Статті

ЧУДНІВСЬКИЙ ПРОРИВ «НІБУЛОНА»

Image15 листопада 2011 року у селищі Великі Коровинці Чуднівського району, що на Житомирщині, відбулося відкриття нового сучасного елеваторного комплексу, спорудженого ТОВ СП «НІБУЛОН» у рамках масштабного інвестиційного проекту компанії на 2010-2011 рр.
На урочистості зібралися жителі Великих Коровинців та громади з навколишніх сіл на чолі з сільськими головами, привітати нібулонівців приїхали керівники району та області на чолі з губернатором Сергієм Рижуком, очільники Української аграрної конфедерації та Української зернової асоціації. Адже подія непересічна – пуск високотехнологічного елеваторного комплексу європейського рівня, котрий розрахований на одночасне зберігання 76,8 тис. тонн зернових та олійних культур. За добу цей елеватор зможе приймати і паралельно відвантажувати на залізничний транспорт 5 тис. тонн сільськогосподарської продукції.
Обсяги робіт, проведених компанією «НІБУЛОН», колосальні. Елеватор будували більше півтори тисячі чоловік з п'ятдесяти будівельних організацій зі всієї України. Загальний кошторис будівництва елеватора склав 120 млн грн. Будівельні роботи велися цілодобово, щоденно, без вихідних і свят. За цей короткий час (трохи більше двох місяців) підрядними організаціями укладено 9000 кубометрів бетону та 19400 кв. м бетонного покриття. Використано 670 тонн арматури та забито 4752 палі. Виготовлено і змонтовано 1260 тонн металоконструкцій, зашиті металопрофілем 9250 кв. м поверхонь. Не призвело до відставання від графіку будівництва й те, що високотехнологічне обладнання для елеваторного комплексу замовлялося у США, Бельгії, Данії, Німеччині та інших країнах. Воно було вчасно доставлене і змонтоване.
Не останнЄ значення у «нібулонівському» будівництві відіграє благоустрій території. На новому елеваторі філії «Тетерів» прокладено 1300 кв. м тротуарної плитки, висаджено 88 дерев та 500 кущів. Зовсім скоро елеватор стане справжнім культурним центром для місцевого населення: немає сумніву, що на екскурсію сюди приходитимуть усі – «від місцевих жителів до іноземних гостей.

Image
Голова Чуднівської РДА Максим САМЧИК, голова Житомирської ОДА Сергій РИЖУК, гендиректор ТОВ СП «НІБУЛОН» Олексій ВАДАТУРСЬКИЙ і голова Житомирської облради Йосип ЗАПАЛОВСЬКИЙ

Елеваторний комплекс у смт Великі Коровинці – «новий етап розвитку не лише компанії, а й усього народногосподарського комплексу України. Його будівництво стало знаковим для компанії «НІБУЛОН», на чуднівській землі відбувся своєрідний прорив через терни штучних перепон, які намагалися зупинити планомірну розбудову транспортно-логістичної інфраструктури. Наразі саме на Житомирщині відбулося відновлення інвестиційного проекту компанії. Це стало можливим завдяки конструктивній позиції обласних і місцевих органів влади. За словами генерального директора ТОВ СП «НІБУЛОН», Героя України Олексія Вадатурського, завдяки тому, що на місцях губернатори патріотично налаштовані, патріотично вирішують питання про активізацію інвестиційної діяльності, їм віриш, вкладаєш кошти на місцях.
Селяни – народ консервативний і завоювати у них довіру нелегко. Вони не дуже вірять словам і обіцянкам, зате вірять ділу і можуть безпомилково відрізнити хижака, який прийшов щось від землі «урвати», від справжнього господаря, який в землю вкладає сили і душу. «НІБУЛОНУ» не потрібно було умовляти і переконувати громаду Великих Коровинців, бо три виробничих підрозділи компанії: «Романівський», «Бистрицький» та «Чуднівський» вже тривалий час успішно працюють на Житомирщині. Земля обробляється, у людей є робота і заробітна плата. Вони збирають одні з найбільших урожаїв в області. Логічним продовженням діяльності компанії на Житомирщині став елеваторний комплекс для зберігання вирощеного. Новий елеватор філії «Тетерів» є найсучаснішим технологічним об'єктом в регіоні. Введення його в експлуатацію, наближеність до нього аграріїв дасть змогу останнім здешевити логістичну складову та збільшити прибутковість власного виробництва.
За доброю традицією «НІБУЛОН» створює не лише високотехнологічні елеваторні комплекси, але й інвестує значні кошти у розвиток місцевої інфраструктури та вирішення загальних соціальних питань. Тому населені пункти, в яких працює компанія, не животіють, а живуть повноцінним життям, отримують сучасний вигляд. Місцева громада вже відчула значні переваги співпраці з такою солідною компанією. Без приємних, а головне корисних для людей сюрпризів не обійшлося і на цей раз.
З приходом компанії «НІБУЛОН» ожило і селище Великі Коровинці. Побудова елеваторного комплексу стала могутнім поштовхом для розбудови сільської інфраструктури. Тепер тут з'явились робочі місця, «лише на елеваторі зможуть працевлаштуватися близько сотні сільчан, додаткові надходження отримають місцеві бюджети, нове життя отримав залізничний шлях. Завдяки коштам, що надійшли до місцевого бюджету від продажу земельної ділянки, на чотирьох вулицях проведено водопровід і 100 дворів тепер мають у своїх помешканнях воду. Наразі проводиться водопровід ще чотирьма вулицями, замінюється дах в дитячому садку. Виготовлено всю необхідну документацію і найближчим часом розпочнеться проведення освітлення всіх вулиць селища, ремонт доріг, перекриття даху у районному краєзнавчому музеї. Кошти, що були перераховані до районного бюджету, підуть на придбання автомобілів швидкої допомоги. Від компанії «НІБУЛОН» місцева школа отримала комп'ютерне обладнання, були замінені вікна в актовій залі. І на цьому благодійність не закінчується. Вже під час святкування до Олексія Опанасовича підходили представники церковної громади селища щоб подякувати «НІБУЛОНУ» за допомогу у  ремонті даху храму.
Вручаючи генеральному директору ТОВ СП «НІБУЛОН» декларацію про готовність об'єкта, губернатор Сергій Рижук привітав колектив компанії з блискучою трудовою перемогою та щиро подякував керівнику компанії за те, що він повірив у Житомирську область і на його рідній Чуднівщині побудував свій елеватор. Губернатор, який від початку приділяв велику увагу будівництву, нагадав, що лише 26 серпня 2011 року вони разом з Олексієм Вадатурським закладали перший камінь на будові, а вже сьогодні Україна святкує нову віху в промисловій історії – «в експлуатацію зданий новий сучасний елеватор філії «Тетерів». Він не приховував свого захоплення: спорудження елеваторного комплексу відбулося у рекордні строки, за 80 днів. За цей час освоєно 120 млн грн. інвестиційного капіталу. «Житомирщина розбудовується, – наголосив Сергій Рижук, – спорудження цього сучасного об'єкта – яскравий приклад співпраці влади і бізнесу. Аграрний комплекс – це значною мірою консервативна галузь, у якій процес виробництва триває цілий рік, а різного роду зволікання призводять до колосальних втрат. Ми намагаємося створити комфортні умови для роботи інвесторів», – наголосив губернатор.
Губернатор області покладає великі надії на елеваторний комплекс. Колишній міністр аграрної політики, він як ніхто розуміє значення такого об'єкту для агропромислового комплексу області. За словами Сергія Рижука, на полях області наразі стоїть біля 300 тис. тонн кукурудзи, яку аграрії не поспішали збирати, бо в області, як і по всій Україні, не вистачає зерносховищ. Введення в експлуатацію потужного елеваторного комплексу філії «Тетерів» дає сільськогосподарським виробникам незаперечні вигоди. Вже у поточному сезоні він допоможе аграріям Житомирщини у збереженні врожаю. Тепер не потрібно продавати зерно з-під комбайна за півціни – його можна досушити, зберегти і реалізувати за більш прийнятною ціною. Більше того, елеватор – лише перша ланка у ланцюжку розбудови АПК регіону. Якщо є де зберігати зерно, можна будувати комбікормове виробництво, що служитиме потужним стимулом до розвитку тваринництва.

Image
Сергій РИЖУК і Олексій ВАДАТУРСЬКИЙ під час прес-конференції

Голова Житомирської обласної Ради Йосип Запаловський зазначив, що неймовірні темпи будівництва, які продемонстрував «НІБУЛОН», викликають щире захоплення. Він запевнив Олексія Вадатурського, що влада області робитиме все для того, щоб «НІБУЛОНУ» на Житомирщині працювалося комфортно. Від імені депутатського корпусу та громади краю він висловив щиру подяку компанії та особисто її керівнику Олексію Вадатурському. Так само щиро дякували й керівники Чуднівського району та сільський голова Великих Коровинців Лариса Пащенко. «Прихід «НІБУЛОНу» буквально відродив життя у нашому селищі, – сказала вона, не приховуючи свого захвату. – Раніше тут було багато підприємств: «Сільгосптехніка», «Сільгоспхімія», цукровий завод, але вони розпались, і життя тут стало невблаганно згасати. Але зараз селище відроджується, адже прийшли інвестиції, будуть нові робочі місця, надходження до місцевого бюджету», – відзначила вона.
Своє враження від темпів «НІБУЛОНівського» будівництва висловив і генеральний директор Української аграрної конфедерації Сергій Стоянов: «Я вже не вперше присутній на відкритті елеваторних комплексів компанії «НІБУЛОН» і кожного разу дивуюсь тому диву, казці, що творить Олексій Опанасович Вадатурський. Що отримає Чуднівщина і Житомирщина від елеватора ТОВ СП «НІБУЛОН»? Це, передусім, найкращий сервіс світового рівня та вигідна ціна для сільгосптоваровиробників. «НІБУЛОН» – це унікальна компанія для України, яка створила єдину мережу, що може ефективно управляти зерновими потоками на благо агарному комплексу країни. Можна констатувати, що «НІБУЛОН» – це лідер зернового ринку України. І сьогодні «НІБУЛОН» на марші, «НІБУЛОН» будується, і це є гарантією того, що ми виходимо в світові лідери на ринку зерна!»
«Зведення такого об'єкту у короткі строки – це унікальна справа не лише для України, а й для всієї світової практики, – зазначив президент Української зернової асоціації Володимир Клименко. – Це свідчить про те, що всі служби компанії «НІБУЛОН» працюють виключно злагоджено, як швейцарський годинник. Переконаний, якби «НІБУЛОНу» доручили будувати об'єкти до «ЄВРО-2012», то будівництво було б завершене ще 2 роки тому».
Під час свого виступу Володимир Георгійович підкреслив нагальність розбудови елеваторної промисловості в нашій країні, адже за даними експертів наразі обсяг сертифікованих потужностей зі зберігання зернових та олійних культур складає 30 млн тонн. З них 10 млн тонн – це старі, побудовані ще у п'ятдесятих роках минулого століття, елеватори. Зрозуміло, що вони не відповідають сучасним вимогам з охорони праці, техніки безпеки та забезпечення збереження зерна. «У найближчі 7-10 років світ очікує від України врожаї у 80 млн тонн. Експерти говорять, що для їх зберігання необхідно збудувати 16 млн тонн елеваторних ємностей. Тому те, що робить компанія «НІБУЛОН» – це виключно важливо для нашої держави і розвитку сільськогосподарського сектору загалом», – наголосив Володимир Клименко.
Генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський подякував очільникам області за розуміння діяльності компанії та створення умов для вкладення інвестицій, будівельним організаціям – за якість та темпи роботи. «Ми доводимо, що в Україні можна будувати, можна створювати інвестиційний клімат. Ми показуємо приклад як треба не говорити, а будувати», – наголосив керівник компанії. Будівництвом елеваторного комплексу співпраця «НІБУЛОНу» з Житомирською областю не закінчується. Компанією вже реконструйовано і переобладнано цех з виробництва ковбасних виробів, що випускаються без будь-яких добавок, ферментів та м'ясної продукції сумнівного походження, а виключно з продукції тваринництва, вирощеної безпосередньо компанією.
Елеваторний комплекс у смт Великі Коровинці – філія «Тетерів» – це дев'ятнадцятий об'єкт компанії. До двадцятиріччя своєї діяльності, що відзначатиметься 5 грудня 2011 року, Олексій Вадатурський обіцяв здати в експлуатацію ще одне, двадцяте, підприємство, а до 1 липня 2012 року «НІБУЛОН» планує довести обсяги елеваторних ємностей до 2 млн. тонн. По завершенні цього грандіозного інвестиційного проекту Україна буде мати 2,5 млн тонн найсучасніших елеваторних ємностей.
Не доводиться сумніватися в тому, що ці плани будуть втілені в життя – адже надшвидке зведення об'єктів, без перебільшення, грандіозного масштабу вже стало фірмовим стилем «НІБУЛОНу». Навіть скептики переконалися – Вадатурський тримає слово. Його багатогранна діяльність заслужено відзначена найвищими державними нагородами. Проте, і це найважливіше, – його робота отримала щиру вдячність та повагу простих людей, для яких у кінцевому підсумку він і працює. Працює для того, щоб їх очі не жевріли надією, а сяяли впевненістю у майбутньому. Будуючи елеватори і флот, він своїм прикладом доводить, що ніякі перешкоди не можуть зупинити людину в її прагненні власноруч творити майбутнє. Він не чекає, поки хтось створить умови, змінить ставлення чиновників, а вперто йде до поставленої мети. Його робота запалює в оточуючих віру. Віру в те, що в Україні можна працювати, в Україну можна інвестувати.  

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"