Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ДЕНЬ ВИРОБНИКІВ БОБОВИХ, АБО СВЯТО ЕКОЛОГІЧНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА У ТЕПЛИКУ
Цьогоріч уже традиційний День поля у фермерському господарстві Олексія Дона в Теплику на...
«НІБУЛОН» ДОЛУЧИВСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ МЕРЕЖІ ДОБРОЧЕСНОСТІ
Відповідна Декларація про створення Всеукраїнської мережі доброчесності була підписана...
СПЕКА НАС НЕ СПИНИТЬ, АБО ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ, КЛІМАТЕ МІЙ
Дивне цього року літо: то холод, то спека. Та і вчені вперто твердять — клімат планети невпинно...
ШВЕЙЦАРСЬКЕ СЕРЦЕ В ДАРУНОК УКРАЇНІ
Герой України Олексій Вадатурський визнаний достойним послідовником легендарного швейцарця ...
СМУГАСТИЙ РЕЙС
Перше за багато років вантажене сучасне несамохідне судно з кавунами дісталося до столичної...

Наші партнери:

ПРОДОВОЛЬЧА БЕЗПЕКА УКРАЇНИ: І ЗНОВ ЗА ГРЕЧКУ, І ЗНОВ ЗА КВОТИ...

28 квітня в рамках роботи П'ятого щорічного всеукраїнського Agro Industry Forum 2011 в Києві відбулася прес-конференція на тему: «Продовольча безпека України в 2011-2012 роках».
З огляду на широке коло питань, що цікавлять аграрну спільноту, зокрема про заходи уряду і Верховної Ради України для стабілізації ситуації на продовольчому ринку України, про підсумки сільськогосподарського року 2010 року і плани на 2011 і 2012 роки, про можливі наслідки в обмеженні експорту і імпорту, про державну фінансову підтримку АПК в 2011-2012 роки, організатори заходу запросили і відповідне коло фахівців та експертів, що мали б так би мовити «з перших вуст» розповісти що чекає сільське господарство України у найближчій перспективі. Проте, на жаль, ні Микола Присяжнюк – міністр аграрної політики та продовольства України, ні Сергій Хорошайло – в.о.гендиректора Аграрного фонду, ні Роберт Броуді – гендиректор ТОВ «Хліб Інвестбуд» своєю присутністю прес-конференцію не удостоїли. Профільний міністр, за інформацією його прес-служби, цьогочас перебував на зустрічі, організованій Американською торгівельною палатою в Україні та Європейською бізнес асоціацією за участю представників Світового банку в Україні, ЄБРР та посольства США. На решту відповідачів, вочевидь, чекали значно важливіші справи. Відповідати за всю виконавчу владу мусив Анатолій Розгон – директор департаменту розвитку аграрного ринку Мінагрополітики.
У своєму виступі він підбив попередні підсумки маркетингового року. За його словами, Мінагрополітики і уряд зробили належні висновки з тієї критики, що лунала на їх адресу через зростання цін на круп'яні культури, і вже взимку, коли формувалися посівні площі, було закладено збільшення посівів круп'яних культур. На жаль, вони, як правило, малоприбуткові і вирощуються фермерськими господарствами за залишковим принципом, а крупними агрохолдингами не вирощуються зовсім. Посадовець запевнив, що за результатами посівної кампанії проблем з крупами в новому маркетинговому році не буде.
Що стосується резонансних обмежень ринку зерна, які були вжиті урядом, зокрема – квотування експорту, за словами Анатолія Розгона, сьогодні можна говорити про втрачену вигоду. Але водночас наш ринок мав найнижчий рівень цін не лише порівняно з європейськими країнами, а й навіть порівняно з найближчими сусідами. І коли у світі ціни на зернові виросли на 250-300%, то в Україні цей рівень значно нижчий. За цей рахунок вдалося знизити до рекордного за останні 10 років рівня індекс споживчих цін, який склав за підсумками 2010 року 9,1%. Проте закони економіки невмолимі, і якщо десь прибуло, то десь має і зменшитись. Чиновник констатував, що за ці споживчі успіхи уряду вкотре заплатили товаровиробники, втративши свою вигоду.
Щоб ця ситуація не повторювалася у новому маркетинговому році, уряд вжив ряд заходів. В першу чергу – це робота Аграрного фонду, який повинен мати інтервенційний фонд, що забезпечував би продовольчу безпеку держави.
Для наповнення цього фонду з бюджету виділено близько 5 млрд грн. Крім того, розширено перелік продукції, що буде закуповуватися: сухе молоко, масло, м'ясо, цукор. Вже в травні Аграрний фонд закупить все необхідне, і у держави буде достатньо продуктів за стабільною ціною, щоб завчасно виходити з товарними інтервенціями і запобігти коливанням цін. Більше того, Аграрний фонд за форвардними контрактами уже купує новий урожай зернових.
Мінагрополітики очікує, що урожай 2011 року буде значно кращий, ніж попередній. І уряду не доведеться вживати обмежувальні заходи, які є досить негативними для іміджу держави і економіки в цілому. Проаналізувавши баланси, можна з впевненістю сказати, що Україна буде з продовольством, а експортний потенціал буде вищим, ніж у минулому році.
Насамкінець пан Розгон повідомив, що на засіданні уряду 27 квітня ухвалено рішення про відміну квотування експорту кукурудзи, якої є близько 2,8 млн тонн. У разу підписання та публікації постанови, вільний експорт кукурудзи може розпочатися вже з травня.

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: