Статті

ПЕРШИЙ НАЗЕМНИЙ КРОК СМІЛИВОГО ІНВЕСТПРОЕКТУ

24 липня у м.Глобине Полтавської області «НІБУЛОН» вкотре зібрав численних гостей. Цього разу приводом став урочистий початок будівництва нового комплексу з приймання, зберігання і відвантаження зернових та олійних культур. Зведення комплексу – це лише один із кроків вражаючого інвестиційного проекту...

ImageЗведення комплексу – це лише один із кроків вражаючого інвестиційного проекту «НІБУЛОНа» на 2009-2010 рр., що його має намір втілити у життя відомий національний сільгоспвиробник, зернотрейдер та інвестор. Проект загальною вартістю $150 млн включає будівництво семи елеваторів та річкових терміналів із загальним об'ємом зберігання зерна близько 300 тис. тонн в Черкаській, Запорізькій та Полтавській областях, будівництво 24 барж змішаного «ріка-море» плавання дедвейтом 108 тис. тонн і придбання 14 морських та річкових буксирів.
Нагадаємо, що першим «водним» кроком у реалізації проекту стало урочисте закладання 3 червня 2009 року перших чотирьох барж, що їх має виготовити на замовлення «НІБУЛОНу» Миколаївський суднобудівний завод ВАТ «Вадан Ярдс Океан». До речі, баржі планується урочисто спустити на воду вже 11 серпня ц.р.  
Першим же наземним об'єктом у рамках проекту стане зернозберігальний комплекс у м.Глобине, який розташується на земельній ділянці площею 4,95 га поруч із залізничними коліями. Завершити будівництво комплексу планується вже у вересні цього року. Він матиме об'єм зі зберігання зерна у 66 тис. тонн, потужність сушарок – 4 тис. тонн на добу, потужність з приймання та відвантаження залізничним транспортом – 5 тис. тонн на добу. Планова вартість будівництва – 70 млн. гривень. Після введення комплексу в експлуатацію роботу на ньому отримають 60 чоловік. 
Реалізація проекту в цілому – створення власного флоту і будівництво низки елеваторів – не лише зменшить логістичні витрати, а й розвантажить наземні транспортні магістралі. До того ж, як зазначають українські агровиробники, наразі вартість транспортування зерна в межах України відчутно вища за міжнародні перевезення. І виграють тут насамперед сільгосптоваровиробники Придніпров'я – Черкаської, Полтавської, Дніпропетровської, Київської та Запорізької областей. Закупівельні ціни на зерно в цих регіонах будуть наближені до цін морських портів України. 
Втім, повернімося безпосередньо до урочистої події. Перед освяченням будівництва і закладенням капсули з посланням нащадкам, до гостей з промовами звернулися представники Мінагрополітики, обласної і міської влади, а також партнери компанії «НІБУЛОН», залучені до здійснення проекту.
ImageДиректор департаменту розвитку аграрного ринку Мінагрополітики Анатолій Розгон передав вітання від міністра Юрія Мельника та підкреслив важливість заходу для його відомства. За його словами, міністерство завжди підтримує ініціативи ТОВ СП «НІБУЛОН», адже вони спрямовані на покращення життя селян. В даному випадку – це збільшення прибутків за рахунок зменшення витрат на транспортування і збереження зерна. До того ж, у період кризи, коли всі констатують шалений рівень безробіття та занепад виробництва, інвестиційний план компанії забезпечить тисячі робочих місць. За словами промовця, в Україні зараз в наявності близько 700 сертифікованих елеваторів, але цього замало, оскільки більшість із них – морально і технічно застарілі, збудовані ще за радянських часів, і не можуть забезпечити сучасний рівень послуг за прийнятними цінами. Тому влада готова до співпраці з таким ініціативним і надійним партнером як «НІБУЛОН».
Заступник голови Полтавської облдержадміністрації Володимир Андрієнко схвалив появу нібулонівського елеватору на землях Полтавщини. Його тішить те, що «з кожним днем у області закріплюється надійний трейдер». Для Полтавщини, зазначив заступник губернатора, позитивний ефект співпраці з компанією вже добре відчутний. «Адже минулого року найбільшу ціну за наше збіжжя давав саме «НІБУЛОН». 
