Статті

«НІБУЛОН» ПРЕДСТАВИВ РЕЗУЛЬТАТИ ВЛАСНОЇ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПРОГРАМИ НА «ЕКО ФОРУМІ» У ЗАПОРІЖЖІ

На 5-му спеціалізованому міжнародному форумі «Еко Форум — 2021», присвяченому питанням екології, енергоефективності та захисту навколишнього середовища, компанія презентувала сучасні підходи до ведення екологічного соціально відповідального бізнесу в Україні.

Минулого тижня у Запоріжжі пройшов міжнародний екологічний форум «Еко Форум — 2021», центральною темою якого обрано «Європейський зелений курс» (Green Deal), що передбачає декарбонізацію економіки ЄС до 2050 року. У рамках пленарної частини заходу учасники, експерти найвищого рівня, розглянули можливості покращення екологічної ситуації на державному та регіональному рівні в Україні, охорони навколишнього середовища у діяльності підприємств, організацій та повсякденному житті громадян.

Компанія «НІБУЛОН» як сучасне та безпечне високотехнологічне підприємство представила на форумі результати власних інвестиційних та екологічних проєктів у Запорізькій області. Високих досягнень у цих напрямах вдалося досягти завдяки створеній компанією унікальній логістичній системі, аналогів якої немає в Україні, та впровадженню масштабної інвестиційної програми з відродження Дніпра і Південного Бугу як головних транспортних артерій країни.

Як зазначає регіональний директор ТОВ СП «НІБУЛОН» Володимир Горішний, який взяв участь у форумі: «Європейський зелений курс — це можливості для розвитку українського бізнесу. Наше підприємство вже давно та послідовно йде цим шляхом. Як провідна компанія разом із інвестиціями у розвиток економіки України ми захищаємо та відновлюємо природне середовище. Тому ми сподіваємось, що наш досвід буде корисним і для інших учасників екофоруму».

Говорячи про успішний досвід «НІБУЛОНа», слід відзначити екологічний, інвестиційний, логістичний та інфраструктурний ефекти від результатів діяльності компанії.

У Запорізької області будівництво трьох сучасних екологічно безпечних підприємств на узбережжі Дніпра розвантажило автошляхи на понад 1,7 млн тонн вантажів на рік, що щороку дорівнює близько 71 тис. рейсів вантажівок. Не менш показовий ефект — зменшення плеча доставки сільськогосподарської продукції від поля до елеватора від 400 км до 80-100 км, що заощаджує для держави 800 млн грн щорічно на ремонті дорожнього покриття.

Великий екологічний ефект для регіону полягає у зменшенні кількості забруднюючих речовин та парникових газів. Зокрема, від початку реалізації інвестпроєкту компанії зменшено викиди оксиду вуглецю на 775 тонн, діоксиду азоту — на 469 тонн, вуглекислого газу — на 62,3 тис. тонн, неметанових летких органічних сполук — на 177,2 тонн, сажі — на 60 тонн та ін.

Як провідний український інвестор та приклад побудови соціально відповідального бізнесу «НІБУЛОН» завжди співпрацює з громадами, де розташовані або будуються наші підприємства. Компанія має сталу практику укладання угод соціального партнерства з місцевими громадами, що дозволяє їм вирішувати проблемні, а часом довговічні, питання та розвиватися. Так відбувалося і в населених пунктах Запорізької області, де розташовані перевантажувальні термінали компанії.

Після приходу «НІБУЛОНа» в село Біленьке (де розташована філія «Хортиця») у соціальні проєкти було інвестовано 20 млн грн: відремонтовано дорожнє покриття, встановлено зовнішнє освітлення, збудовано футбольне поле з натуральним покриттям і системою поливу, в Біленьківській школі облаштовано сучасний комп'ютерний клас, а на березі Дніпра — парк відпочинку. Одним із найбільших реалізованих проєктів для громади села за кошти компанії є будівництво комплексу сучасних очисних споруд потужністю 2000 м3 на добу, адже вони не будувалися 15-20 років, і нечистоти до 2017 року зливалися в річку Дніпро. Тож «НІБУЛОН» упередив серйозну екологічну загрозу і завершив довгобуд. Окрім того, у Біленькому створено 100 нових робочих місць, відтак до місцевого бюджету почали надходити 1,8 млн грн податків і зборів щорічно.

