Статті

ПОЛТАВСЬКА ДВІЙНЯ

ImageНародження жаданої дитини – завжди свято для будь якої родини, найголовніше, найочікуваніше. А коли малюків з'являється на світ одразу двоє, то щастя взагалі не знає меж. 
От і у нашій великій українській аграрній родині 30 жовтня цього року на Полтавщині з'явилися на світ одразу два найсучасніші елеватори ТОВ СП «НІБУЛОН».

Минулої п'ятниці в Україну прийшли морози. Але атмосфера з нагоди відкриття відразу двох нових комплексів з приймання, зберігання і відвантаження зернових та олійних культур національного інвестора, сільгоспвиробника і зернотрейдера ТОВ СП «НІБУЛОН» була родинно теплою. Її зігрівала щирість кількох тисяч людей, що зібралися на урочистості, від високопосадовців до пересічних селян. Бо коли щось започатковується, будується, вводиться в експлуатацію всупереч фінансовій кризі, передвиборчій агітації, природним негараздам, епідеміям і хворобам – це означає, що життя триває, і що воно набагато сильніше будь-яких катаклізмів.

Image
Олексій Вадатурський та Валерій Асадчев

Термін будівництва елеватора у рік-півтора вважається швидким, меншим за рік – прискореним. Однак, за одностайними висновками фахівців зернового і будівельного ринків, так, як будує «НІБУЛОН», не будує ніхто не тільки в Україні, а й у світі. Від першого кроку на захаращеній ділянці до перерізання стрічки з нагоди пуску об'єкту минає не більше трьох місяців. Так, наприкінці літа на узбережжі Кременчуцького водосховища було закладено річковий перевантажувальний 66-тисячний термінал у с.Вітове Черкаської області, а вже 17 жовтня Президент України Віктор Ющенко взяв участь у його урочистому відкритті. Не стали винятком закладені у середині літа й ці два красеня у м.Глобине Глобинського району і у смт.Ромодан Миргородського району Полтавської області.
Зараз потужність кожного з них становить 54 тис. тонн одночасного зберігання зерна; після виведення на повну потужність глобинські ємності становитимуть 66 тис. тонн, а ромоданівські – 150 тис. тонн.
Таким чином, компанія і надалі успішно реалізовує свій інвестпроект на 2009-2010 роки та підтримує накреслений державою курс на розширення елеваторних потужностей країни.

Image
Комплекс з приймання, зберігання і відвантаження зернових та олійних культур у м.Глобине Полтавської області. Елеватор Філії «Глобинська» ТОВ СП «НІБУЛОН»

Розпочалися урочистості у м. Глобино за участю керівництва області і районів, представників громадських і державних організацій, будівельників і, звичайно, місцевих жителів, працівників «НІБУЛОНу» і численних представників ЗМІ.
Голова Полтавської обласної державної адміністрації Валерій Асадчев наголосив, що для області такі проекти є стратегічно важливими, адже подальший напрям розвитку як вітчизняної, так і світової економіки буде виводити агропромисловий комплекс на перше місце. «Я дуже вдячний особисто Олексію Вадатурському і компанії «НІБУЛОН», що в такий складний час у інвесторів знаходяться кошти на розвиток сучасної інфраструктури області. Цього року загальна місткість елеваторів на Полтавщині, враховуючи цей проект, зросте до приблизно 1,5 млн тонн. Тобто в області буде розв'язана проблема зі зберіганням зерна. А довготермінове зберігання, у свою чергу, дасть змогу чекати на привабливу кон'юнктуру ринку. Важко переоцінити цей проект, адже крім інфраструктури зернового ринку, два перевалочних пункти, що незабаром будуть збудовані «НІБУЛОНом» у Кременчузі і Градизьку, відродять Дніпро як транспортну артерію», – зазначив Валерій Асадчев.
Голова Глобинської райдержадміністрації Іван Новосел у своїй промові сказав, що «завдяки побудові нових елеваторів район вирішить багато проблем із збиранням зернових. Глобинський район зібрав майже 120 тисяч тонн ранніх зернових, буде зібрано приблизно 150 тисяч пізніх. Я думаю, що для сільгоспвиробників це буде великою підтримкою у ціні і у логістиці. Проте на цьому добрі новини для аграріїв району не закінчуються – незабаром має розпочатися будівництво елеватора у селищі Градизьк».
Глобинський міський голова Сергій Ковнір відзначив оперативність і якість проведених робіт і особливу подяку висловив за розвиток соціальної інфраструктури міста.
Президент Української зернової асоціації Володимир Клименко розпочав свою промову з глобальних питань: «Минулого року Україна експортувала 25 млн тонн зернових. За розрахунками міжнародних експертів, для забезпечення населення планети продовольством у світі має вироблятися в півтора рази більше зерна. У цьому контексті, враховуючи потужності нашої держави, від України за сім років чекають збільшення експорту до 45 млн тонн». І такі елеватори, які пан Клименко назвав «чудом інженерної думки», стануть одним з чинників збільшення нашого експорту, адже врожай необхідно не лише виростити, а й належним чином зберегти.
Привітання «НІБУЛОНу» і області з вдалим завершенням взаємовигідного будівництва від Української аграрної конфедерації передав її генеральний директор Сергій Стоянов. До речі, у розрізі регіонів, Полтавщина у інвестпроекті «НІБУЛОНу» займає чи не перше місце. Враховуючи Решетилівську філію, у області буде розташовано сім елеваторів компанії.
Заступник голови Держконтрольсільгосппроду Юрій Міняйлик зазначив, що «створення таких комплексів є визначним досягненням і будівельних організацій, і, власне, самої компанії «НІБУЛОН». Ми наразі вже працюємо на підприємстві, оглядаємо і готуємо для сертифікації. Проте хочу сказати, що сьогодні для нас, державної структури, контролюючого органа, ТОВ СП «НІБУЛОН» є компанією-партнером. З ними приємно працювати. Якби ж більше таких компанії створювалось в Україні».

Image
Комплекс з приймання, зберігання і відвантаження зернових та олійних культур у смт.Ромодан Полтавської області. Елеватор філії «Ромодан» ТОВ СП «НІБУЛОН»

«Ми добилися творчого союзу між замовниками і підрядниками проекту і досягли високої культури виробництва, – розпочав свою схвильовану промову генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН», Герой України Олексій Вадатурський. – Саме завдяки цьому вдалося реалізувати той порядок і швидкість будівництва, про які вже говорили присутні. Про важливість координації робіт у таких проектах говорять за себе цифри. На об'єктах встановлено обладнання з 10 країн світу, участь у проекті взяло 146 підрядників, на кожному об'єкті з першого до останнього дня будівництва пра-цювало близько 1000 чоловік, на одному об'єкті щоденно освоювався 1 мільйон гривень.
Керівник «НІБУЛОНа» висловив велику подяку усім гілкам влади області, району і міста за створений не на папері, а на ділі інвестиційний клімат. «Потрібно було донести ідею залучення інвестицій до безлічі контролюючих органів області для того, щоб вони своєчасно погоджували найрізноманітніші деталі проекту. І це показує не лише ставлення до нашої компанії окремо, а й дійсну зацікавленість керівництва у залученні інвестора і розбудові інфраструктури області й району. Саме тому найближчим часом ми плануємо розпочати будівництво ще трьох об'єктів у Полтавській області, а пізніше – й четвертого. Це лише перший етап нашого інвестиційного проекту (див. довідку – прим. ред.), який планується завершити у січні наступного року. Другий етап подвоїть кількість ємностей зберігання до 600 тис. тонн і завершиться в кінці наступного року».
Підтвердив такі слова на брифінгу для журналістів і Валерій Асадчев: «Ми супроводжуємо кожного інвестора від початку будівництва. Якщо порівнювати ці процеси з тенісом, ми маємо постійно тримати м'яч на стороні інвестора. Тобто, коли інвестор перекидає м'яч на бік держави – наше завдання найшвидше його віддати назад на його сторону».
Також Олексій Вадатурський висловив вдячність і будівельним організаціям. Він зазначив, що «відпочатку не всі вірили у можливість завершення будівництва у визначені терміни. Проте потім, перейнявшись ідеєю, завершили об'єкт майже в строк. Хоча й не всі витримали нашого темпу робіт, їхню ділянку робіт підхопили на себе інші підрядники. А 10-денна затримка із введенням об'єкта пояснюється дуже просто – на одному з елеваторів замість запланованих 6 ємностей для зберігання зерна збудовано 9, що вже на першому етапі збільшило його потужність». Вдячність компанії партнерам-будівельникам підкріплювалася крім іншого виплатою грошових премій.
«Кожне нове підприємство, яке будує наша компанія, споруджується за найсучаснішими технологіями, які є у світі на даний період. Крім того, ми постійно будуємо більш досконалі підприємства з урахуванням досвіду попередніх будівництв, досвіду доведення зерна до потрібних кондицій, щоб воно було більш конкурентним на світовому ринку, адже без цього його не завоювати», – зазначив Олексій Опанасович на брифінгу.