Щиро подякував «НІБУЛОНу» за співпрацю та соціальну відповідальність міський голова м.Глобине Сергій Ковнір. 
Генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН», Герой України Олексій Вадатурський наголосив, що реалізацією такого масштабного інвестпроекту «ми маємо намір оживити Дніпро, відродити Україну як аграрну державу. Україні до снаги стати першою в світі за експортом зерна. І наша компанія зробить все для того, щоб дійсно так і було». Він повідомив, що вже у вересні перші баржі зможуть прийняти зерно на борт. А закладений тут елеватор, який здатен за сезон прийняти 200-250 тис. тонн зернових культур, буде найсучаснішою спорудою у мережі зерноприймальних комплексів «НІБУЛОНа», принаймні деякий час: адже кожен новий об'єкт компанії є найсучаснішим на момент будівництва. Наприкінці Олексій Опанасович подякував партнерам по будівництву – за взаєморозуміння, а обласній і місцевій владі – за сприяння у розвитку проекту. Так, зокрема, ті питання, що зазвичай вирішуються більше року, для цього проекту були розв'язані за 6 місяців – скликалися позачергові сесії рад усіх рівнів, нагально розглядалися земельні питання тощо. «Це – приклад того, як влада дбає про залучення інвестицій», резюмував він. Таке ставлення і стало запорукою того, що більшість елеваторів в рамках проекту буде збудовано саме на теренах Полтавщини.
До речі, Глобинський зерновий комплекс буде для компанії не першим у Полтавській області, тут з 2006 року успішно працює елеватор Філії «Решетилівська» з об'ємом зберігання зерна 37,5 тис. тонн і добовою потужністю сушарок – 3,5 тис. тонн. В 2008/09 МР на філії було прийнято 251 тис. тонн зернових та олійних культур. Загалом за рік було здійснено 8 повних виробничих циклів – це справді унікальний показник!
Найсучасніший технологічний рівень забезпечить на новобудові обладнання провідних іноземних компаній «SYMAGа» (Іспанія); «CIMBRIA UNIGRAIN A/S» (Данія); «MATHEWS COMPANY» (США); «SIMATEK A/S» (Данія); «SCHMIDT-SEEGER AG» (Німеччина); «RAKORAF» (Данія); «PRECIA-MOLEN» (Бельгія); «Елеватормельмаш» (Росія), а також вітчизняних виробників – фірм «Булат», «Лорд», «Калинівський машинобудівний завод», завод «Комсомолець», «Завод елеваторного обладнання». Багато з них є давніми партнерами «НІБУЛОНу». 
Директор представництва «CIMBRIA UNIGRAIN A/S» в Україні Оксана Стретович розповіла, що тривала (з 2003 року) співпраця з компанією «НІБУЛОН» є стимулом, аби і самим стати кращими. Наприклад, для цього проекту «CIMBRIA» взялася виробити і поставити обладнання у рекордно короткі терміни. Також вона зазначила, що на всіх чекає дуже багато роботи, але ця робота буде дійсно корисною і значною для всієї України. 
І цієї роботи вистачить на всіх. А в будівництві прийматимуть участь Глобинський райагробуд (м.Глобино); Решетилівський райагробуд (смт.Решетилівка); ЗАТ «Кременчукнафтохімбуд-інвест» (м.Кременчук); ТОВ «Черкасиміськбуд» (м.Черкаси); ВАТ «ПМК-216» (м.Черкаси); БК «Основа-Солфіс» (м.Київ); ПВКП «Будівельник» (м.Миргород); ПП «Монолітспецбуд» (м.Севастополь); ТОВ «Південьтрансмонтаж» (м.Кривий Ріг); ТОВ «ДАЕМ» (м.Південноукраїнськ); ТОВ «Універсал» (м.Миколаїв); ЗАТ БФ «Жилбуд-НІКО» (м.Миколаїв); ВАТ «Миколаївський домобудівний завод» (м.Миколаїв).
Залишається додати, що окрім високотехнологічного та екологічного підприємства м.Глобине отримає ще й сучасну естетичну споруду – адже об'єкти «НІБУЛОНа» вирізняються бездоганним зовнішнім виглядом. 
Тож, другий (він же перший наземний) крок в реалізації масштабного інвестпроекту компанії «НІБУЛОН» зроблено. Наступний станеться за два тижні: 14 серпня в с.Вітове Чигиринського району Черкаської області урочисто розпочнеться будівництво річкового перевантажувального терміналу.

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"