Статті

ГАРЯЧИЙ ЧЕРВЕНЬ 2010-ГО: ХРОНІКА ЗВЕРШЕНЬ

Цьогорічний червень для сільськогосподарського підприємства «НІБУЛОН», лідера вітчизняного аграрного ринку, видався щедрим на події, отже по-літньому гарячим і в прямому, і в переносному сенсі. 
Участь у ХХІІ Міжнародній виставці «АГРО-2010» в Києві, де компанія представила унікальний інвестиційний проект відродження річкової логістики, у тому числі Дніпра як головної водної артерії України. 
Підписання двосторонньої угоди про надання компанії Європейським банком реконструкції та розвитку кредиту у $50 млн для втілення цього наймасштабнішого інвестпроекту, що, за висновками експертів, стало безпрецедентним випадком за умов світової фінансової кризи. 

Проведення на базі «Старобільського елеватора» Луганської обласної науково-практичної конференції з питань збирання врожаю 2010 року та сівби озимих культур врожаю 2011 року, яка зібрала понад дві сотні фахівців і стала традиційним своєрідним майстер-класом від «НІБУЛОНа» (читайте на стор. 16).
Урочисте відкриття третього перевантажувального зернового терміналу на Дніпрі у смт Градизьк на Полтавщині в рамках означеного інвестпроекту за участю аграрної еліти країни.
Трьома днями пізніше святкували введення в експлуатацію елеваторного комплексу у смт Артемівка Чутівського району Полтавської області, який став ще однією складовою інвестпроекту.
І на завершення місяця, 30 числа, у Миколаєві на суднобудівному заводі ВАТ «Вадан Ярдс Океан» було урочисто спущено на воду останні 4 несамохідні баржі з 24, які разом у навігаційний період здатні перевозити Дніпром до 2 млн тонн зернових. Того ж дня було закладено будівництво першого нового оригінального буксира-штовхача. Всього ж зі стапелів заводу зійде на воду 14 таких суден.

Третій 
дніпровський 
термінал

Image
Григорій КАЛЕТНІК, Віктор СЛАУТА, Олександр УДОВІЧЕНКО, Олексій ВАДАТУРСЬКИЙ, Володимир МАРЧЕНКО

