Статті

«Для українського аграрного бізнесу «НІБУЛОН» як «Южмаш» для української ракетної промисловості»

ImageУ газеті «Агропрофі» №23 від 17 червня 2011 року розповідалось про те, як депутати профільного аграрного комітету Верховної Ради на своєму засіданні 14 червня розглядали звернення генерального директора ТОВ СП «НІБУЛОН», Героя України Олексія Вадатурського щодо упередженого ставлення до компанії з боку державних органів. Комітет ухвалив рішення ініціювати слухання цієї справи у сесійній залі й, у разі потреби, – створити тимчасову спеціальну слідчу комісію. Прокоментувати ситуацію люб’язно погодився народний депутат України Анатолій МАТВІЄНКО:
 
«Звернення Олексія Вадатурського з приводу ситуації, що склалася довкола ТОВ СП «НІБУЛОН» розглядалося на комітеті саме з моєї ініціативи, але не тому, що я якось по-особливому ставлюся до Олексія Опанасовича. Боротьба зі свавіллям – це не результат особистого ставлення до Вадатурського чи «НІБУЛОНу», а моя принципова життєва позиція. Я вважаю, що для українського аграрного бізнесу «НІБУЛОН» як «Южмаш» для української ракетної промисловості. Якщо ми флагманів не можемо захистити, то ми нічого не можемо».
 
За результатами розгляду цього питання від депутатів-членів комітету до Генеральної прокуратури та Президента України направлено звернення. За дорученням депутатів звернення підписав голова Комітету Григорій Калетнік. Воно надіслано адресатам, але результат розгляду наразі депутату невідомий.
 
Як і йшлося на засіданні, наступним кроком має стати створення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради. Постанова про її створення вже зареєстрована, але ухвалити її не встигли, бо дві фракції – Партії регіонів та Народної партії не надали своїх пропозицій щодо персонального складу комісії. Проте сам факт реєстрації цієї постанови вже слугуватиме стримуючим фактором проти свавілля. Це певний публічний крок і сигнал для тих, хто думає, що вони нікому не підконтрольні. Чи буде він вирішальною краплею, яка переповнить чашу терпіння, скаже лише Історія.
 
Стосовно перспектив ухвалення постанови, Анатолій Матвієнко був оптимістичний, вважаючи, що 150 голосів зібрати вдасться. Однак це може статися не раніше вересня, після закінчення парламентських канікул.
 
Як казав один літературний персонаж: одні люблять додавати та примножувати, а інші – ділити та віднімати. У нашій державі зараз гору беруть ті, що віднімають та ділять. Звісно, конкуренція – це закон економіки, вона передбачає в тому числі й відбирання та накопичування. Тільки якщо вона біла, то це конкуренція за правилами: за рахунок якості і ціни ви завойовуєте ринок і стаєте більш потужним виробником. На жаль, є чорна конкуренція, яка називається рейдерством. Воно нічого не додає, а ігноруючи всі закони, часто користуючись підтримкою силових структур, збагачується за рахунок експропріації. Україна, на жаль, поки що більшою мірою йде шляхом чорного рейдерства. Це явище не нове, воно вже давно відоме в Україні. На думку народного депутата, за часів президентства Ющенка рейдерство притихло, а зараз знову розвивається на повну котушку.
 
«Я вважаю, що це ганебно і зрештою добром не кінчиться. Влада змінюється і завтра захочуть ділити інші. Треба перейти від життя за «поняттями» до життя за правилами. І це мало б стати головною суттю реформи. Все решта – псевдореформи, які мають на меті утвердити авторитаризм, який стрімко рухається до диктатури. Всі європейські демократії це вже пройшли, біда в тому, що ми вже двадцять років товчемося на одному місці і не можемо ніяк зрозуміти, що гра за правилами краще, ніж гра без правил. Шукати владу, яка дає тобі преференції – це тупиковий шлях розвитку і для держави, і для бізнесу, бо сьогодні влада дає преференції тобі, а завтра влада змінилася і преференції дають вже іншим, а ти стаєш банкрутом. Найкраще було б, якби ті, хто мають бізнес, підтримували не владу преференцій, а владу правил», – вважає Анатолій Матвієнко.
© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"