Статті

НОВА КРОВ ДЛЯ УКРАЇНСЬКОГО СЕРЦЯ

ImageВід 5 вересня 2011 року серце України – Київщина – битиметься з новою силою: до потужних інвесторів, яких область останнім часом залучає все активніше, додався один із лідерів вітчизняного АПК – ТОВ СП «НІБУЛОН». Така співпраця стала результатом спільних зусиль влади і бізнесу, які знайшли порозуміння у стратегічній меті – розбудові економіки держави. Завдяки компанії відтепер із самого серця держави ширитиметься відродження вітчизняного елеваторного комплексу.
Елеваторний комплекс – це не просто інженерна споруда чи нові робочі місця, це і новий поштовх розвитку продуктивних сил аграрної сфери регіону. Розбудовуючи зернову і транспортну інфраструктуру «НІБУЛОН» дарує не надію, а впевненість у майбутньому колись занедбаним аграрним регіонам глибинки, дає стимул до розвитку і зростання. Він наочно демонструє, що людський геній і праця зітруть з нашого вжитку такі поняття, як вимираюче село, безробіття, деградація соціальної сфери. І повернеться у село молодь, і народяться діти, і знову, як колись, потужно битиметься серце України. А головною артерією країни, Дніпром, потече в усі кінці справжня кров української економіки – хліб.
Отже 5 вересня було офіційно і урочисто розпочато зведення першого з трьох запланованих в столичній області елеваторних комплексів ТОВ СП «НІБУЛОН». Мине зовсім небагато часу, і будівельний майданчик в с. Денихівка Тетіївського району перетвориться на найсучасніший високотехнологічний комплекс з приймання, зберігання і відвантаження зернових та олійних культур філії «Денихівська». Саме ж село розквітне і заживе повноцінним життям: люди нарешті отримають роботу, наповнюватимуться бюджети всіх рівнів, буде підтримка і школі, і дитячому садку, бо «НІБУЛОН», це знають усі, ніколи не залишається осторонь від вирішення соціальних проблем. Сільгоспвиробники отримають можливість виробляти, зберігати і реалізовувати більш якісне і конкурентоздатне зерно за справедливими цінами.
Розпочався захід з вручення запашних короваїв почесним гостям і презентації інвестиційного проекту компанії усій численній громаді. За словами генерального директора «НІБУЛОНа», Героя України Олексія Вадатурського, він радий з того, що наразі зібралося так багато небайдужих учасників. Адже набагато легше і престижніше приїхати перерізати стрічку на готовому зразковому об'єкті і у такий спосіб засвідчити свою причетність до його створення, ніж знаходити час у своєму стислому робочому графіку, щоб приїхати «на цілину, на перший куб бетону». У цьому випадку рівень відповідальності надто високий: бо одна справа – говорити про здобутки, і зовсім інша – виступати перед людьми і обіцяти їм покращення життя у найближчому майбутньому – для цього потрібна сміливість і впевненість.
Зазвичай кількість людей і почесних гостей, яка збирається з нагоди старту будівництва елеваторів «НІБУЛОНа», свідчить про увагу, повагу і довіру до компанії. Це надзвичайно важливо, бо є не лише додатковим поштовхом для подальшої роботи підприємства, а й підтвердженням партнерства між владою і бізнесом в Україні.
ImageСеред гостей урочистостей того дня були голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк, президент ВГО «Українська аграрна конфедерація» Леонід Козаченко, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Данія в Україні, Грузії та Вірменії Мікаель Борг-Хансен та директор датської фірми «Cimbria Unigrain» в Україні Оксана Стретович (фірма є давнім партнером «НІБУЛОНа» і генеральним постачальником технологічного обладнання в рамках програми експортного фінансування інвестпроекту за участю Кредитно-експортного фонду Данії). Численними були керівники і фахівці агропідприємств Тетіївського, Ставищенського, Володарського і Білоцерківського районів Київщини, а також прилеглих Житомирської, Вінницької і Черкаської областей, представники місцевої влади. Майже у повному складі прибула сільська громада – близько п'ятисот чоловік. Упродовж останніх 20 років це колись квітуче селище із розвиненою інфраструктурою, а тут були цукровий завод, дослідне та фермерські господарства, занепадало. Тому люди прийшли з надією, що по завершенні кількох місяців, коли буде зведено елеваторний комплекс, село почне відроджуватися.
Розпочав урочисту частину голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк: «Наше перше знайомство з компанією «НІБУЛОН» відбулося минулої осені, під час першого інвестиційного форуму Київської області.
Менше ніж через рік, у липні 2011 року, ми досягли конкретних домовленостей.