Отже третій перевантажувальний термінал з відвантаження зернових та олійних культур на річковий транспорт на Дніпрі, який побудував «НІБУЛОН» в рамках реалізації свого масштабного інвестиційного проекту по відродженню судноплавства українськими річками, було урочисто відкрито 25 червня у Полтавській області. У це важко повірити, але ще три місяці тому на місці цього красеня-терміналу з відвантаження зернових та олійних культур на річковий транспорт філії «Градизька» росли непроглядні чагарники амброзії заввишки 4 метри. Завершено ж будівництво комплексу було десятьма днями раніше.
У церемонії урочистого відкриття взяли участь віце-прем'єр-міністр України з питань АПК Віктор Слаута, голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики і земельних відносин Григорій Калетнік, голова Полтавської облдержадміністрації Олександр Удовіченко і голова Полтавської облради Володимир Марченко, заступник голови Державної адміністрації морського і річкового транспорту Віктор Сударев, директор датської компанії «Кімбрія Юнігрейн» Хеннінг Бук, інші іноземні гості. Також серед присутніх були президент Української зернової асоціації Володимир Клименко, генеральний директор Української аграрної конфедерації Сергій Стоянов, член правління «Укрексімбанку» Петро Міхеєв, інші високоповажні гості, численні мешканці Градизька і преса. 
Ознайомившись з терміналом, віце-прем'єр Віктор Слаута у своєму зверненні до присутніх наголосив, що робота, яку проводить «НІБУЛОН», – сама по собі унікальна. Дуже важливим, на його думку, є те, що Дніпро працюватиме на підвищення врожайності сільськогосподарських культур і на збільшення ціни на зерно аграріям. Тому уряд завжди реально підставлятиме плече такому бізнесу і таким інвестиціям. «Це називається капіталізація виробництва. Це навіки для України, для поколінь, для країни. Ми підтримуватимемо такі бізнес-проекти. Тому новому об'єкту – в добру путь!», – зазначив Віктор Слаута.
Голова профільного комітету ВР Григорій Калетнік продовжив думку віце-прем'єра і підкреслив, що це велика подія, коли люди мають реальну перспективу роботи, зарплати, особливо за теперішніх умов. «Це сімейні бюджети, діти, це можливість їх навчати і виховувати як патріотів і розбудовників Незалежної України», – сказав він.
Щодо інвестиційного проекту «НІБУЛОНа», то народний депутат відзначив: «Це велика справа для економіки нашої країни. Саме завдяки такому підприємству і якості його діяльності Україна повинна працювати за світовими стандартами і виходити на зовнішні ринки зі своєю продукцією, отримуючи високу ціну! І те, що «НІБУЛОН» вирішує питання найбільш вигідних ринків збуту, це – дуже-дуже велика справа!».
Голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко щиро привітав колектив компанії з незаперечною черговою перемогою щодо відродження судноплавства Дніпром. За його словами, новий термінал в Градизьку – це ще один крок України на інноваційному шляху розвитку, який дозволить країні посісти гідне місце серед економічно розвинених держав.
Віктор Сударев наголосив, що Мінтрансзв'язку підтримує «НІБУЛОН» у справі відродження судноплавства на внутрішніх водних шляхах України. Він зауважив, що відродження судноплавства Дніпром, Південним Бугом, Дунаєм дозволить вирішити багато питань, у тому числі екологічної безпеки перевезень і розвантаження залізниці. 
На завершення до присутніх звернувся генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН», Герой України, Олексій Вадатурський. Його слова були як завжди щирими і сповненими вдячності усім причетним до розбудовної справи. «Реалізовуючи наш інвестиційний проект, – сказав Олексій Опанасович, – ми думаємо про аграріїв і сільгоспвиробників. Тому прихід нашої компанії на Полтавщину – це, насамперед, можливість наблизити цей регіон до світових ринків збуту. Це усунення посередницьких схем і зростання доходів аграріїв від вирощеної продукції».
Олексій Вадатурский повідомив, що загалом у Полтавській області «НІБУЛОН» має побудувати 8 елеваторних комплексів, сума інвестицій становитиме майже 700 млн грн.
На будівництві всіх об'єктів в рамках інвестпроекту задіяно близько 150 компаній з усієї України. «Ми разом з ними демонструємо майстер-клас, як потрібно вести будівництво, з якою якістю і з яким ентузіазмом», – підкреслив він.
Гендиректор відзначив, що його компанія традиційно сприятиме місцевій громаді у вирішенні її нагальних проблем: «Ми самі проявимо ініціативу, зрозуміємо, в чому ви більше маєте потребу на селі і допоможемо».
У рамках соціального партнерства у Градизьку «НІБУЛОН» уже виділив значну суму коштів на розвиток селища. Компанія подарувала місцевій лікарні новий автомобіль швидкої допомоги, комп'ютери і оргтехніку для школи, відремонтувала і облаштувала автобусними зупинками декілька вулиць, організувала освітлення селища, відремонтувала Будинок культури, відновила меморіал загиблим воїнам Великої Вітчизняної війни і місця їх поховань. Восени компанія планує розбити новий центральний парк, у якому висадити 800 дерев.
У свою чергу вдячна громада назвала одну із вулиць населеного пункту на честь компанії – Нібулонівська. Таке рішення було ухвалене минулої п'ятниці на сесії Градизької селищної ради.
Наразі, за словами директора філії «Градизька» ТОВ СП «НІБУЛОН» Олександра Мішина, комплекс повністю готовий до приймання зернових врожаю-2010, з сільгоспвиробниками укладено необхідну кількість договорів. Проте через зливи останніми днями аграрії не можуть вийти у поле. Тому за 4 переддощові дні роботи було прийнято 200 тонн пшениці і ячменю належної вологості. На роботі річкового терміналу природні катаклізми не позначаються, бо справно працює дренажна система, вода поглинається накопичувачами дощових стоків.

