвиків України), Оксана Орлова (Головна державна інспекція захисту рослин України), Тетяна Адаменко (Гідрометеоцентр України), Андрій Кім («УкрАгроКонсалт»).
У дискусії про плюси і мінуси для аграріїв від створення зони вільної торгівлі з ЄС взяли участь: Олег Юхновський («Союзхарчопром»), Степан Капшук (Асоціація «Укроліяпром»), Євгеній Милованов (Федерація органічного руху України), Володимир Кучеренко (корпорація «Укрвинпром») і Марина Козловська ( Ukraine EU Consulting).
Аналітичний центр «УкрАгроКонсалт» вже почав підготовку наступної конференції INPUTS 2012, яка традиційно відбудеться в листопаді 2012 року.

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"