Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ЗАРЯСНІЮТЬ ПОЛЯ МОРЕМ СИНІМ
Колись на Поліссі було море. Не чорне, а синє. Синє і безкрає море льону, яке годувало наших...
БАТЬКА СВОГО СИН. УКРАЇНА ВІД МАЛОГО ДО СТАРОГО ВІДЗНАЧИЛА 26-У РІЧНИЦЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
Лише за справжніх родинних цінностей, батькової підтримки і сили, маминої ніжності і любові...
ВІДРЕМОНТОВАНА РАДА
Із початком нового навчального року у школах, стартував і новий політичний сезон на печерських...
«НІБУЛОН» ПРОДОВЖУЄ МОДЕРНІЗАЦІЮ СУДНОЗАВОДУ І СПУСКАЄ НА ВОДУ НОВІ СУДНА
Компанія «НІБУЛОН» за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) продовжує реалізацію...
ЗІ ШКОЛИ ПОЧИНАЄТЬСЯ МАЙБУТНЄ
Пузиківська ЗОШЧи багато вам траплялося незнайомих шкіл, до яких просто хотілося би зайти, бо вони у якийсь...

Наші партнери:

ЗНОВУ ВСЕ ПОВТОРИТЬСЯ СПОЧАТКУ

У відповіді на запитання, чого найбільше не вистачає українському АПК, на першому місці, зазвичай, стоять кошти, а на другому – кваліфіковані кадри.
У відповіді на запитання, чого найбільше не вистачає українському АПК, на першому місці, зазвичай, стоять кошти, а на другому – кваліфіковані кадри. Керівники підприємств усіх без винятку галузей агропромислового комплексу постійно скаржаться, що мають довчати або навіть перевчати молодих фахівців, що їх кує система аграрної освіти. Більш раціональні і далекоглядні господарі укладають з вишами угоди на стажування в себе студентів упродовж виробничої практики, адже теорія без практики мертва. Та й самі виші радо йдуть на таку співпрацю. Бо яку практику може забезпечити звичайний аграрний виш, маючи обмежене фінансування і власну нестачу кадрів? Та таку ж саму, як і звичайний виш – раз на рік і два на п'ятирічку на старому обладнанні. Бо все впирається в ту ж саму фінансову проблему.
Різні державні органи намагаються вирішити проблеми вищої аграрної освіти різними шляхами. Голови чиновників від Міносвіти, наприклад, хоча б раз на рік відвідує думка щодо передачі у власне підпорядкування вишів системи аграрної освіти. Мотивують у відомстві це інтеграцією до світової освітньої системи, централізацією, і, відповідно, легшим управлінням. Ще один вагомий аргумент – аграрні ВНЗ, мовляв, готують студентів і не за аграрними спеціальностями, і більшість випускників не повертаються в село. Мінагрополітики поки що успішно відбивається, посилаючись на напрацьовану базу, галузеві системи освіти в розвинених країнах світу, історично сформовані наукові школи і вже згадані зв'язки з товаровиробниками. Щодо неаграрних начебто спеціальностей, то, як підкреслюють в МінАПП, навіть професія архітектора в аграрному вузі має свою специфіку, більш спрямовану на потреби саме сільської місцевості.
Розмірковуючи на цю тему, неможливо відкинути і роздуми про ласий шматочок, який являє собою система аграрних вишів, адже кожний з них – це ще матеріально-технічна база. І таких «шматочків» у підпорядкуванні Мінагрополітики наразі нараховується близько півтори сотні. З них більше двадцяти – ВНЗ 3-4 рівнів акредитації. Втім, такі думки знаходяться на рівні домислів, а питання залишається відкритим: як зробити більш якісною аграрну освіту?
МінАПП розробило Концепцію реформування і розвитку аграрної освіти та науки, яку було ухвалено у квітні 2011 року розпорядженням КМУ №279-р. У ній викладено багато тез, однак немає найголовнішого: як зробити, щоб на селі престижно було жити і працювати, щоб аграрна професія була не тільки почесною, а й, перепрошуємо, вигідною.
І допоки нагорі вирішуватимуть глобальні космічні освітянські проблеми, на землі все повторюється спочатку: 1 Вересня мільйони студентів-першокурсників з надією на світле майбутнє роблять перші кроки в дорослому житті.


Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: