Статті

У МНС ДО ЖНИВ ПІДГОТУВАЛИСЬ

Image20 липня у Києві відбувся брифінг виконуючого обов'язки Міністра надзвичайних ситуацій України Віталія Бута. Тема, враховуючи нинішню спеку, була актуальною: «Практичні заходи МНС щодо попередження пожеж під час жнив та особливості протипожежної профілактики в літній період».
В.о. міністра надзвичайних ситуацій повідомив, що за 6 місяців цього року в Україні зареєстровано 28142 пожежі, якими завдано збитків на суму 1 млрд 470 млн грн. Не дивлячись на такі значні цифри і літню спеку, під час жнив сталося 5 пожеж, якими знищено близько 75 га зернових культур. Найбільше площ постраждало в АР Крим – 44,5 га і в Запорізькій області – 28 га. Також сталися дві пожежі на об'єктах переробки і зберігання врожаю у Херсонській області. Збитки склали понад 150 тис. грн.
На загальному тлі, погодьтесь, такі цифри не виглядають значними. Цьому сприяла значна підготовча робота: у квітні-червні Державна інспекція техногенної безпеки спільно з Міністерством аграрної політики провели перевірки стану вибухопожежної, техногенної безпеки та охорони праці на зернозаготівельних та зернопереробних підприємствах агропромислового комплексу. Перевірки встановили, що вимоги Закону України «Про пожежну безпеку», нормативно-правові акти з питань пожежної безпеки та приписи державного пожежного нагляду виконуються не повністю. В результаті перевірок запропоновано до виконання 282 тис. заходів, з яких 196 тис. виконано (70% від загальної кількості).
За невиконання запропонованих приписами заходів органами державного нагляду у сфері пожежної безпеки призупинялась експлуатація 672 будівель, 332 споруд, 2300 господарських приміщень, 12,5 тис. дільниць електромережі та понад 1,7 тис. одиниць сільськогосподарської техніки. До адміністративної відповідальності притягнуто 4,9 тис. керівників та посадових осіб, відповідальних за пожежну безпеку.
Віталій Бут наголосив на важливості виконання протипожежних заходів з огляду на стан приміщень для зберігання зерна в Україні. «Всі ви добре розумієте, які в нас будівлі в сільській місцевості для зберігання – це переважно споруди 1950-60-х років, дерев'яні», – зазначив посадовець. Також актуальним у боротьбі з пожежами є час сповіщення про пожежу, адже кадрів у еменесників не вистачає. «Ще до 2005 року щоденно на чергування заступало майже 3,5 тис. підрозділів сільської пожежної охорони. На сьогодні з них залишилося тільки 1100», – зазначив чиновник. Тому сьогодні за дорученням президента і уряду МНС розробляється програма реанімації сільської пожежної охорони. В.о. міністра МНС сподівається, що найближчим часом вона вже буде презентована широкому загалу.
Приділив чиновник увагу і лісовим пожежам. Так, за даними Українського Гідрометеорологічного центру Міністерства надзвичайних ситуацій, до кінця липня та в серпні 2011 року на території України, особливо у східних, південних і центральних областях, переважатиме високий і надзвичайно високий класи пожежної небезпеки.
Незважаючи на проведені запобіжні заходи, в період з 30 квітня по 20 липня в лісах виникло 895 пожеж. З огляду на очікувану спекотну погоду і досвід інших країн навесні було створено міжвідомчий оперативний штаб, до якого увійшли представники МНС, МВС, Держлісагентства, Міноборони, Міненерговугілля, Мінприроди, Мінагроподітики, МОЗ, Мінфіну, Мінекономрозвитку, Держприкордонслужби та Держкомтелерадіо. Штабом організовано здійснення цілодобового моніторингу пожежної обстановки, визначено та приведено в готовність сили і засоби для забезпечення негайного реагування на загорання в природних екосистемах.
Наразі штаб працює в режимі повсякденної діяльності. У випадку ускладнення оперативної обстановки передбачено його переведення на цілодобовий режим роботи.
Як зазначив посадовець, завдяки діяльності штабу цього року вдалося майже вдвічі, порівняно з минулим роком, знизити кількість пожеж.
Це не єдиний приклад співробітництва МНС. Міністерство співпрацює також з Державним космічним агентством України, яке проводить постійний моніторинг стану пожежної безпеки та пожежонебезпечної ситуації на території України за допомогою засобів космічного спостереження та геоінформаційних систем.
Не дивлячись на всі зусилля, пожежі трапляються. І трапляються вони переважно з вини людини. «Основними причинами пожеж залишаються порушення вимог пожежної безпеки населенням під час перебування в лісах та працівниками агропромислових господарств при проведенні польових робіт на сільськогосподарських угіддях», – наголосив В.Бут. Тож для протидії цьому міністерством через центральні та місцеві ЗМІ проводиться профілактична та роз'яснювальна робота щодо дотримання правил пожежної безпеки.

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"