Артемівський 
зерновий флагман

ImageЗ дороги, яку полагодив і проклав до свого новозбудованого об'єкту «НІБУЛОН» у смт Артемівка Чутівського району на Полтавщині, елеваторний комплекс нагадує великий сучасний багатопалубний корабель. І хоча він призначений для приймання, зберігання і відвантаження зернових і олійних культур на автомобільний і залізничний транспорт, а не на водний, такого враження додають хвилі достиглого колосся на зерновому полі перед новобудовою. 
Цей елеватор зведено менш ніж за 3 місяці. Він здатний одночасно зберігати 76 тис. тонн зернових і олійних культур, добова потужність приймання – 5 тис. тонн. Вартість будівництва перевищила 100 млн грн.
Відкриття елеватора відбулося 29 червня в урочистій родинній обстановці, як висловилася більшість промовців. Цього разу високопосадовців було небагато, натомість особливістю події стало вшановування місцевих ветеранів Великої Вітчизняної війни. Через спеку організатори обмежилися затіненим майданчиком між силосами, де облаштували трибуну і стільці для гостей. Ветерани посіли місця в перших рядах «партеру». На святі їм вручили квіти, подарунки, надали фінансову допомогу і вшанували вдячним словом. 
Олексій Вадатурський не приховував хвилювання в голосі, коли звернувся до цих легендарних мешканців чутівської землі: «Ми хочемо щиро сказати вам «Спасибі!» за вашу нелегку працю і за все, що ви зробили для нашої країни. Ми надали фінансову підтримку, щоб ви відчули, що наша компанія прийшла не тільки дати нове життя селищу, але і щоб у такий спосіб віддячити вам. Запевняємо, що у селищі з'явився промінь нового життя, й в Україні також. Завдяки таким компаніям, як наша, Україна житиме краще, і я упевнений, що їхня кількість з року в рік збільшуватиметься».
Цьому краю Полтавщини компанія «НІБУЛОН» надала безпрецедентно високу соціальну допомогу – і місцевій громаді, і Чутівському району. Вісім шкіл отримали у подарунок комп'ютерні класи, значні кошти виділено на ремонт центральної районної лікарні, на зведення Різдвяного храму Пресвятої Богородиці, надання допомоги місцевій футбольній команді. В Артемівці відремонтовано дороги, водогін, газифіковано дитячий садочок, облаштовано пам'ятні місця загиблим під час Великої Вітчизняної війни. До того ж значні кошти «НІБУЛОН» традиційно виплатив місцевій громаді за купівлю земельної ділянки, на якій побудований елеваторний комплекс.
Олексій Вадатурський наголосив, що високі соціальні стандарти і підходи у стосунках з місцевими громадами, де компанія будує свої об'єкти, є фірмовим стилем «НІБУЛОНа». Сьогодні на введених в експлуатацію семи об'єктах компанія надала загалом понад 15 млн грн для розв'язання соціальних питань в кожному регіоні. 
Під час відкриття надійшла звістка, що компанія виграла тендер на поставку до Японії 70 тис. тонн ячменю і 10 тис. тонн пшениці, яка покращила настрій не лише нібулонівцям, а й усім присутнім. За словами гендиректора, це стало доказом системного підходу «НІБУЛОНа» до своєї роботи. Він складається не лише з будівництва сучасних елеваторів і річкових терміналів, створення власного флоту для доставки зернових у порт, а й з професійної реалізації української сільгосппродукції на світових ринках.
У свою чергу начальник Головного управління агропромислового розвитку Полтавської ОДА Олександр Сень вибачився перед присутніми від імені голови облдержадміністрації Олександра Удовіченка за неможливість бути присутнім на цьому значущому заході і переказав усім щирі вітання від губернатора. Він також сказав: «Щодо співпраці з «НІБУЛОНом» і його роллю у стосунках з агровиробниками, то тут ми маємо виключно позитив. Ми провели моніторинг цін: коли «НІБУЛОН» припиняє закупівлі, то ми маємо значне зниження ціни на зернові культури... Ми оцінюємо значення елеватора в загальному комплексі діяльності компанії, яка забезпечить швидшу і ефективнішу доставку зерна в порти і на ринки його реалізації».
Високу значущість діяльності «НІБУЛОНа» відзначили голова Чутівської райдержадміністрації Анатолій Шев'яков, представники місцевої громади, керівники будівельних компаній.
За словами голови РДА, у останні 10-15 років в районі не було такого потужного і відповідального інвестора, який прийшов, вклавши великі фінансові ресурси, і створив понад 70 робочих місць. «Наш район, – сказав він, – сільськогосподарський. Тому, перш за все, на користь нашого товаровиробника, що елеватор «НІБУЛОНа» надасть йому можливість вигідно реалізувати продукцію з наших полів і отримувати гідні фінансові результати від своєї праці. Це дуже-дуже важливо! І хочу запевнити, що зі свого боку ми всіляко підтримуватимемо компанію, щоб вона не жалкувала, що прийшла у наш район».

