Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ЗАРЯСНІЮТЬ ПОЛЯ МОРЕМ СИНІМ
Колись на Поліссі було море. Не чорне, а синє. Синє і безкрає море льону, яке годувало наших...
БАТЬКА СВОГО СИН. УКРАЇНА ВІД МАЛОГО ДО СТАРОГО ВІДЗНАЧИЛА 26-У РІЧНИЦЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
Лише за справжніх родинних цінностей, батькової підтримки і сили, маминої ніжності і любові...
ВІДРЕМОНТОВАНА РАДА
Із початком нового навчального року у школах, стартував і новий політичний сезон на печерських...
«НІБУЛОН» ПРОДОВЖУЄ МОДЕРНІЗАЦІЮ СУДНОЗАВОДУ І СПУСКАЄ НА ВОДУ НОВІ СУДНА
Компанія «НІБУЛОН» за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) продовжує реалізацію...
ЗІ ШКОЛИ ПОЧИНАЄТЬСЯ МАЙБУТНЄ
Пузиківська ЗОШЧи багато вам траплялося незнайомих шкіл, до яких просто хотілося би зайти, бо вони у якийсь...

Наші партнери:

РІПАК РОЗКРИВАЄ СВІЙ ПОТЕНЦІАЛ

Image
Співрозробник «Сизаму» Михайло ЧЕРНИШ порівнює ріпак з дослідної (ліворуч) та контрольної ділянок

