Статті

«НІБУЛОН» ІНВЕСТУЄ ПОНАД 5,5 МЛРД ГРН В ІНФРАСТРУКТУРУ УКРАЇНИ

Лідер аграрного ринку сільгосппідприємство «НІБУЛОН» має намір у найближчі кілька років вкласти у розвиток інфраструктури аграрного сектору, а також річкових перевезень понад 5,5 млрд грн.

Про це заявив генеральний директор компанії, Герой України Олексій Вадатурський.

За його словами, кошти будуть спрямовані на будівництво нових річкових перевантажувальних терміналів на річках Дніпро і Південний Буг, а також на будівництво вантажного флоту на власному суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» в Миколаєві та реконструкцію цього заводу. Зокрема, Міжнародна фінансова корпорація (IFC), що входить до структури Світового банку, ухвалила рішення про виділення $90 млн компанії.

Зокрема, вже до 15 червня поточного року будуть введені в експлуатацію перевантажувальні термінали в Голій Пристані (Херсонська область) і Біленькому (Запорізька область). «Ми впевнені, — повідомив Олексій Вадатурський, — що це буде свято не тільки для жителів цих регіонів, але і для інших областей, а також тисяч співробітників 150 підрядних організацій із різних куточків України, які були задіяні у будівництві цих об'єктів. Я в черговий раз хочу висловити подяку головам Запорізької, Херсонської та Дніпропетровської обласних адміністрацій за те велике сприяння їхніх команд, яке вони надають у процесі реалізації нашої інвестиційної програми».

Він також зазначив: «Реалізація інвестиційної програми компанії «НІБУЛОН» — це і велика підмога для агропромислового комплексу Украіни. Тільки минулого року, завдяки нашим комплексним заходам, нам вдалося оптимізувати транспортні витрати на доставку зерна, скоротити плече перевезень, а також істотно розвантажити автомобільні дороги в Запорізькій, Херсонській, Миколаївській областях, знявши десятки тисяч вантажівок із доріг, якими, на жаль, ніхто не займається, а тільки озвучують закиди на адресу компанії і аграріїв, що вони є винуватцями розбитих доріг».

Гендиректор також додав, що, інвестуючи в свій завод, компанія підтверджує, що українське суднобудування має майбутнє і обов'язково розвиватиметься. «Ми доведемо, що Україна — це морська держава, а не країна біля моря. У нас є достатній потенціал, щоби бути кращими в Європі. Це також стане позитивним сигналом для українських металургів, чий метал і буде використовуватися для будівництва суден, які будуть ходити під українським прапором. У планах компанії будувати до 15 суден щорічно», — зазначив О.Вадатурський.

Після завершення інвестиційної програми розвитку річкової логістики щорічні обсяги перевезень річками України у компанії досягнуть 4 млн тонн тільки зернових і олійних культур. Адже у компанії мають намір організувати річкові перевезення інших вантажів. «Ми зробимо все, щоб українські вантажі прийшли річками в Білорусь, і з внутрішнього водного шляху міжнародного значення Е-40 до Європейського союзу. У травні ми починаємо також регулярні пасажирські перевезення в Миколаївській і Херсонській областях», — сказав він.

Олексій Вадатурський також анонсував проведення 24 травня круглого столу на тему розвитку суднобудівного заводу «НІБУЛОНа» з урахуванням передового досвіду кращих країн світу та перспектив розвитку суднобудівної промисловості України в цілому, завантаження вітчизняних суднобудівних підприємств. У заході візьмуть участь експерти і фахівці галузі як України, так і Нідерландів за підтримки посольства Нідерландів в Україні.

Гендиректор «НІБУЛОНа» підкреслив, що свою масштабну програму компанія реалізує без будь-якої підтримки Міністерства інфраструктури України, яке, за його словами, використовує подібного роду ініціативи виключно у власних піар-цілях.

Ефективно працює компанія і в інших галузях. Зокрема, за словами О.Вадатурського, 2016 року «НІБУЛОН» отримав максимальний валовий збір зернових за всі роки ведення виробництва — 340,3 тис. тонн, що на 10% більше, ніж «рекордного» 2015 року. Це найкращий результат за всі роки господарювання.

Очільник компанії також нагадав і про соціальні проекти, які реалізує «НІБУЛОН». Наприклад, на початку квітня в с.Біленьке Запорізької області місцевій громаді було передано комплекс очисних споруд вартістю 10 млн грн, який фактично врятував регіон від екологічної катастрофи.

«Ми робимо все, щоб Україна була європейською державою за всіма показниками. Ми раді, що досягнення нашої компанії, патріотизм і творчість нібулонівської команди знайшли своє відображення і повагу відомих міжнародних фінансових структур», — підкреслив О.Вадатурський.

Він нагадав, що з 2010 року компанія співпрацює з Європейським банком реконструкції та розвитку. Крім того, в грудні 2016 року в присутності віце-президента Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Мароша Шефчовича в Брюсселі було підписано кредитну угоду між компанією «НІБУЛОН» і Європейським інвестиційним банком на загальну суму $74 млн.

«Вперше за 25 років незалежності України ЄІБ без гарантій з боку держави або банків, — підкреслив О.Вадатурський, — а тільки під фінансові зобов'язання компанії «НІБУЛОН», надав кошти безпосередньо українській компанії. Це є свідченням стабільного фінансового стану нашого підприємства».

Напередодні ж Міжнародна фінансова корпорація (IFC) ухвалила рішення про виділення «НІБУЛОНу» кредиту у $90 млн, які будуть спрямовані на подальший розвиток інфраструктури аграрного сектору і річкових перевезень в Україні (див. докладніше на стор.2).

Компанія «НІБУЛОН» служить відмінним прикладом того, як потрібно успішно й ефективно працювати в таких складних умовах. «На сьогодні найбільш шановані фінансові інститути світу, такі як Міжнародна фінансова корпорація, Європейський інвестиційний банк і Європейський банк реконструкції та розвитку є нашими партнерами. А значить, разом ми зробимо все, щоби вивести Україну на один рівень з передовими європейськими державами», — упевнений Олексій Вадатурський.

За інф. прес-центру компанії «НІБУЛОН». Фото компанії «НІБУЛОН»

© 2018 ТОВ "Агромедіа-Про"