Статті

АГРАРНІ ІНЖЕНЕРИ: З НАДІЄЮ НА ВІДРОДЖЕННЯ

Відстоювати на професійному рівні необхідність технічного переоснащення села, висловлювати думку і волю широких верств інженерів, техніків та механізаторів, що працюють у сфері розробки, виробництва, сервісу та використання сільськогосподарської техніки може лише потужна громадська організація. Національні асоціації аграрних інженерів працюють у 79 країнах світу. Наприклад, Асоціація інженерів Німеччини діє з 1856 року і об'єднує сьогодні 126 тисяч інженерів і вчених різних галузей країни.
Отже, виходячи з наявних проблем інженерної галузі і спираючись на світовий досвід, на початку 2002 року за ініціативи львівських аграрних інженерів було створено Українську асоціацію аграрних інженерів (УААІ). Таким чином, інженерна служба АПК України отримала свою громадську організацію, яка стоїть поза політикою, має всеукраїнський статус, її обласні та районні спілки і місцеві товариства діють у всіх регіонах країни.
Черговий IV з'їзд УААІ відбувся 5 березня в Києві в приміщенні Навчально-наукового технічного інституту Національного університету біоресурсів і природокористування України (колишній НАУ). У його роботі взяли участь керівники і представники вітчизняних підприємств сільгоспмашинобудування, керівники і фахівці інженерних служб НАК «Украгролізинг», працівники інспекції Держтехнагляду та служб механізації управлінь агропромислового розвитку обласних і районних держадміністрацій, представники громадських організацій, керівники агропідприємств, науковці і викладачі, представники органів виконавчої влади.
Більшість із них – випускники ННТІ, дякували можливості знову опинитися в рідних стінах, поспілкуватися з колегами-однодумцями, відчути себе причетними до відродження УААІ. Справа в тім, що після внутрішнього конфлікту на рівні попереднього керівництва Асоціації, виконання обов'язків президента було тимчасово покладено на директора інституту Дмитра Войтюка. Завдяки йому і горстці ентузіастів в Києві і на місцях структуру громадської організації було збережено.
Крім звітів і доповідей на порядку денному було: внесення змін до Статуту Асоціації, обрання нового президента УААІ, затвердження поновленого складу правління.
Назвати прийнятого одноголосно народного депутата України від Блоку Литвина Василя Шпака новим керівником важко, адже він стояв у витоків створення Асоціації і був першим її очільником. Подовжено на посадах перших віце-президентів заступника міністра Мінагрополітики Олександра Шевченка, Дмитра Войтюка. Затверджено склад виконавчої дирекції на професійній основі з п'яти чоловік, очолювати яку довірено Володимиру Кульгавому.
Делегати з'їзду підготували звернення до органів державної законодавчої та виконавчої влади, аграрної громадськості та до всіх небайдужих громадян України, у якому викладено бачення УААІ щодо подальшого розвитку АПК з урахуванням наявних економічних реалій. Також підготовлено звернення до міністра аграрної політики Юрія Мельника, у якому висловили сумнів щодо доцільності проведеного ним призначення на посаду керівника інспекції Держтехнагляду людини з історичною освітою. Інженери схвалили відкориговану програму діяльності організації на 2009-2010 роки і висловили надію, що викладені в ній заходи знайдуть своє відображення в реальному житті.

ВАСИЛЬ ШПАК: НАШІ ІНТЕРЕСИ ЗА НАС НІХТО НЕ ВІДСТОЮВАТИМЕ
Image– Я щиро дякую усім за небайдужість до інженерної справи в аграрному секторі, за те що утримали Асоціацію аграрних інженерів і надали мені можливість знову продовжувати цю роботу разом з вами. Сьогодні треба повернутися до захисту інтересів наших інженерів через впливову громадську організацію, якою, безумовно має стати Асоціація.
Адже для демократичної розвиненої держави вирішальною при прийнятті урядових рішень є позиція громадських організацій. Вони причетні до вирішення кадрової політики на державному рівні, розробки і прийняття законів, сплати податків тощо. Вони формують громадську думку, яка є вирішальною для внутрішньої і зовнішньої політики країни.
Сьогодні у нас, на мою думку, штучно нагнітається істерія світової фінансово-економічної кризи. Але підтримують і роздмухують її ті, хто не звик працювати. У нас з вами роботи завжди вистачає. Наша задача об'єднати інженерів усіх галузей АПК, сільськогосподарського машинобудування, освітян і науковців, спрямувати їхній фаховий потенціал і напрацювання на розвиток галузі.
Сьогодні багато наголошували на тому, що аграрний сектор реально може відродити економіку держави. Але для того, щоб селянину вийти в поле, потрібна спочатку якісна техніка і знаряддя, а вже потім насіння і добрива. Тому ми маємо відродити вітчизняне сільгоспмашинобудування. Як народний депутат я вніс до Верховної Ради законопроект, проголосований в першому читання 411 депутатами, який дає можливість впровадження нових інвестиційних проектів в АПК (Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» (щодо удосконалення механізмів державного цінового регулювання ринку сільськогосподарської продукції, страхування ризиків сільськогосподарського виробництва та впровадження заходів по відновленню тваринництва і реалізації соціальних програм на селі), реєстр. №2375 – прим. ред.).
Дуже важко доводити чиновникам, що на агропромисловий комплекс треба виділяти кошти з держбюджету, щоб вони працювали і через податки поверталися. Йдеться і про збільшення фінансування закупівлі техніки, у тому числі за рахунок звичайних кредитів і 30% відшкодування вартості. Тому до цього процесу ми підключатимемо Українську Асоціацію аграрних інженерів, більш активно співпрацюватимемо з Міністерствами аграрної і промислової політики, з Верховною Радою, Кабінетом Міністрів. Якщо ми самі не відстоюватимемо своїх інтересів і не працюватимемо на благо України, то за нас ніхто цього не зробить.

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"