Статті

«FENDT» І «НІБУЛОН» — 20 РОКІВ УСПІХУ

Виконавчий директор FENDT Петер-Йозеф Паффен, Олексій Вадатурський  та віце-президент підрозділу «Fendt Маркетинг» Роланд ШмІдт на заводі в Мюнхені
Виконавчий директор FENDT Петер-Йозеф Паффен, Олексій Вадатурський та віце-президент підрозділу «Fendt Маркетинг» Роланд ШмІдт на заводі в Мюнхені

Натепер «НІБУЛОН» перебуває на хвилі реалізації масштабної інвестиційної програми. Завдячуючи кредитним угодам з Європейським інвестиційним банком, Міжнародною фінансовою корпорацією та Європейським банком реконструкції та розвитку, з минулого року проводиться реконструкція потужностей суднобудівно-судноремонтного заводу компанії і будівництво комплексу з перевалки зернових та олійних культур у складі перевантажувального термінала у Миколаєві, зводиться флот і вводяться в експлуатацію нові перевантажувальні термінали.

Паралельно з реалізацією чергового етапу інвестиційної програми вартістю $257 млн, компанія проводить оновлення сільськогосподарської техніки. Так, зовсім нещодавно всі інформагентства облетіла новина про те, що «НІБУЛОН» інвестує $6 млн в оновлення парку сучасних сільськогосподарських машин та техніки.

І ось, саме в ці дні, відбулась подія, що виходить за буденні рамки звичайного придбання чи заміни сільгосптехніки. У Мюнхені в теплій дружній атмосфері пройшла особиста зустріч керівництва компаній «НІБУЛОН» і «FENDT». Особливість цієї зустрічі полягає в тому, що дві компанії об'єднують 20 років успішної співпраці.

Так, далекого 1998-го, вперше в Україні за підтримки Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) був наданий кредит безпосередньо сільгоспвиробнику — компанії «НІБУЛОН». Кредитні кошти були спрямовані на розвиток компанії, зокрема, на придбання надсучасної німецької техніки фірми «FENDT».

На той час це була краща сільгосптехніка, свідченням чого є те, що ці трактори успішно працюють у компанії дотепер, відпрацювавши вже до 35 тисяч мотогодин. Це була одна з найбільших партій у світі, поставлених безпосередньо сільгоспвиробнику.

Після успішного завершення програми МБРР відзначив роботу «НІБУЛОНа» іменною грамотою як найуспішнішу в рамках програми «Проект розвитку експорту». А на одній із виставок у Ганновері генеральний директор компанії «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський був відзначений тодішнім керівником «FENDT» як найбільший кінцевий споживач тракторів цієї фірми.

Цього лютневого дня 2018 року на зустріч із генеральним директором компанії «НІБУЛОН» завітали співробітники «FENDT» Олександр Цайхлер та Мартін Хуберт, які працювали на заводі 20 років тому, а також колишні робітники підприємства, зокрема Конрад Шабард, які полишили компанію у зв'язку з виходом на пенсію, але вирішили засвідчити свою повагу Олексію Вадатурському.

Під час зустрічі багато хто згадував, як 1998 року «НІБУЛОН» відкрив аграрному сектору України славнозвісну компанію «FENDT» та її техніку. Нині у Мюнхені не вистачало Дітріха Гюнтера, тодішнього керівника компанії AGROFABER, без участі якого не була б успішною угода 1998 року, і якому, безумовно, було б що згадати про цю співпрацю компаній «НІБУЛОН» і «FENDT».

Фахівці компанії «FENDT» із задоволенням провели екскурсію для генерального директора компанії «НІБУЛОН» реконструйованими потужностями сучасного заводу, продемонструвавши всю технологічну лінію, починаючи від заготівлі металу до випуску готової продукції.

«Це справді дуже цікаво. Я вражений масштабами проведеної реконструкції заводу за останні 20 років. Знайомлячись з історією і діяльністю цього заводу, я провів дуже багато паралелей із діяльністю нашого підприємства в ті самі роки. На шляху компанії «FENDT» було дуже багато випробувань, які вона послідовно долала. Так само і в історії компанії «НІБУЛОН» було безліч перешкод, але жодної поразки. Ми йшли вперед і розвивалися, зберігаючи лідируючі позиції на ринку», — підкреслив Олексій Вадатурський.

«НІБУЛОН» — унікальна аграрна компанія, яка займається відродженням судноплавства та будує флот на власному суднобудівному заводі. Олексій Вадатурський зізнається, що його як керівника дуже цікавило те, як організована логістика на заводі «FENDT». Він зазначив: «Певні елементи організації логістики будуть обов'язково впроваджені на нашому суднобудівному підприємстві. Я дуже вражений, що на такому великому заводі в усіх цехах люди працюють у стабільних кліматичних умовах — як раз те, на що сьогодні спрямована наша реконструкція. Це не лише питання забезпечення високої якості продукції, але і створення найкращих умов для робітників компанії. Ці та інші моменти, які я сьогодні побачив, обов'язково вплинуть на розвиток нашого суднобудівного заводу».

Це була зустріч справжніх друзів, які намітили подальші шляхи покращення своєї багаторічної успішної співпраці. Олексієм Вадатурським були проведені успішні перемовини безпосередньо з керівництвом «FENDT» (AGCO) на чолі з виконавчим директором компанії Петером-Йозефом Паффеном та керівництвом представництва компанії в Україні, в ході яких було проаналізовано стан експлуатації тракторів «FENDT», яких у компанії «НІБУЛОН» нараховується вже більше 45 одиниць, а також експлуатацію нової серії тракторів Fendt 936, які компанія придбала 2015 року, і контракт на отримання нової партії тракторів Fendt 1038. Крім того, партнери намітили плани щодо збільшення парку сільгоспмашин компанії «НІБУЛОН» за рахунок надсучасної техніки компанії «FENDT».

«Друзі є друзі. Довіра є довіра. Я як керівник підприємства вражений станом організації виробництва на заводі «FENDT». Тому я маю багато планів щодо розширення парку нашої компанії за рахунок цих надсучасних тракторів», — зазначив Олексій Вадатурський.

Так, генеральний директор «НІБУЛОНа» особисто взяв участь у тест-драйві нових тракторів Fendt 1038 і зізнався, що дуже задоволений новою технікою.

«Ми бачимо в особі Олексія Опанасовича і його компанії нашого довгострокового партнера, нашого давнього друга, нашого колегу з просування передових технологій у сільському господарстві України, і ми плануємо реалізовувати таке довгострокове стратегічне співробітництво разом із «НІБУЛОНом» і надалі, — поділився своїми враженнями Петер-Йозеф Паффен. — Будь-який досвід на передньому краї, в полі, особливо в умовах дуже інтенсивної експлуатації техніки  — саме те, що ми маємо в Україні на полях «НІБУЛОНа» — є дуже цінним для розвитку й удосконалення власного продукту. Тому кожен відгук, кожна інформація, яку ми отримуємо від нашого партнера щодо роботи в полі, допоможе нам бути кращими і запроваджувати нові технології. «НІБУЛОН» — один із найбільших і найшановніших наших глобальних партнерів. У нас є багато тем для спільного розвитку, тому що «FENDT» може запропонувати практично повну лінійку сільськогосподарської техніки. Сьогодні «НІБУЛОН» ефективно працює на всіх етапах сільськогосподарського виробництва, і техніка компанії «FENDT» допоможе в оптимізації цих процесів і досягненні найбільшої ефективності сільськогосподарського виробництва — це саме те, що потрібно «НІБУЛОНу», і те, що потрібно Україні!».

Керівники обох компаній спілкувались як справжні друзі, яких об'єднують надвисокі ідеї: з одного боку, підняття машинобудівної галузі Німеччини і випуск кращих зразків сільгоспмашин, а з іншого — впровадження надсучасних технологій в аграрний сектор та розвиток інших галузей економіки України. Справжнім друзям-партнерам усе під силу: і графіки постачання, і зручні форми оплати, і сервісне обслуговування, і взаємна допомога у вирішенні будь-яких питань.

«Мені було дуже цікаво почути про структурні зміни, що впроваджуються в управлінні компанією «FENDT», розширення співпраці німецької компанії з відомими машинобудівниками світу, впровадження надсучасних технологій у машинобудівну галузь Німеччини. Дуже багато цікавої і необхідної інформації, яку важливо було почути, побачити, відмітити. Я повернувся в Україну сповнений сил, енергії та нових ідей щодо розширення співпраці з відомою фірмою «FENDT», — підкреслив Олексій Вадатурський.

* * *

Олексій Вадатурський висловив окрему подяку керівництву представництва компанії AGCO в Україні Роману Шаповалу й Олексію Копилову за організацію такої чудової зустрічі:

«Було би несправедливістю побувати в Баварії та не побачити музей «BMW». Ми з радістю ознайомилися з історією одного з лідерів світового автопрому, дізналися історію народження відомих моделей автомобілів і розвитку цілого заводу. Крім того, завдяки керівництву заводу «FENDT» і його колишнім працівникам, нам було влаштовано незвичайну екскурсію невеликим сімейним підприємством, яке сьогодні успішно займається тваринництвом та переробкою продукції. Мені було цікаво подивитись на організацію сімейного бізнесу з вирощування дійного стада корів, свиней, переробки молока, ознайомитись з роботою міні-цеху з виробництва сирів і молочної продукції, ковбасних виробів, а також міні-пивоварний завод. Я був вражений тим, що це господарство є об'єктом зеленого туризму, його відвідують дорослі і малеча, там є можливість відпочити та спробувати натуральну й екологічно чисту продукцію. Гадаю, що в організації таких простих речей нам також є чого повчитися в наших німецьких друзів», — зазначив Олексій Вадатурський.

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"