Статті

БУДУВАТИ, ЩОБ ЗБЕРЕГТИ

Два елеватори по 76 тисяч тонн одночасного зберігання – це багато чи мало? В масштабах загальнодержавного врожаю в 50 млн тонн зернових, вочевидь, небагато. А от в масштабах області, а тим більше району – дуже багато! Особливо, якщо зважити на те, що вони найсучасніші і з'являться в буквальному сенсі на порожньому місці впродовж усього двох місяців. Такі комплекси, які одночасно будує компанія «НІБУЛОН» в Київській і Житомирській областях, будуть введені в експлуатацію на початку листопада 2011 року.

Сергій БЄСЄДІН, Сергій РИЖУК, Олексій ВАДАТУРСЬКИЙ і Максим САМЧИК. Філія «Тетерів», смт Великі Коровинці
Сергій БЄСЄДІН, Сергій РИЖУК, Олексій ВАДАТУРСЬКИЙ і Максим САМЧИК. Філія «Тетерів», смт Великі Коровинці
Україна знову зіткнулася з проблемою – великий врожай, який ще можна зібрати, але немає де зберігати. На це Президент України Віктор Янукович звернув увагу 15 вересня на засіданні Ради регіонів: «Зібрати урожай – це лише половина справи. Найголовніше – забезпечити належне його зберігання і створити сприятливі умови для реалізації надлишків зерна за прийнятними цінами.
У той же час складається ситуація, коли Україна, яка намагається вийти у світові лідери виробників сільськогосподарської продукції і здатна виростити значні врожаї, не має де його зберігати. Тому я вимагаю вжити невідкладних заходів для забезпечення зберігання врожаю та розробити комплексну програму модернізації елеваторного господарства країни».
«НІБУЛОН» традиційно будує швидко. Досі рекордними здавалися зведення елеваторних комплексів в рамках втілення грандіозного національного інвестиційного  проекту за три місяці. Однак 18-й і 19-й лінійні елеватори в с. Денихівка Тетіївського району на Київщині і в смт Великі Коровинці Чуднівського району на Житомирщині мають побити рекорди за темпами будівництва. Разом з вагомим соціальним пакетом для місцевих громад від лідера аграрного ринку України – компанії «НІБУЛОН» – вони по-справжньому приємно шокують селян і місцеву владу.
Поточного четверга і п'ятниці генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН», Герой України Олексій Вадатурський провів дві розширені робочі наради на будівельних майданчиках: 6 листопада – на Київщині і 7-го – на Житомирщині. Крім безпосередніх учасників будівництва – будівельників, технологів, підрядників – на планові виробничі наради було запрошено представників місцевої влади та засобів масової інформації, щоб вони побачили і оцінили хід і високу якість робіт. Після детального ознайомлення з будівництвом потужних елеваторів учасники не приховували своїх емоцій – це дивовижно і нечувано, з одного боку, з іншого – гордо, що в Україні можна так будувати і так працювати! Роботи з використанням складної техніки киплять на усіх ділянках елеваторів не уриваючись впродовж 24 годин на добу. На кожному з будівництв задіяно понад тисячу чоловік та по 50 підрядних організацій з усієї України. Високотехнологічні комплекси європейського рівня розраховані на одночасне зберігання 76,8 тис. тонн зернових і олійних культур. Щодоби елеватори зможуть приймати по 5 тис. тонн сільгосппродукції і одночасно стільки ж відвантажувати. Кошторисна вартість кожного з об'єктів 120 млн грн. Колектив компанії «НІБУЛОН» за рахунок нових філій має збільшитися загалом на 120 чоловік.
Як зізналися керівники нових філій, селяни проявляють неабияку увагу до будівництва комплексів і дуже активно цікавляться щодо майбутнього працевлаштування. Тож говорити про загальнодержавну тенденцію до небажання селян працювати в аграрному секторі у даному випадку не доводиться. Так само активно навідуються керівники агропідприємств, бо мають в наявності збіжжя, а багато кукурудзи взагалі ще стоїть в полі, бо нема де її зберігати.
«Повинен відзначити, що «НІБУЛОН» – це перше підприємство в Тетіївському районі, яке веде будівництво такими темпами, – поділився з присутніми на нараді голова райдержадміністрації Іван Миколюк. – Ми 5 вересня відкрили будівництво, з того часу минув рівно місяць, а зроблено дуже багато. І темпи будівництва все нарощуються і нарощуються. Я впевнений, що всі ті завдання, які ставляться перед підрядниками, будуть виконані, і елеватор буде зданий вчасно».
У свою чергу Олексій Вадатурський завірив усіх присутніх: «З 1-го листопада впродовж двох тижнів будуть проведені пуско-налагоджувальні роботи, і в той самий час має розпочатися приймання сільгосппродукції. Дуже символічно, що наше підприємство ще цього року візьме участь у збиранні врожаю в Київській області!».
Будмайданчик філії «Денихівська», Тетіївський район.
Будмайданчик філії «Денихівська», Тетіївський район.
Генеральний директор також додав: «Для цього є усе необхідне: на усі роботи у нас укладено контракти. Підрядні організації перейнялися нашим проханням, нашою філософією ведення бізнесу – будувати швидко, якісно і красиво, тому виконають роботи в зазначені терміни. Ми ж забезпечуємо фінансування по передоплаті. Це наша традиція. Тобто, беремо на себе відповідальність за отримання кредитів у банках і за фінансування усіх будівельних робіт».
Ситуація на Житомирщині ще більш оптимістична, адже тут будівництво розпочалося дещо раніше. Подивитись на стан об'єкта в Чуднівському районі та порадіти разом із селянами приїхали голова Житомирської облдержадміністрації Сергій Рижук та голова райдержадміністрації Максим Самчик.
Стан готовності об'єкту філії «Тетерів» на сьогодні – 70%. Наразі майже закінчено забиття п'яти тисяч паль, завершуються роботи по улаштуванню залізобетонних фундаментів і повним ходом розпочато роботи з монтажу металевих конструкцій та обладнання. Паралельно тривають роботи з благоустрою навколишньої території і озеленення.
По кожному виду робіт складено детальний графік, тож на сьогодні не існує ніяких перепон для того, щоб на початку листопада було завершено увесь комплекс робіт.
«Пройшовши по об'єкту, – сказав на нараді Сергій Рижук, – і подивившись на хід будівництва цього комплексу, я зрозумів, наскільки важлива для нашої держави і для моєї рідної області довіра бізнесу до влади. Це найважливіша умова для інвестицій, для покращення життя людей». Він наголосив, що за його підрахунками тільки від участі в будівництві цього об'єкту гроші за роботу загалом отримують понад п'ять тисяч сімей. Він також наголосив, що вже цього року селяни матимуть можливість скористатися послугами нового елеватора, реалізувати наявне зерно, зібрати кукурудзу, яка ще стоїть в полі.
«Я дуже радий, – сказав він, – що ми нещодавно провели в Києві інвестиційний форум і презентували Житомирську область на належному рівні. І напрацювали ще на 4,4 млрд грн інвестицій. Це означає, що ми повірили самі і переконали інших у привабливості капіталовкладень в Житомирську область. Це означає, що тут будуватимуть елеватори, і вирощену у нас пшеницю й жито не розвозитимуть по інших областях. Це означає, що у нас буде власний хліб, і він не дорожчатиме. Він буде смачний і якісний. Ось вона – наша продовольча безпека», – наголосив Сергій Рижук.


© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"