Хто як дбає, так і має, кажуть в народі. Цьогорічні природні умови не можна назвати екстремальними, але квітневі заморозки і посуха завдали суттєвої шкоди посівам ріпаку. Господарства, які застосували торік мінеральні мікродобрива «Сизам», отримали несподіваний позитивний результат.
Завдяки своєму природному потенціалу ця культура не дуже вибаглива до умов агровиробництва. А от економічний ефект дає високий. Торік ціна тонни насіння доходила до 2300 грн, станом на початок травня ціна на внутрішньому ринку вже сягає 2400 грн. У поточному маркетинговому році цінові прогнози також досить оптимістичні, адже попит на рослинні олії зростає.
Заморозки до мінус 7 градусів, що покотилися Україною наприкінці квітня, завдали значної шкоди посівам озимого ріпаку. Особливо постраждали Луганська, Дніпропетровська, Кіровоградська, Київська, Миколаївська, Запорізька, Одеська і Херсонська області. За попередніми даними регіонів, з посіяних 1,3 млн га загинуло близько 200 тис. га. Та природа продовжує своє випробування. Так, на півдні країни пройшли дощі, решта ж території потерпає від півторамісячної посухи.
Минулорічні погодні умови були суттєво сприятливішими, і на кінець квітня посіви озимого ріпаку відповідали своїм генетичним можливостям. Тому немає сенсу порівнювати торішні і цьогорічні посіви, отже виходитимемо з тих реалій, які ми маємо на сьогоднішній день. Єдине, що можна сказати, що і торік, і тепер більш стійкими виявилися посіви озимого ріпаку, висіяні з дотриманням термінів і технологій агровиробництва.
ImageРослини і земля – це живі організми з надзвичайним природним потенціалом. Максимально розкрити його допомагає застосування мінеральних комплексних мікродобрив, зокрема «Сизаму». Завдяки їм рослина отримує оптимальне співвідношення в раціоні макро– та мікроелементів і може «не відмовляти собі ні в чому».Також через таку її життєдіяльність суттєво покращується структура ґрунтів. На полях господарств, які застосували в поточному агросезоні мікродобрива «Сизам», отримано значні позитивні результати. Про врожай поки говорити рано, але ж слід оприлюднити попередні результати, бо вони того варті.ImageРозповІдає Олег Запорожець, головний агроном СТОВ «Росія» Голопристанського р-ну Херсонської обл., який працює в господарстві з 1991 року.
– Наше господарство традиційно активно застосовує сучасні наукові розробки. Це завдяки тому, що довкола нас розташовано багато науково-дослідних інститутів УААН, дні поля яких ми постійно відвідуємо і щось нове позичаємо. По-друге, господарство розташоване в курортній зоні, яка змушує навколишні агропідприємства обмежено використовувати ЗЗР. Наше СТОВ має в обробітку 3400 га землі; вирощуємо зернові і технічні культури, від овочів відмовилися. Маємо тваринництво для внутрішніх потреб.
Про урожай після застосування мікродобрива «Сизам» почули кілька років тому, і минулої осені вирішили спробувати його на озимих ріпаку і пшениці.
Ріпаком господарство займається з 2000 року. Останні 4 роки площа під посівами коливається в межах 400-500 га. Торік посіяли 400 га. Ми зупинилися на сортах Івано-Франківського інституту АПВ «Свєта» і «Дангал», потенціал яких на Херсонщині коливається в межах 3-5 т/га на зрошенні і 2-2,5 т/га на богарі. В нашому господарстві поки зрошення не використовуємо.
Загальна площа експериментального поля становить 80 га, з них 30 га – контрольний посів, і 50 га – насіння, що оброблене мікродобривами «Сизам».
Ріпак посіяний за традиційною технологією у більш пізні терміни – 23-24 вересня за сприятливих погодних умов. Сорт «Свєта» 1-ї репродукції, витрати насіння – 6 кг/га. Попередник – озима пшениця.
Схожість насіння становила 98%, на контрольних посівах рослини з'явилися на декілька днів пізніше. В зиму оброблені «Сизамом» рослини увійшли більш сильними і розвиненими – у фазі 10 листочків, на контролі – 6 листочків.
У поточному році дощів у нас не було вже близько півтора місяці. Та ще й заморозки чотири дні тому були в межах мінус 1-3 на ґрунті та у повітрі – до мінус 5.
Сьогодні, 28 квітня, подивіться, впадає в око строкатість контрольних посівів, наявність солонцевих блюдець, більша проти обробленого мікродобривами на 50% забур'яненість поля, ушкодженість від морозів.
У оброблених «Сизамом» рослин суттєво краще розвинене коріння, майже вдвічі більша товщина стебла. У них 14 гілок першого порядку проти 4 на контролі, і з'явилися гілки другого порядку за їх повної відсутності на контролі.
У нашій зоні за традиційною технологією на зрошенні ріпаку можна взяти по 3,5 т/га. На сьогоднішній день за наявних умов на контрольному полі ми можемо отримати 2-2,5 т/га. Оброблений «Сизамом» ріпак здатен дати мінімум 4 т/га, а то й більше. Для порівняння, якби ми застосували тут додаткову дозу дорогих мінеральних добрив, це дало б прибавку врожайності на 2-3 ц/га.
За нашими обрахунками, зараз витрати коштів на гектар на зернових нам обійшлися у 1200-1300 грн, на ріпаку – 800 грн. Обробка «Сизамом» додала у залежності від культури 96-100 грн. Якщо ж врожай з «Сизамом» буде в півтора-два рази більший, то вважаймо, що цього року і в подальшому ми – на коні!
Пшениця. Мінеральне мікродобриво «Сизам» може використовуватися як самостійне стартове добриво, так і посилювати дію внесених класичних добрив. Тому на озимій пшениці вирішили випробувати 4 варіанти вирощування культури: із застосуванням лише чистого «Сизаму», «Сизаму» з аміачною селітрою, аміачної селітри (класична) та за традиційною технологією (без добрив). У цій зоні ризикованого землеробства рослина протистоїть жорстоким природним факторам, тому й оцінювати її потенціал потрібно з урахуванням цього. Ми взяли традиційний для нашого господарства сорт пшениці Одеська-267 першої репродукції. Посіяли її 14 жовтня по зерновій кукурудзі за класичною технологією. Загальна площа поля 44 га, всі варіанти розміщено однаково.
На сьогодні, судячи з візуальної оцінки поля, можу сказати таке. Рослина, оброблена «Сизамом» з внесенням аміачної селітри має 6 продуктивних стебел, оброблені виключно «Сизамом» – 5 продуктивних стебел, аміачною селітрою 2-4 і за традиційною – 2.
На перших двох варіантах рослини тримають вологу за рахунок розвиненої кореневої системи, яка дає змогу діставати її з більш глибоких шарів ґрунту, і щільного травостою, бо не так сильно продувається і висушується земля. Тут також суттєво менша забур'яненість.
За традиційною технологією на богарі ми можемо отримати 2,5-2,7 т/га продовольчої пшениці, за класичною – 3,2-3,3 т/га, з «Сизамом» – 3,3-3,5 т/га, «Сизам» у поєднанні з аміачною селітрою – може дотягти до 4 т/га.
ImageЗа словами розробників, застосування «Сизаму» дає прибавку від 6-7 ц до будь-якої технології. Маю сказати, що ці слова поки підтверджуються. Щодо якості збіжжя – усе залежатиме від подальшого обробітку проти клопа-черепашки – обробимо, матимемо якість, не обробимо – не матимемо. Зараз усі працюють над якістю і відмовляються від вирощування фуражу.

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: