Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ВИРОБНИЦТВО ХАРЧІВ ЯК МИСТЕЦТВО ТА ВИСОКІ ТЕХНОЛОГІЇ
Як зазначають організатори (ДП «Прем'єр Експо» (Україна) и ITEGroupPlc. (Великобританія)),...
ЮВІЛЕЙ ХЛІБОРОБА. ДМИТРУ МОТОРНОМУ — 90!
Дмитру Костянтиновичу Моторному — хліборобу і життєлюбу від Бога, справжній легенді...
ЗЕМЕЛЬНИЙ АВАНПОСТ
повний текст у друкованій версії видання Як убезпечитися від рейдерів, як переукласти договір...
«МИКОЛАЇВЕЦЬ» УСПІШНО ПРОЙШОВ ХОДОВІ ВИПРОБУВАННЯ
В акваторії річки Південний Буг минулого тижня було успішно проведено ходові випробування...

Наші партнери:

НАСІННЯ ЯК ЗАДОВОЛЕННЯ

від того, що виростив; від того, що продав. Від того, що купив, знову посіяв, виростив і продав. Якщо від кожної з цих операцій аграрій отримує задоволення, значить він співпрацює з компанією «Рост Агро», яка з 1996 року займається виробництвом та реалізацією насіння кукурудзи, пшениці, ячменю, бобових культур.

Image
Михайло Бернацький

Спеціалізація господарства – вирощування насіння. З понад 10 тис. га орендованої землі в Полтавській області майже 3,5 тисячі відводиться під насіннєві ділянки. Найбільш універсальними у агровиробництві на сьогодні в Україні є зернові та зернобобові культури, тому зупинилися саме на них. Однак досвід у насіннєвій справі засновника підприємства Михайла Бернацького, можна сказати, – пожиттєвий. 
Насіннєвий радгосп ім.Крупської, у якому він починав працювати, а згодом очолив, був одним з найбільших в Радянському Союзі і вирощував насіння овочевих культур на площі 1100 га. Наявними обсягами посадкового матеріалу, наприклад, огірків і цибулі, можна було засіяти всю Україну. Тоді ж він переконався, що вітчизняне насіння може бути не просто краще за іноземне, а набагато краще.

Image
Максим Бернацький

Після розпаду вітчизняних насіннєвих господарств і не досить вдалих спроб вже на «вільних хлібах» попрацювати з іноземними селекціями, народилася в пана Михайла мрія – відродити українське насінництво. Мовляв, ми ж визнали, що наші продукти харчування природніші і смачніші, а вирощені вони, між іншим, з нашої сировини і на наших полях.
Відтак вирішили створити свою компанію, у якої був би постійний якісний асортимент і постійне коло споживачів. Дали їй оптимістичну назву «Рост Агро» і почали працювати: купували сільгосптехніку, поступово збільшували об'єми ріллі, переоснащували зерносховища, одним словом, – підвищували культуру агровиробництва з року в рік.
Насінництво в господарсті почалося з кукурудзи. Попрацювавши з кількома вітчизняними і зарубіжними установами-оригінаторами, врешті-решт у «Рост Агро» віддали перевагу співпраці з Інститутом зернового господарства УААН (м.Дніпропетровськ), колишнім Всесоюзним науково-дослідним інститутом кукурудзи. Результати такої роботи виявилися вражаючими. Вже років п'ять з насіння цієї культури від «Рост Агро» у 18 областях України агровиробники отримують високі стабільні результати. А такі гібриди, як: «Дніпровський-181», «Подільський-274», «Любава-279» давали на окремих промислових посівах по 10-11 т/га!
Щодо пшениці і ячменю, то тут співпраця склалася з Селекційно-генетичним інститутом – Національним центром насіннєзнавства та сортовивчення УААН (м.Одеса). Усі одеські озимі пшениці – «Антонівка», «Безмежна», «Писанка», «Годувальниця Одеська», «Господиня» – відносяться до групи сильних пшениць, високопродуктивні, є толерантними до несприятливих умов вирощування, здатні забезпечити високу якість зерна, стійкі до хвороб. Як приклад, у господарстві середня урожайність стабільно перевищує 5,5 т/га, а найбільший виробничий показник становив 8,3 т/га.
Ярі ячмені, такі як «Командор», «Водограй», «Еней» добре знайомі нашим аграріям, тому одна з переваг при купівлі насіння в цьому господарстві – його гарантована якість.
Соя в останні роки набула особливої актуальності у агровиробників через активізацію тваринництва, що призводить до хорошого попиту . Безумовним лідером у селекції ранньостиглих сортів сої є ННЦ «Інститут землеробства» УААН, з яким співпрацює господарство. Сорти сої «Устя» і «Київська-98» є ультра- та ранньостиглими, посухостійкими, стабільними у виробництві, стійкими до основних хвороб і здатними давати до 3,4 т/га.
Квасоля є досить екзотичною культурою для промислового виробництва і здебільшого сприймається як присадибна рослина. Однак у «Рост Агро» вона щорічно займає понад 300 га, і ця площа постійно збільшується. Господарство чи не єдине в Україні виробляє як насіннєвий матеріал, так і товарну продовольчу квасолю. Господарство спирається на наукові надбання Інституту землеробства УААН. Найбільш поширеним в Україні є сорт «Мавка», який здатен давати у виробничих посівах 1,5-2,5 т/га.
Але основною культурою у господарстві залишається королева полів – кукурудза. І, незважаючи на важливість інших культур, саме вона забирає більшість уваги обох Бернацьких – батька Михайла і сина Максима. Завдяки цій відданості «Рост Агро» є одним з найбільших виробників насіння кукурудзи в Україні. Щоб і надалі залишатися в лідерах у цій царині, вони постійно відстежують світовий досвід виробництва насіння.
А щоб пропонувати українським виробникам дійсно достойні зразки насіння, відбір гібридів для виробництва господарство здійснює на основі власних результатів дослідницьких посівів. Тут останні досягнення вітчизняних селекціонерів порівнюються з кращими іноземними гібридами. Треба віддати належне українським оригінаторам, адже у останні роки вітчизняні гідриди усе частіше, як-то кажуть, наступають на п'ятки іноземним брендам.
Після нещодавніх відвідин Франції господарі зробили дещо несподіваний для нас, журналістів, висновок: так, культура насінництва в них дуже висока, однак у нас, принаймні в кращих господарствах, – не гірше. На закінчення розмови Максим Бернацький додав: «Цінність українського насіння полягає не у походженні, а у якості і можливості забезпечення достойного результату на полі. Але особисто мені завжди приємно, коли наш сорт чи гібрид переважає іноземний. Останнім часом це стає дедалі частіше».

 

 

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: