Статті

ТЕХНІКА І ТЕХНОЛОГІЇ АМАКО ТЕПЕР БЛИЖЧІ ДО ГОСПОДАРЯ

Image
11 вересня у с.Весела Балка Казанківського району Миколаївської області відбувся черговий семінар компанії АМАКО. Цьогоріч компанія відійшла від традиційних для себе широкомасштабних Днів поля, які збирали представників майже з усієї країни, щоб зосередитися на більшій кількості таких от практичних семінарів-показів, наближених до кінцевого споживача.

Попередні семінари в новому форматі вже відбулись 28 серпня на полях ПОП «Агрофірма «Узинська» Узинського району Київської області та 4 вересня на базі сільськогосподарського ВАТ «Україна» в с.Дивізія Татарбунарського району Одеської області. За словами представників АМАКО, такі локалізовані у межах району заходи дадуть змогу усім дійсно зацікавленим фахівцям агропідприємств більш щільно спілкуватися з консультантами компанії. Тож і День поля набуває значною мірою практично-ділового замість офіційно-показового спрямування. Генеральний директор компанії АМАКО Віталій Скоцик розповідає: 
– Цього року ми вирішили зробити низку невеликих семінарів і запросити сусідів агрофірм-господарів, щоб продемонструвати, що і як ми разом робимо. У нас тепер все більше проектів в Україні, в яких ми ведемо господарства від «А» до «Я», тобто разом із замовником розробляємо технологічну карту, бюджет наступного року, графік грошових потоків і постачаємо все, що необхідно для виробництва: насіння, засоби захисту рослин, добрива і техніку. Такий комплексний підхід наразі дає можливість господарству ретельно розраховувати свої кошти і працювати ефективно.
Останній семінар, про який піде мова, проводився на базі ПП «Агротех». Частина техніки, що демонструвалася на полях, вже давно була куплена господарством у компанії АМАКО. Тож представники останньої з гордістю могли розповідати – ось цей екземпляр знаходиться в експлуатації вже стільки-то років.
Захід зібрав близько 100 осіб – керівників, фахівців агропідприємств. Серед запрошених були представники регіональної влади – в.о. заступника начальника головного управління агропромислового розвитку Миколаївської ОДА Григорій Похилько та заступник голови Казанківської райдержадміністрації Андрій Добровольський.
Після стислого вступного слова перейшли безпосередньо до демонстрації на полях. Зупинимось на побаченому детальніше.

АМАКО ЗАВЖДИ ДБАЄ ПРО ЯКІСТЬ І ЦІНУ ПРОДУКТУ
Віталій СКОЦИК, генеральний директор ТОВ «АМАКО-Україна»:
Image– Нині, коли відсутнє необхідне кредитування і фінансування, сільгоспвиробнику дуже важко купити якісну техніку. Ми це розуміємо, тому і розробили доступні програми фінансування, зробили нижчими ціни – у 2009 році усі вжиті нами заходи добре відпрацювали.
Наразі думаємо, що ми можемо зробити у наступні роки. Адже АМАКО завжди дбає про якість і ціну продукту. Критерії такі самі, як і для вибору технології для клієнта – це придатність певного сорту для умов конкретного господарства, а не репутація бренду чи маркетингова розкрутка. Тому у нашому продуктовому ряді з'явилися, наприклад, сербські та хорватські гібриди кукурудзи. За конкурентної ціни вони забезпечують з нашими технологіями достатню врожайність.
Нашій компанії, знову ж таки виходячи з реалій обмежених фінансів у аграріїв, найбільший приріст цього року дає власний департамент агропродукції, тобто реалізація сільгосппродукції від наших клієнтів, наданої в рахунок погашення кредитних платежів за придбані у нас товари та послуги: з одного боку ми даємо хорошу ціну виробнику, з іншого, маючи комерційні зв'язки по усьому світу, маємо постійний збут.

Першим демонструвався польовий культиватор Wil-Rich EXCEL з шириною захвату 12 м. Агрегат призначений для передпосівного обробітку ґрунту на глибині від 0 до 15 см. Може постачатися з шириною захвату від 6,62 до 17,6 м. Необхідна потужність енергетичного засобу коливається від 25 до 30 к.с. на 1 м агрегату. Конструктивною особливістю є наявність підпружинених культиваторних лап із запобіжними пружинами з навантаженням спрацьовування 54-73 кг.
Регулювання глибини здійснюється безпосередньо з кабіни трактора. Рівномірна глибина обробітку досягається за рахунок обладнання бокових крил культиватора копіювальними колесами. Зручний з'єднувальний механізм із трактором забезпечує рівномірний хід агрегату за будь-якої глибини рихлення.
Тягнув цей, та й більшість інших агрегатів, трактор Massey Ferguson 8480 потужністю 315 к.с. За інформацією розробників, він на 10% економічніший, ніж його конкуренти. Забезпечує таку економічність серед іншого трансмісія Dyna-VT з системою Supervisor, яка автоматично обирає найоптимальнішу передачу при збільшенні навантаження і не дає трактору пробуксовувати. Машина комплектується комп'ютером Datatronic III, який повністю контролює роботу гідравлічної системи, роботу золотникових клапанів та навісного обладнання.
Далі учасники семінару оглянули компактор Strom з глибиною обробітку ґрунту 2-10 см, призначений для передпосівної підготовки полів і закриття вологи, а також вирівнювання верхнього шару ґрунту. Завдяки тому, що машина складається з кількох секцій, досягається добре копіювання поверхні. Робоча ширина моделей може коливатися від 8,3 до 16,4 м. Необхідна потужність трактора становить 20-25 к.с. на 1 м агрегату.

Сергій ПОДОЛЯНОВ, керівник відділу сільгосптехніки іноземного виробництва ТОВ СП «НІБУЛОН»:
Image З АМАКО ми співпрацюємо вже близько 10 років. Як давні партнери маємо певні преференції по ціні. Потрібно сказати, що закупівлі в нашій компанії проводяться на тендерній основі – за якістю самої техніки, якістю обслуговування тощо – і АМАКО дуже часто виграє ці тендери. Наприклад, минулого року купили 9 зернозбиральних комбайнів. Маю наголосити на якості сервісного обслуговування. І хоча вихід із ладу техніки трапляється рідко, але в разі необхідності доставка й заміна деталей проводиться протягом дня, що особливо важливо у жнивну пору.

Продемонстрували учасникам і дисковий чизель Sunflower 4511 призначений для основного обробітку грунту за мінімальною технологією. Агрегат дозволяє здійснювати глибоке рихлення грунту (до 35 см) з одночасним заробленням рослинних решток на глибину до 15 см. Глибина регулюється гідравлічною системою, оператор може стежити за цим за допомогою індикаторів. Моделі постачаються з шириною захвату від 3,45 до 7,3 м. Передні диски встановлюються на незалежній підвісці, тож гідравлічне управління дозволяє незалежно заглиблювати як передні, так і задні диски. Серед основних переваг агрегату варто перелічити ексклюзивну систему кріплення батарей дисків, що дає змогу їм копіювати рельєф за принципом роботи сівалки точного висіву. Конструкція і відстань між лапами дає змогу рівномірно розподіляти ґрунт, а завдяки великій кількості дисків на задніх батареях поверхня залишається ідеально рівною.

 Юрій КОРЕЦЬКИЙ, директор ПП «Агротех»:
Image– Основний напрям діяльності нашого підприємства – виробництво зернових та технічних культур. Площа орних земель 6,5 тис. га. Господарство було створене на базі машинно-технологічної станції, тож якісну техніку цінувати вміємо.
З АМАКО співпрацюємо вже 5 років. Спектр послуг, що надає компанія, повністю влаштовує мене, як керівника. Це стосується, як техніки, так і технологій, так і фінансових умов співпраці. Такого партнера ще пошукати треба. За період нашої спільної роботи виникали різні моменти – були й критичні для господарства, але ми завжди знаходили підтримку у наших партнерів. Так, минулого року делегації з усіх областей України дивувалися, як нам вдалося в складних умовах осені отримати такі рясні сходи ріпаку. Бо сіяли якісним насінням, за технологією і з технікою АМАКО.

