Статті

ГЕРОЇ УСІХ ЧАСІВ – ЄДНАЙТЕСЬ!

На перевантажувальному терміналі ТОВ СП «НІБУЛОН» у Миколаєві 21 вересня за ініціативою обласної і міської влади відбулась історична подія – створення Миколаївської обласної організації Героїв, до складу якої увійшли усі Герої Радянського Союзу, Герої Соціалістичної Праці, Герої України та повні кавалери орденів Слави і Трудової Слави, які мешкають в області.
МІська організація, що об'єднувала Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці, Героїв України діяла в Миколаєві і раніше. Однак останніми роками її робота потроху сходила нанівець, так само як і діяльність решти ветеранських організацій. Однак Герої завжди вирізнялися своєю активністю, тому, за підтримки обласної і міської влади, вирішили створити обласну організацію.
Відтак активісти організації на перше засідання зібралися в одному з нових корпусів зернового терміналу ТОВ СП «НІБУЛОН». Участь у заході взяли голова Миколаївської облдержадміністрації Микола Круглов, голова Миколаївської облради Тетяна Демченко, голова Миколаївської міськради Володимир Чайка, голови держадміністрацій районів міста.
Відкрив збори голова міської ради ветеранів генерал Іван Лютіков. За його словами, прийшов час знов об'єднатися і тим, кому за видатні заслуги Батьківщина присвоїла високе звання Героя, і повного кавалера орденів Слави і Трудової Слави. Таких в Миколаєві проживає 25 чоловік, а всього в області – 36. «За 8 років міська рада ветеранів за допомогою мера Володимира Чайки створила 10 ветеранських організацій. Спілкуючись та проводячи зустрічі з Героями та Кавалерами ордену Слави Миколаївської області, у нас з'явилась ідея створення нової обласної організації».
Головою Миколаївської обласної організації Героїв одноголосно обрали Героя України, генерального директора ВАТ «Вадан Ярдс Океан» Миколу Романчука – наймолодшого за віком, а його першим заступником – Героя Соціалістичної праці, керівника ДП «Племрепродуктор «Степове» Володимира Погорєлова. Такий альянс Володимир Чайка назвав «союзом серпа і молота», адже Микола Романчук очолює суднобудівний завод, а Володимир Погорєлов – сільгосппідприємство. 
Микола Круглов подякував почесним гостям, зауваживши, яке велике значення їх досвід та вміння мають для прийдешніх поколінь: «Хочу підкреслити, що ви – не об'єднання ветеранів, а саме об'єднання Героїв. Від вашої позиції, від вашої підтримки тих чи інших ініціатив обласної громади і обласної влади, просто від ваших підписів багато залежить. Ті, до кого ви звертаєтесь, зокрема, керівники центральних органів державної влади, добре розуміють, що за вами – досвід і праця поколінь, а ваші заслуги перед державою і суспільством ніколи не будуть знецінені. Тому я просив би вас надавати нам підтримку, коли це потрібно для захисту інтересів обласної громади. А ще – бути дієвими радниками для молоді, бо ви є втіленням справжнього професіоналізму, а за складні роки розбудови держави систему передавання професійного досвіду було майже втрачено».
Привітав губернатор і господаря заходу, генерального директора ТОВ СП «НІБУЛОН»: «Олексій Вадатурський заслужив своє звання Героя, адже в такі непрості часи він зміг створити таке серйозне підприємство, стати національним агровиробником, інвестором і зернотрейдером, прославляючи Україну на світових ринках». 
Приєдналась до теплих слів і Тетяна Демченко: «Ці люди заслужили свої нагороди, свої звання не просто, а важкою працею, вагомими бойовими заслугами. Сьогодні на Миколаївщині ведеться велика робота по відтворенню куточків та музеїв бойової слави у кожному навчальному закладі, щоб на життєвих прикладах виховувати нашу молодь».
Своєю чергою, Олексій Вадатурський відзначив, що йому дуже приємно приймати таких шанованих людей, про подвиги яких чув ще багато років тому: «Кожного дня я змушений доводити почесне звання Героя. Ви давали опір ворогам держави, піднімали занедбане післявоєнне господарство, а я, як патріот міста, області та України в цілому сьогодні прагну здолати всі перепони, що стоять на шляху втілення в життя проекту відродження економіки держави». 
Потому перейшли до справи, запропонувавши висловити у присутності міських і обласних керівників наболілі питання. Як не дивно, мова пішла зовсім не про матеріальні проблеми і побутову невлаштованість, на жаль, характерних для багатьох ветеранів. Так, згадували про недотримання пільг, про необхідність стояти в чергах, не дивлячись на свій статус, про образливе «Радянського Союзу більше немає, чого ви хочете?» Але головне – це факти байдужості з боку чиновників, персоналу медичних установ. У відповідь на почуте голова ОДА тут же пообіцяв підготувати спеціальне розпорядження щодо Героїв і повних кавалерів орденів Слави, міський голова – видати усім членам організації спеціальні посвідчення за своїм підписом, де будуть чітко зафіксований їх статус і детально перераховані необхідні пільги.
Наприкінці засідання Герої отримали з рук керівництва краю грошові премії і пройшлися з екскурсією по Миколаївському перевантажувальному терміналу. 
З часу заснування у компанії «НІБУЛОН» шанувалась і буде шануватись самовіддана людська праця, яка сама по собі вже є подвигом, що не знає перешкод і обмежень. Окрема шана всім, хто сумлінною працею та у смертельних боях захистив нашу Батьківщину, зберіг життя мільйонів людей. Сьогодні молодий колектив «НІБУЛОНа» готовий перейняти цю почесну естафету, боротися за світле майбутнє України.

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"