Статті

У СВІТЛУ СЕДМИЦЮ СВЯТКУВАТИ Й БУДУВАТИ ГОДИТЬСЯ

Цього року весна суттєво запізнилася, тож змусила вітчизняних аграріїв поквапитися з проведенням весняних польових робіт, провести їх у більш стислі терміни. Компанія «НІБУЛОН» не лише вдало справляється з цим завданням, а й паралельно продовжує будувати і закладати нові елеватори та перевантажувальні термінали.
ImageУвесь наступний тиждень після Великодня – Світла Седмиця – святковий. Як правило, піднесений настрій відчувається довкола, бо це час добрих починань. Вочевидь саме так розраховували в компанії «НІБУЛОН», коли визначалися з датою урочистого початку будівництва чергового елеватора в рамках інвестиційного проекту на 2009-2010 роки. Цього четверга, 8 квітня, було урочисто розпочато будівництво нового елеваторного комплексу з відвантаження зернових та олійних культур філії «Артемівська» у смт.Артемівка Чутівського району Полтавської області.
Чутівський район з діда-прадіда – зерновий край. Він, як і межуючі з ним райони Полтавської і Харкiвської областей, входить до поясу чорноземів. Саме таку назву – «чорноземи» – тутешнім родючим грунтам дав засновник сучасного вітчизняного ґрунтознавства Василь Докучаєв наприкінці позаминулого століття. Ця назва стала інтернаціональною і ототожнюється вона, насамперед, з Україною.
Отже новий високотехнологічний, як і всі об'єкти компанії, комплекс філії «Артемівська» розміститься на площі 7,9 гектарів. Об'єм одночасного зберігання зерна становитиме 75,6 тис. тонн. Добова потужність сушарок – 4 тис. тонн, а потужність по відвантаженню на залізничний транспорт – по 5 тис. тонн. Будівництво має бути завершено до 1 липня 2010 року. Відтоді на сучасному комплексі з приймання та зберігання зернових і олійних культур філії «Артемівська» роботу отримають 60 чоловік. Очолити новий об'єкт доручено Денису Рябініну, який вже має досвід роботи директором філії «Сухорабівська» ТОВ СП «НІБУЛОН».
Як і на решті об'єктів, які зводить «НІБУЛОН» у рамках інвестиційного проекту, на будівництві нового елеватора буде використано обладнання постійного партнера компанії – датської фірми «CIMBRIA UNIGRAIN A/S». Якість обладнання доведена впродовж тривалої співпраці та відповідає кращим технічним показникам: висока продуктивність – 250 тонн на годину, надійний привід, компактні розміри, відповідна товщина сталі транспортерів і норій, зручність у використанні.
Відповідно буде використане обладнання інших, також перевірених кращих вітчизняних та іноземних виробників: «SCHMIDT-SEEGER AG» (Німеччина); «Mathews» (США); «SIMATEK A/S» (Данія); «RAKORAF» (Данія); «PRECIA-MOLEN» (Бельгія); «SYMAGа» (Іспанія), «Булат» (Україна); «Лорд» (Україна); «Калинівський машинобудівний завод» (Україна).
Незважаючи на світову фінансово-економічну кризу, компанія отримує фінансову підтримку від таких міжнародних поважних фінансових установ, як МБРР та ЄБРР. За програмами розвитку експорту та енергозберігаючих проектів виділяються кошти на удосконалення логістики в Україні. Загальна сума кредитування становить $100 млн.
З компанією співпрацюють також великі банки, зокрема вітчизняні: Укрексімбанк, Індекс-банк; закордонні: BNP Paribas (Швейцарія), Banque Cantonale Vaudoise (Швейцарія), Fortis Bank (Нідерланди), ING (Бельгія).
Днями на зернозберігаючих потужностях «НІБУЛОНу» в Миколаєві перебували керівники французької банківської групи «Credit Agricole group», з якою компанія співпрацює з 2008 року. Після відвідин перевантажувального терміналу Філіп Гідез, голова Правління ПАТ «Індекс-банк», що входить до групи «Credit Agricole», зазначив: «Співпраця з таким серйозним партнером стане для нас великою честю». Тож до підтримки масштабних інвестиційних планів «НІБУЛОНу» долучається все більше світових фінансово-кредитних установ.
Зведення елеваторів – задача стратегічна і загальнодержавна. Генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН», Герой України Олексій Вадатурський наголошує, що стиль компанії – будувати сучасні підприємства, які за якістю своєї роботи здатні забезпечити Україні гідне місце на світовому ринку зерна. Українці здатні вирощувати до 70 млн тонн зерна, і ТОВ СП «НІБУЛОН» протягом свого існування сприяє утвердженню нашої держави у світі як країни-постачальника першокласного зерна.