У селі Тернівка (де розташована філія «Тернівська») компанія інвестувала 620 млн грн, створивши 100 нових постійних робочих місць. Місцевий бюджет також наповнюється 1,8 млн грн на рік за рахунок податків і зборів від підприємства. У рамках соціальної угоди компанії із громадою в селі проклали 3 км нових гідротехнічних споруд, зробили ремонт дорожнього покриття, відремонтували покрівлю для соціальних закладів (Тернівський НВК, будинок культури та спортивний комплекс), облаштували кімнати-вбиральні Тернівського НВК. А також «НІБУЛОН» поглибив дно та розчистив 1821 м лівої притоки Дніпра — річки Плоска Осокорівка.

Також однією із форм реалізації екологічного стандарту «НІБУЛОНа» як соціально відповідального бізнесу є провадження на регулярній основі заходів щодо попередження вичерпання природних ресурсів. За час реалізації компанією власної інвестиційної програми щодо відродження судноплавства річками Дніпро та Південний Буг у період 2009-2020 років впроваджено компенсаційних заходів рибному господарству на загальну суму більше 2,8 млн грн, водночас у Дніпро, Південний Буг та Каховське, Канівське, Кременчуцьке й Дніпровське водосховища було вселено майже 66 тонн рибопосадкового матеріалу товстолоба, білого амура та коропа, у тому числі в Запорізькій області водні об'єкти зариблено 36,766 тоннами малька рослиноїдних риб на суму близько 1,2 млн грн.

Окрім того, для поліпшення екології регіонів «НІБУЛОН» системно впроваджує власну ініціативу щодо озеленення місцевості за місцем здійснення діяльності своїх підрозділів. Відтак у селі Тернівка восени 2019 року після завершення будівництва перевантажувального термінала компанією висаджено 862 саджанці декоративних та плодових дерев і 116 кущів троянд. А також 286 дерев та 75 кущів висаджені в береговій зоні р. Плоска Осокорівка, на місці відпрацьованих та рекультивованих карт намиву донного ґрунту, вздовж об'їзної дороги до філії «Тернівська», на території підприємства та його санітарно-захисної зони. За останнє десятиріччя компанією висаджено понад 30722 одиниці зелених насаджень на загальну суму 1,5 млн грн, у тому числі в Запорізькій області — 1701 одиницю на суму 256,7 тис. грн.

Компанія «НІБУЛОН» підтримує глобальні екологічні ініціативи, включаючи висунуті на форумі в Давосі щодо висадки одного трильйону дерев до 2030 року, а також всеукраїнський проєкт «Озеленення України» щодо висадки 1 млн дерев за 1 день по всій території України. Всеукраїнське озеленення компанія втілює у різних областях України, де розташовані та ведуть виробничу діяльність підрозділи компанії, адже висаджувати багато дерев — найефективніший спосіб боротьби з глобальним потеплінням та зміною клімату, що є одним із найважливіших проблем сучасності.

Більш розлого про системну екологічну програму компанії можна прочитати в інтерв'ю нашому виданню начальниці відділу охорони навколишнього середовища ТОВ СП «НІБУЛОН» Алли Ізмєстьєвої, створеному у рамках інформпроєкту «Одноліток незалежності» (АЛЛА ІЗМЄСТЬЄВА: «ВИСОКИЙ НІБУЛОНІВСЬКИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ СТАНДАРТ — В ОСНОВІ ВСІХ ПРОЄКТІВ КОМПАНІЇ»» — див. «Агропрофі», №16 від 11 червня 2021 року).

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"