Присутні також побачили в полі дискову борону Sunflower, призначену для подрібнення рослинних решток з частковим заробленням їх у ґрунт, а також для подрібнення фракцій грунту після основного обробітку. Високоточне регулювання глибини обробки і Х-подібне розміщення дисків роблять машину одним з лідерів у своєму класі – контроль здійснюється однією точкою для всієї борони (точність – 1,2 см.) Глибина обробітку сягає 15 см. Ширина захвату наявних моделей: від 6,3 до 13,7 м. Необхідна потужність становить 25-30 к.с. на 1 м агрегату. Задні батареї дисків обладнані зовнішніми дисками меншого діаметру, що не допускає появи «гребенів», а для запобігання утворенню борозди вони зроблені дещо усіченими. Додаткові опорні колеса на бічних секціях входять в стандартне обладнання. Батареї дисків захищені підшипниковою системою С-FLEXTM, яка оберігає диски від шокових навантажень при ударі об каміння.
Пневматичний посівний комплекс Great Plains NTA3510 є наочним прикладом сучасного енергоощадного причіпного обладнання. Це – трисекційна зернова сівалка, яка агрегатується з трактором потужністю від 280 до 300 к.с. Придатна для використання у будь-якій технології. Виконує одночасно три операції: утворення борозди, закладання насіння та його прикотування. Бункер ємністю 7744 л розділено на дві частини – для насіння та для добрив. Також можна використовувати бункер лише для насіння. Три незалежні гідравлічно-регульовані секції для кращого копіювання поверхні грунту. Ширина міжряддя 19 см. Для кращого проникнення в грунт обладнана дрібними дисками, які розміщені під кутом одне до одного. Серед переваг: легке регулювання глибини Т-подібною ручкою, а також контроль посіву. Наразі АМАКО пропонує наступне покоління таких сівалок зі збільшеним бункером на 12320 л, що значно підвищує ефективність та продуктивність агрегату.
Далі – причіпна сівалка Massey Ferguson 555 виробництва США для сівби технічних культур таких як кукурудза, соняшник. На полях «Агротеху» ця сівалка була представлена у 16-рядному виконанні, проте наявні модифікації з рядністю від 8 до 24. Сівалка обладнана системою внесення мінеральних добрив. Кожен бункер для насіння розрахований на 105 л, бункер для добрив – 250 л. Особливістю цієї сівалки є система позитивного тиску повітря та висівний апарат, якого не знайдеш в жодній іншій сівалці. Відрізняє її від конкурентів також простота в експлуатації та надійність. Будь-які дії можна зробити за допомогою одного гвинта. Також вона обладнана контролем посіву, гідравлічними маркерами. Існують подібні сівалки для роботи по нульовій і мінімальній технологіях. Завдяки безконтактній системі висіву збільшується відсоток проростання насіння. Залежно від рядності сівалки мають жорстку або складану раму. Агрегатуються з тракторами від 80 до 200 к.с.
Наступним під ретельний розгляд учасників потрапив самохідний обприскувач Nitro. Одна така машина може впоратися із внесенням засобів захисту рослин, мікродобрив, десикацією тощо на великих площах посівів зернових, технічних культур і цукрових буряків.
Наявність великого вибору коліс дає можливість широкого використання машини при роботі з різними культурами і міжряддями. Маючи великий кліренс (1,82-2,12 м залежно від моделі), Nitro здатен замінити дорогу в експлуатації малу сільгоспавіацію. Велику виробничу продуктивність забезпечують штанги, ширина яких варіюється від 18 м у напіврозкладеному стані до 42 м – у розкладеному. Додаткові форсунки, розташовані за колесними щитами, дають 100-відсоткове покриття поверхні, що обприскується. Машина самохідна повнопривідна і може розвивати швидкість до 56 км/год.
Наостанок залишили демонстрацію клавішного зернозбирального комбайну Massey Ferguson CEREA, який добре зарекомендував себе в господарстві. Наразі на зміну цій серії прийшли комбайни CENTORA. Нові машини традиційно оснащені жаткою Powerflow, яка є унікальною розробкою компанії Massey Fergusson і дає змогу збільшити продуктивність на 15% при збиранні. Система Constant Flow дає змогу використовувати потенціал машини на всі 100% – це досягається шляхом відстеження завантаження барабана і електронного регулювання швидкості руху комбайна відповідно до врожайності. Вісім спеціально розроблених клавіш соломотряса витрушують з маси соломи рештки зерна. Сепарація за допомогою клавішного соломотряса набагато економніша за примусову: скорочуються витрати часу, потужності, економиться пальне.
Поза цим стислим оглядом залишилися ще кілька машин, продемонстрованих на полі: подрібнювач рослинних решток канадської компанії SHULTE, напівпричіп IVECO, телескопічний навантажувач NEW HOLLAND тощо.
Усі продемонстровані під час семінару машини об'єднують спільні риси – вони зручні, надійні, а головне, дозволяють господарю значно скоротити витрати на виробництво.

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"