* * *
ImageНа урочистостях з нагоди початку будівництва зібралося чимало народу. Переважну більшість становили місцеві жителі – майбутні працівники підприємства. Чисельно був представлений фаховий склад «НІБУЛОНа», гості – партнери компанії і урядовці.
Чинний голова Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Удовіченко добре обізнаний з роботою компанії, адже у 2003-2005 роках вже керував областю, а від 2006 року очолює Полтавську обласну Раду. На жаль, він не зміг бути присутнім на урочистостях через термінову нараду в столиці. Тож від імені обласної влади з вітальним словом до присутніх звернувся Андрій Баранов, заступник голови ОДА з питань промисловості, транспорту, зв'язку, будівництва та зовнішньоекономічної діяльності.
За його словами, співпраця з компанією «НІБУЛОН» на полтавській землі у часовому вимірі є не дуже тривалою. Але за цей час великі інвестиції компанії дозволили закласти і з часом побудувати сім сучасних потужних елеваторів, покращити дорожню та транспортну інфрастуктуру, пожвавити будівництво, створити тисячі робочих місць. Крім того приватний бізнес активізує річковий флот і відновить Дніпрові транспортні шляхи.
«Попри всі політичні зміни, я переконаний, що Україна зацікавлена в інвестиціях і вітчизняних інвесторах, диверсифікації зернового ринку, що допоможе нашій країні справді стати світовою житницею». Він запевнив, що керівництво області й надалі сприятиме діяльності ТОВ СП «НІБУЛОН» в регіоні. Андрій Баранов вручив Олексію Вадатурському дозвіл на виконання будівельних робіт від 7 квітня 2010 року.
Голова Чутівської райдержадміністрації Михайло Хворост, агроном за фахом, підкреслив велике значення появи сучасного зернозберігаючого комплексу в районі: «Я надзвичайно щасливий, що вибір «НІБУЛОНа» пав саме на Чутівський район, у якому на 60 тисячах гектарів орних земель працює 100 агропідприємств. У попередні роки більшість збіжжя нашого везли на Решетилівський елеватор, а в поточному році можна здавати зерно тут – без посередників і транспортних витрат. Основна сільгоспкультура району – кукурудза, але до цього часу район не мав сучасних комплексів з сушіння зерна, тож не було змоги доводити її до високих якісних кондицій. Елеватор «НІБУЛОНа» надасть можливість це робити, а значить – отримувати хорошу ціну за вирощений врожай». Михайло Хворост побажав, як-то кажуть, «великому кораблю – великого плавання».
Голова Чутівської районної ради Анатолій Шевяков наголосив, що прихід «НІБУЛОНа» – справді визначна подія для всього району. «За роки незалежності до нас вперше зайшов такий потужний інвестор. На нього ми покладаємо великі сподівання. Він проявив зацікавленість у розбудові соціальної сфери села, що на сьогоднішній день є швидше винятком, ніж практикою великого бізнесу. Цей інвестор ще не почавши роботи заклав один мільйон гривень у розвиток території, де знаходитиметься його підприємство. Для нашої громади це дуже суттєві кошти». Голова райради побажав компанії успіхів і здійснення всіх починань.
Селищний голова Артемівки Михайло Дрозд підкреслив, що громада радо зустріла звістку про прихід такого порядного інвестора, як «НІБУЛОН», який поновив у людях надію на нове життя в рідному селищі. Тож артемівці налаштовані на доброзичливу співпрацю з Олексієм Опанасовичем та його підприємством і робити для цього все від них залежне.
Насамкінець до присутніх звернувся Олексій Вадатурський. Він повідомив, що «НІБУЛОН» є лідером з експорту кукурудзи до Єгипту, його частка на єгипетському ринку становить 18%. А Полтавщина є лідером з виробництва кукурудзи в Україні – близько 1,5 млн тонн на рік.
«Із введенням в дію усіх семи елеваторів нашої компанії на Полтавщині, ми зможемо приймати і переробляти 1 млн тонн цієї стратегічної культури. Прогнозована закупівельна ціна на кукурудзу становить 1400 грн/тонна. На Полтавщині ціна на цю культуру ніколи не наближалась до такого рівня, а з появою тут «НІБУЛОНа» – буде такою».
Щодо співпраці з місцевою владою і громадою у соціальній сфері, Олексій Опанасович розповів:
«Ми ввели в практику ще до початку будівництва викуповувати землю під власні об'єкти. Ми це робимо для того, щоб місцева громада отримала реальні кошти та отримала поштовх для масштабного розвитку своєї соціальної інфраструктури. Щодо Чуднівського району, то ці кошти будуть вкладені в ремонт автодоріг, допомогу школі, ФАПу, будинку культури. З селищним головою ми домовилися, що в мій наступний приїзд він підготує перелік першочергових завдань, на які будуть витрачені перші 500 тис. грн. На прикладі нашої компанії така співпраця є доказом того, що бізнес і влада разом справді вирішують соціальні питання».
Олексій Вадатурський наголосив, що недарма за підсумками 2009 року за 14 років існування Загальнонаціональної програми «Людина року» нагорода за кращий інвестиційний проект дісталась саме аграрній компанії. В цій номінації його компанія змагалась з металургами, промисловцями, фінансистами – і перемогла!
«НІБУЛОН» інвестує в Україну – і справляється з цим фінансовим навантаженням, бо люди хочуть працювати. Для «НІБУЛОНу» не існує фінансової кризи, є лише криза часу, якого постійно бракує. Такі інвестиційні проекти потрібні Україні, такі нові елеваторні комплекси потрібні нашому аграрному сектору.

