Статті

ІНВЕСТИЦІЇ В МАЙБУТНЄ «НІБУЛОН» СТВОРЮЄ РІВНІ МОЖЛИВОСТІ У НАВЧАННІ ДЛЯ КОЖНОЇ ДИТИНИ

У гонитві за виробничими досягненнями, прибутками і в постійних клопотах про врожай та ще й підкошені світовою фінансовою кризою, наші великі компанії та їхні керівники якось відійшли від такої благородної справи, як меценатство. Вони продовжують тасуватися і «тусуватися» в різних рейтингах, опікуватися показниками EBITDA, «світитися» в пресі… Безумовно, як витрачати зароблені кошти – особиста справа кожного. А от отримувати задоволення від благодійництва, від того, що коли у самого наразі скрутно, але ти усе одно зміг поділитися з більш нужденним, – дано небагатьом. 
Наш найцінніший скарб – це діти, і найвдаліші інвестиції мають вкладатися саме в них, переконаний Герой України Олексій Вадатурський і очолювана ним компанія «НІБУЛОН». Від моменту свого створення підприємство особливу увагу приділяло саме дітям і молоді. Вкладаючи в майбутнє, можна лише уявляти, яким воно буде. Але з дитинства ми звикли вірити – що світлим і прекрасним!  

ImageОсвіта нині є одним з пріоритетних напрямків державної політики, яку «НІБУЛОН» підтримує багато років поспіль. Сьогодні компанія має аж 57 підшефних шкіл по всій Україні, які традиційно підтримуються в кращому технічному стані, отримують фінансову підтримку, корисні подарунки у вигляді комп'ютерів, спортінвентаря, безкоштовне харчування в їдальні тощо. 
Але найвизначнішим подарунком, напевно, є інтерактивні мультимедійні класи, які щороку відкриваються «НІБУЛОНом» у трьох підшефних школах Миколаєва (ЗОШ №№ 57, 51 і 24). Цього року до щасливих користувачів комп'ютерних ноу-хау приєднались маленькі вихованці спеціалізованої школи-інтернату №6 для дітей з вадами слуху та мови. Олексій Вадатурський переконаний, що діти з багатих і бідних сімей, з сіл та міста, незалежно від стану здоров'я повинні мати однаковий доступ до освіти.
Цього року на святі Першого дзвоника в миколаївських школах 1 та 2 вересня Олексій Вадатурський разом з головою Миколаївської облдержадміністрації Миколою Кругловим презентували 10 нових найсучасніших мультимедійних класи з природничих, математичних та гуманітарних наук. За словами губернатора, ці зустрічі стали для нього справжнім святом дитинства. 
«Більшість дітей сьогодні звикли отримувати інформацію, використовуючи комп'ютер. Тому нам необхідні нові технології у навчанні, що не відкидали б старі», – сказав Микола Круглов. Він зазначив, що бюджетних коштів на виконання цих завдань, на жаль, сьогодні не вистачає. В цьому сенсі особливо нагальним є питання налагодження системної співпраці влади і бізнесу.
Можливо, було б доцільно на державному рівні запропонувати великим компаніям закріпити шефство за учбовими закладами, як це було за радянських часів, або як це робиться в цивілізованих країнах. Однак, вочевидь, це б сприймалося як тиск з боку влади на бізнес. Інша річ, коли бізнес це робить добровільно і отримує від цього задоволення. Як висловився голова Миколаївської ОДА, якщо людина приймає благодійність як частину свого єства, як складову життя, його ні про що просити не треба. Не можна змушувати когось робити добро, бо нічого хорошого з такого примусу не буде.
Щодо «НІБУЛОНа», то це компанія, яка працює системно. Якщо вона заходить з інвестиціями на якусь територію, то паралельно з розбудовою інфраструктури підприємства активно займається розв'язанням питань соціальної сфери населеного пункту: будівництво доріг, благоустрій прилеглих територій, енергопостачання, допомога школам, лікарням, ветеранам тощо.
Задоволення від процесу навчання починається із зовнішнього вигляду школи, від теплих стін і оснащених класів, від розумних і людяних вчителів. «За таких умов талановиті діти розкриваються і підштовхують до цього інших, – говорить губернатор. – Ми ростимо інтелектуальну і трудову еліту нашої країни. Хіба не це є основним завданням суспільства!» 
«Займатися соціальними питаннями треба системно, – наголошує Олексій Вадатурський. – Якщо рік у рік так працювати, то через певний час підшефний навчальний заклад просто не впізнаєш. Саме так мають співпрацювати влада і бізнес. Понад 5 мільйонів гривень на рік нашою компанією цілеспрямовано витрачається лише на вирішення соціальних питань, допомоги тим, хто її потребує в Україні».
Хоча б як пафосно це не звучало, але сьогодні учні, вчителі і батьки щиро називають компанію «НІБУЛОН» своїм другом. За словами директора миколаївської школи №57 Тетяни Блакитної, кожне свято – чи-то останній дзвоник, чи-то перший – діти чекають з особливою увагою: а чим сьогодні їх здивує «НІБУЛОН»? Ця допомога стимулює викладачів працювати так само ефективно, як вміє ця компанія.

Image
Олексій Вадатурський і Микола Круглов

Але особливо приємними для гендиректора є не слова вдячності, що лунали тими днями у кожній школі, а новини про те, яких досягнень та високих результатів здобули підшефні «нібулонівські» школи за останні роки співпраці. Це високі місця на міських, обласних, всеукраїнських конкурсах і олімпіадах, гарні результати зовнішнього тестування, кількість учнів, що поступили на бюджетні місця до вищих навчальних закладів, інтерес та захоплення освітою, які пробудили нові інтерактивні засоби навчання не лише у маленьких вундеркіндів, а й в учителів. Адже новітні технології дозволяють вчителю витрачати більше часу на самовдосконалення, самопідготовку, а це – додатковий плюс для навчального процесу.
Так, учениця 24-ї школи Ірина Кутянина пише наукову роботу з фізики в Малій академії наук, проте 2 роки тому дівчинка думала залишити рідну школу, що на той час не мала належного обладнання для наукових розробок, та перейти до іншої. Як зазначає директор школи Тамара Жеребцова, сьогодні більшість дітей після 9 класу продовжують навчання тут, не переводяться у спеціалізовані міські ліцеї та гімназії.
Зі школою-інтернатом №6 «НІБУЛОН» почав співпрацю лише цього року. Але вже сьогодні в школі відновлено ганок і подвір'я, зроблено ремонт у чотирьох класах, подаровано нові меблі, комп'ютери, мультимедійну техніку. Серед нових класів – кабінети психолога, української мови та літератури, історії та математики. Як говорять батьки і педагоги інтернату, для таких діток мультимедійний клас – це справжня знахідка, адже більшість інформації вони сприймають візуально. Це великий подарунок, який дирекція спеціалізованого начального закладу навіть не мріяла отримати. В цьому й полягає принцип меценатської діяльності компанії «НІБУЛОН» та її керівника: однаково високі можливості у навчанні для кожної дитини.

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"