Image
Лабораторії нових елеваторів мають найсучасніше обладнання

Так, обладнання для елеваторів постачали провідні світові компанії. Зокрема, транспортне обладнання (норії та транспортери) постачалося компанією «CIMBRIA UNIGRAIN A/S» (Данія); німецька фірма «SCHMIDT-SEEGER AG» поставила зерноочисне обладнання (сепаратори та скальператори); сушарки були придбані у фірми «MATHEWS COMPANY» (США); аспіраційне обладнання (фільтри для очищення повітря на автомобілерозвантажувачах та на зерноочисному обладнанні) постачалалося фірмою «SIMATEK A/S» (Данія). Ємності для зберігання зерна із обсягом 5,5 тис. тонн та 2,5 тис. тонн постачала фірма «SYMAGА» (Іспанія). Миколаївська фірма «Лорд» постачала ємності для вентилювання вологого зерна. Автомобілерозвантажувачі були придбані у «Калинівського машзаводу» (Україна) та у «Кропоткінського машинобудівного заводу» (Росія).
Мабуть, найемоційнішу промову виголосила директор представництва «Cimbria Unigrain A/S» в Україні Оксана Стретович. Компанія співпрацює з «НІБУЛОНом» вже 7 років. «Коли закладався фундамент цього елеватору малоймовірно було передбачити, що проект такого рівня може бути завершений лише за три місяці. Найбільш складним завданням було залучення іноземного фінансування. Другим складним питанням було постачання обладнання у найбільш стислі строки. Але разом, завдяки тісній співпраці, ми впоралися. На об'єкті постійно перебували спостерігачі від нашої компанії і досвід, набутий під час будівництва і датчанами, і українцями видається мені безцінним», – зазначила пані Стретович. Навела вона і кілька цікавих цифр. Так, якщо скласти довжину усіх ланцюгових конвеєрів елеватора у м.Глобине, отримаємо довжину у 555 метрів, а сумарна висота працюючих норій складає 411 метрів, що на 111 метрів вище Ейфелевої вежі. Для переміщення такого обсягу обладнання було використано 150 вантажівок.

Image
Ландшафтний парк, споруджений «НІБУЛОНом» біля власного елеватора у м.Глобине

По обіді гостей урочистостей приймав Ромодан.
Будівництво таких масштабних об'єктів не може не відбитися на соціальній сфері прилеглих територій. Так, два елеватори забезпечать постійною роботою 120 чоловік. Крім того, Миргородський районний відділ культури отримав у подарунок від компанії автобус. Кошти, що отримала від ТОВ СП «НІБУЛОН» сільська рада смт.Ромодан, підуть на реконструкцію будинку культури, допомогу футбольному клубу і на проведення Інтернету. «Нам не вистачало коштів на проведення оптоволокна і модернізацію АТС. На одній з зустрічей Олексій Опанасович підписав розпорядження про виділення коштів. Я особисто і мої односельці дуже вдячні компанії «НІБУЛОН» за те, що Ромодан нарешті «вийде в Інтернет», зазначила на брифінгу голова місцевої селищної ради Наталія Дудник.
Наостанок додамо, що кожний новозбудований елеватор «НІБУЛОНа» – це не лише найсучасніший високотехнологічний промисловий об'єкт, не лише робочі місця та розвинута зернова інфраструктура. Це завжди ще й взірець охайності, промислового дизайну, а також окраса тієї місцини, де він побудований (за що генеральний директор та його підлеглі вже мають державну премію в галузі архітектури).
Цього разу, наприклад, на місці колишнього болота біля будівельного майданчика елеватора у м.Глобине було розбито казковий ландшафтний парк зі ставком, вимощеними доріжками, дитячими гойдалками та зоною відпочинку. На облаштування цього парку компанія витратила 500 тис. грн. Було збережено всі літні дерева, закладено охайні доглянуті газони. Відтепер, без сумніву, це місце стане одним із улюблених для відпочинку городян та романтичних побачень.
Довідка
Інвестиційний проект ТОВ СП «НІБУЛОН» на 2009-2010 рр. вартістю 150 млн доларів, яким заплановано будівництво восьми елеваторів та річкових терміналів, а також створення власного флоту компанії, який налічуватиме 24 несамохідні суховантажні судна класу «ріка-море» загальною водотоннажністю 108 тис. тонн та 14 буксирів. Загальна потужність усіх новозбудованих у рамках програми елеваторів становить 300 тис тонн на першому етапі, до кінця цього року, і стільки ж – після введення в експлуатацію другої черги, до 1 липня 2010-го.

Фото надані компанією «НІБУЛОН»

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"