* * *
Інвестиційний проект, розпочатий компанією «НІБУЛОН», має неабиякий економічний ефект для України. Це перший в історії нашої незалежної держави проект системного освоєння річкових перевезень сільгосппродукції, який компанія цілеспрямовано та впевнено втілює в життя. Мета проекту: відродження судноплавства по Дніпру – головній водній артерії України.
Реалізація проекту триває на повну потужність. Активно будується флот. Наразі «НІБУЛОН» вже має 20 несамохідних суден для зернових та контейнерних перевезень змішаного типу «ріка-море», збудованих на суднобудівному заводі ВАТ «Вадан Ярдс Океан» (м.Миколаїв). Придбано три буксири: один річковий та два прибережного плавання. Розроблено проектну документацію і вирішено всі питання щодо будівництва миколаївськими корабелами шести нових буксирів із 14-ти запланованих.
Високими темпами триває будівництво елеваторів. У рекордно короткі терміни, лише за 2 місяці, був збудований і введений в експлуатацію новий високотехнологічний річковий термінал у c.Вітово Чигиринського району на Черкащині. Паралельно будувалися, а нині успішно експлуатуються ще два елеваторні комплекси в Полтавській області – в м.Глобине та смт.Ромодан. За словами Олексія Вадатурського, з моменту введення в експлуатацію у жовтні минулого року на цих елеваторах заготовлено вже майже 100 тис. тонн зерна, а разом з «Решетилівським» елеватором – понад 250 тис. тонн. До завершення маркетингового року ці показники суттєво зростуть!
«НІБУЛОН» – лідер в аграрному секторі України, Полтавщина – лідер із виробництва сільськогосподарської продукції в Україні. І сьогодні лідери об'єднались, щоб показати приклад вкладання коштів у сільськогосподарську галузь країни. Інвестиції в аграрний сектор, за словами Олексія Вадатурського, – це локомотив економіки держави. Під час реалізації інвестиційного проекту «НІБУЛОНом» буде інвестовано у Полтавщину понад $60 млн. Очікуваний економічний ефект – понад 4 млрд грн додаткових надходжень для аграрного сектора лівобережної України.
У повній відповідності до визначених термінів постають нові об'єкти на мапі інвестиційного проекту «НІБУЛОНу». Так, 26 грудня 2009 року відбулася урочиста закладка нового перевантажувального термінала в м.Кам`янка-Дніпровська Запорізької області. 12 березня 2010 року було розпочато будівництво елеватора у смт.Градизьк Глобинського району на Полтавщині. В області також триває підготовка до початку будівництва ще двох комплексів.
Таким чином, до початку нового маркетингового року на теренах України функціонуватиме вісім новозбудованих елеваторів ТОВ СП «НІБУЛОН», з них чотири – річкові термінали. Плановий загальний об’єм елеваторних ємностей компанії становитиме 2 млн тонн, із них 600 тис. тонн – зведених у рамках інвестиційного проекту 2009-2010 років.
Тож недовго залишилось чекати, коли стрімкий потік збіжжя нового врожаю, що прямуватиме бортом нібулонівського флоту, золотом зерна яскраво засвідчить відродження сивочолого Славутича як головної водної транспортної магістралі України.


© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"