Ще місяць тому з компанією «НІБУЛОН», під час проведення другого інвестиційного форуму в Вишгороді і чемпіонату світу «Формули-1» на воді, ми підписали меморандум про співробітництво. І сьогодні ви бачите, що в дуже стислі строки компанія приступила до реалізації своїх планів.
Напевно, ніхто і не вірить, що через 3 місяці тут буде побудований елеваторний комплекс вартістю 120 мільйонів гривень. Але це дійсно так! У будівництві цього комплексу візьмуть участь близько тисячі чоловік. Після здачі об`єкта в експлуатацію на ньому буде створено близько ста робочих місць, в тому числі і для жителів села Денихівка, для фахівців своєї справи. Це означає, що завдяки нашому вельмишановному інвестору – компанії «НІБУЛОН» – крім вищесказаного, наш бюджет поповниться новими надходженнями. Ми дуже дорожимо таким інвестором, як «НІБУЛОН»!»
Безумовно, участь представника дипломатичної місії такого високого рангу, як Надзвичайний і Повноважний посол, говорить про довіру міжнародної спільноти до компанії «НІБУЛОН». До присутніх пан Мікаель Борг-Хансен звернувся спочатку українською, а потім російською мовою: «Я дуже радий, що Олексій Вадатурський запросив мене на цей захід. Я відчуваю величезне задоволення, бачачи, як розвивається зв`язок між компанією та датським підприємством, яке поставило «НІБУЛОНу» дві третини обладнання для даного об`єкту. Для нас це доказ, що зв`язки між українським аграрним сектором і нашим виробником інтенсивно розвиваються. Я бажаю всім успіхів у будівництві цього об`єкту і в подальшому розвитку аграрного сектору в регіоні».
Солідарним із попередніми виступаючими був і голова Тетіївської районної державної адміністрації Іван Микалюк. «Я впевнений, що елеватор в Денихівці буде завантажений на повну потужність, – про це мова по всій Київщині. Район, в свою чергу, зможе продавати зерно національному зернотрейдеру за найбільш вигідними цінами. А це відповідно позитивно позначиться на сільгоспвиробниках району».
Під час заходу генеральний директор «НІБУЛОНа» Олексій Вадатурський та селищний голова Денихівки Віталій Самозван підписали угоду про співробітництво між компанією та сільською радою. Забігаючи трохи наперед, слід сказати, що одразу по завершенні урочистостей, щоб не відкладати питання в довгий ящик, Анатолій Присяжнюк провів на місці оперативну нараду в присутності керівництва компанії і дав доручення голові РДА і селищному голові впродовж 10 днів розробити план соціального розвитку Денихівки і втілити його у життя водночас із введенням елеваторного комплексу в експлуатацію.
Олексій Вадатурський на знак поваги до почесних гостей зазвичай промовляє останнім. «Це вже 18-е підприємство, – сказав він, звертаючись до присутніх, – яке ми зводимо в рамках нашого інвестпроекту з розбудови елеваторів та відродження судноплавства на Дніпрі і Південному Бузі. Шість підприємств ми побудували вже на Дніпрі.
Приємно, що сьогодні на урочистому заході присутні такі почесні гості. У Київську область не так просто пробитися. Повірте, ми це знаємо. Але пройшло близько року, як ми обговорили з губернатором можливості інвестиційної діяльності нашої компанії на Київщині, і вже незабаром презентували нашу програму. Нещодавно ми підписали договір про соціальне партнерство і співробітництво, і завдяки команді губернатора, його помічникам, заступникам, завдяки обласним організаціям, ми пройшли в такий короткий період часу всі узгодження для початку будівництва, яке не буде легкою прогулянкою. Але раз інвестиції є на місцевому рівні, значить, громада буде жити і розвиватися, будуть перспективи у села.
Я вдячний датському уряду, з яким наша компанія співпрацює з 2005 року. Експортно-кредитний фонд Данії виділив нам 60 млн доларів, щоб ми отримали першокласне обладнання на наші 18 об`єктів. Я дуже вдячний Європейському банку реконструкції та розвитку, який виділив нам гроші на будівництво; Мартіну Райзеру – директору Світового Банку в Україні, що надав нам кошти на придбання енергозберігаючих технологій для оснащення цього підприємства.
Ви бачите, наскільки велика довіра зарубіжних інвесторів до нашої компанії, і ми їх не підведемо. Ми працюємо разом з владою на благо України, на зміцнення авторитету нашої держави. Всі розуміють: сьогодні люди отримують надію, компанія та Київщина працюють на імідж України, для її авторитету. ТОВ СП «НІБУЛОН» власним прикладом доводить привабливість інвестиційної діяльності. Ми інвестуємо власноруч і запрошуємо в Україну інших інвесторів. Я постійно перебуваю на міжнародних зустрічах і завжди як патріот України пропоную інвесторам вкладати кошти в економіку нашої держави, не чекати, допоки тут будуть створені тепличні умови для інвестицій. Бо всі ми разом повинні допомогти Україні, Президенту нашої держави, органам влади на місцях, щоб разом зробити країну сучасною і могутньою.
ImageМи соціально-відповідальна компанія. Ми підписали договір і візьмемо шефство над школою. Найближчим часом ви побачите реальний внесок нашої компанії в розвиток соціальної інфраструктури села. Крім того, поява тут елеватора означає щорічне надходження зборів та податків до місцевих бюджетів у сумі 4 мільйона гривень. Це досить серйозна допомога. А що стосується аграрного сектору, то, в першу чергу, ми будемо працювати без посередників, а напряму з вами – сільгоспвиробниками і власниками землі. Ви отримаєте справедливо високу ціну за сільгосппродукцію, більше коштів на розвиток, більше орендної плати завдяки нам. І ще, я хочу запевнити, що цей об`єкт буде введено в експлуатацію без зауважень в зазначені терміни».
По завершенні виступів презентацію майбутнього елеваторного комплексу Олексій Вадатурський проводив біля стенду, ознайомивши гостей та учасників з його технічними характеристиками. Він повідомив, що попереду у компанії і мешканців Денихівки велика робота, понад два місяці «своєрідного драйву», результатом якого стане найсучасніше елеваторне підприємство, справжнє технологічне і архітектурне диво. Зокрема, він сказав: «Під час будівництва тут буде змонтовано понад 4 тисячі тонн металоконструкцій, укладено понад 15 тисяч кубометрів залізобетону, встановлено і змонтовано понад 2 мільйони деталей, вузлів, елементів. Це буде комплекс з найсучаснішим імпортним обладнанням на 76 тис. тонн зерна, повністю автоматизоване і комп’ютеризоване, воно матиме ландшафт з клумбами і фонтанами. Я навіть упевнений в тому, що сюди приходитимуть фотографуватися молодята на фоні цих гарних об’єктів і зелених насаджень. Ми покажемо приклад місцевим жителям, як потрібно доглядати за під`їзними дорогами і зробимо все, щоб ви пишалися нашим об`єктом».
Продовженням свята було освячення майбутнього об'єкту і закладання почесними гостями перших цеглин у фундамент вагового комплексу елеватора та символічної капсули з посланням до нащадків.
Наступним будівельним кроком на шляху втілення інвестиційного проекту буде Херсонщина. Тому директор філії «Денихівська» Руслан Демчук під бурхливі оплески присутніх передав символічну естафетну цеглину розбудовникам майбутнього об'єкту на півдні України.

Традиційним завершенням свята є спільний фуршет в широкому наметі для всіх учасників – від керівників і високоповажних гостей до будівельників і мешканців села. Усе різнобарв'я м'ясної продукції, закусок, гарячих страв, овочів та фруктів – власного виробництва. Все це виготовляється компанією з дотриманням класичних технологій з натуральної сировини, без використання консервантів і барвників. Завдяки високій якості і сприятливій ціні вона користується неабияким попитом у споживачів, зокрема дуже популярною на Житомирщині є м'ясна продукція під торговою маркою «Бистрицькі ковбаси».
Однак журналісти, у властивій їм манері, завжди мають купу запитань до організаторів і учасників заходів. Тому так само традиційною є прес-конференція, яка триває «до останнього запитання». Одним з головних того дня було: «На яких умовах працюватиме «НІбулон» на Київщині і чи забиратиме він землю в агровиробників?»
Першим на це питання відповів Анатолій Присяжнюк: «Ніхто ні в кого забирати землю не буде. Ми чітко врегулювали це питання. Сьогодні активно обговорюється проект закону про земельну реформу, який до кінця року, я впевнений, буде прийнятий, і всі питання в ньому будуть відпрацьовані. У свою чергу, кожен займатиметься своєю справою: сільгоспвиробники – вироблятимуть зерно, а «НІБУЛОН» – прийматиме, сушитиме і зберігатиме або купуватиме в них це зерно».
«Мета нашої компанії – наблизити свої послуги безпосередньо до товаровиробника, – відзначив Олексій Вадатурський. – Цього маркетингового року 75% договорів у нас укладено напряму з товаровиробниками. Ми не загарбники! Ми навпаки зацікавлені купувати в агровиробників продукцію за справедливими цінами, зацікавлені, щоб вони вирощували цю продукцію і завдяки нашій зовнішньоекономічній діяльності були повноправними учасниками світового ринку. Завдяки нам вони зможуть більш вигідно працювати, збільшувати орендну плату за паї, і власники землі відчують переваги нормальних ринкових відносин. Ми налаштовані на відкриту співпрацю!»

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"