Стотисячний 
елеватор на воді

Торговий флот «НІБУЛОНа» 30 червня поповнився останніми 4 несамохідними суднами класу «ріка-море» із передбачених контрактом 24 барж загальною водотонажністю 108 тис. тонн. Корабели заводу ВАТ «Вадан Ярдс Океан», нібулонівці і численні гості урочисто спустили на воду. 
Голова Миколаївської ОДА Микола Круглов подякував колективам обох підприємств і їхнім керманичам – Героям України Миколі Романчуку і Олексію Вадатурському – за їхню плідну співпрацю. 
Особливої вдячності, за його словами, генеральний директор «НІБУЛОНа» заслуговує за те, що він є прикладом соціально відповідального підприємця, який залучає кредитні ресурси від провідних європейських фінансових структур і створює нові робочі місця у першу чергу на рідній Миколаївщині. До того ж, саме Олексій Вадатурський почав відновлювати судноплавство на Південному Бузі, що дозволить значно розвантажити автошляхи і поліпшить екологію області.
«НІБУЛОН» – унікальна компанія, яка працює системно, – сказав губернатор. – Вона вирощує зерно, будує елеватори і флот, просуває вітчизняну продукцію на світові ринки, де висока конкуренція. У СНД аналогів цій компанії немає».
У свою чергу Олексій Вадатурській високо оцінив самовіддану працю суднобудівників, які швидко, якісно і, що важливо, в строк виконали це замовлення. «НІБУЛОН», як патріот Миколаєва і України, віддав перевагу «Вадан Ярдс Океан», а не голландській компанії щодо будівництва буксирів, хоча її підтримує фінансово уряд цієї країни. І сьогодні на гроші голландського уряду «океанівці» будуватимуть буксири.
«Наша компанія так само вдячна Миколі Романчуку за те, що я можу спокійно планувати роботу на Миколаєві», – сказав гендиректор «НІБУЛОНа». Підтвердженням тому стала урочиста закладка будівництва нового оригінального буксира для аграріїв. Усього ж на стапелях заводу буде виготовлено 14 таких буксирів-товкачів. 
Зважаючи на подальше будівництво нових могутніх річкових терміналів на Дніпрі і Південному Бузі, «НІБУЛОН» планує поповнити свій торговий флот ще 20-ма несамохідними суднами. «Таким чином, – відзначив Олексій Вадатурський, – реалізація інвестиційної програми в майже півмільярда доларів дозволить нам як аграрній компанії створити власний флот дедвейтом понад 200 тис. тонн, створити власний буксирний флот і забезпечити найбільші об'єми перевезень в Україні водним транспортом».
Високо оцінив співпрацю з «НІБУЛОНом» генеральний директор ВАТ «Вадан Ярдс Океан» Микола Романчук. Він наголосив, що працювати з такою компанією надійно, відповідально і перспективно. І пообіцяв вже у жовтні поточного року збудувати перший буксир-тягач довжиною майже 38 м і шириною 11 м. Завдяки могутньому двигуну судно буде здатне розвинути швидкість в 11,5 вузлів на годину.
Для обслуговування флоту аграрії вже уклали угоди з Херсонською морехідною школою і Одеською Національною морською академією, щоб надати роботу ще близько 300 морякам. Олексій Вадатурский упевнений, що ці моряки з гордістю говоритимуть: «Я працюю в «НІБУЛОНі», я перевожу українське зерно Дніпром».
Завершуючи захід голова Миколаївської ОДА повідомив таке: «Днями я підписую розпорядження щодо виділення землі. «НІБУЛОН» протягом місяця готує проект, і у наступні 3 місяці ми почнемо будувати на річці Південний Буг в Миколаївській області такі самі сучасні термінали. Окрім цього, ми ставимо питання і про відновлення пасажирського руху». 
* * *
В цІлому інвестпроект «НІБУЛОНа» з відродження судноплавства українськими річками вартістю $470 млн передбачає будівництво 57 несамохідних і самохідних суден, зокрема 14 морських і річкових буксирів, а також 17 елеваторів, з яких 10 – річкові елеватори на Дніпрі, Південному Бузі й інших річках. Наразі побудовані та успішно працюють 24 несамохідних судна і 3 буксири. Наприкінці минулого року було введено в експлуатацію 2 елеваторних комплекси на Полтавщині в смт Глобино та смт Ромодан, поточного року третім став елеватор в смт Артемівка. З минулої осені працює річковий термінал у с.Вітове на Черкащині, цього року розпочали приймання зерна ще 2 річкових термінали у смт Камянка-Дніпровська на Запоріжжі та у смт Градизьк на Полтавщині.


© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"