Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ДЕНЬ ВИРОБНИКІВ БОБОВИХ, АБО СВЯТО ЕКОЛОГІЧНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА У ТЕПЛИКУ
Цьогоріч уже традиційний День поля у фермерському господарстві Олексія Дона в Теплику на...
«НІБУЛОН» ДОЛУЧИВСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ МЕРЕЖІ ДОБРОЧЕСНОСТІ
Відповідна Декларація про створення Всеукраїнської мережі доброчесності була підписана...
СПЕКА НАС НЕ СПИНИТЬ, АБО ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ, КЛІМАТЕ МІЙ
Дивне цього року літо: то холод, то спека. Та і вчені вперто твердять — клімат планети невпинно...
ШВЕЙЦАРСЬКЕ СЕРЦЕ В ДАРУНОК УКРАЇНІ
Герой України Олексій Вадатурський визнаний достойним послідовником легендарного швейцарця ...
СМУГАСТИЙ РЕЙС
Перше за багато років вантажене сучасне несамохідне судно з кавунами дісталося до столичної...

Наші партнери:

В УКРАЇНІ ПОЧИНАЄТЬСЯ ЗОЛОТИЙ ВІК АПК

Зростання споживання зерна у світі вимагає збільшення обсягів його виробництва на 800 млн тонн до 2050 року в порівнянні з 2015 роком. Україна є однією з країн, яка може забезпечити зростання виробництва зернових за рахунок реалізації свого потенціалу.

Про це 26 травня в своєму виступі на XV Міжнародній конференції «Зерновий форум & Maritime days 2016» повідомив президент Української зернової асоціації Володимир Клименко.

Він підкреслив, що інвестори вірять у виробничий потенціал України, тобто в те, що країна зможе збільшити виробництво зерна вдвічі.

За словами В.Клименка, при підвищенні врожайності основних зернових культур на наявних посівних площах в Україні до 2050 року можна збільшити виробництво зерна до 99,1 млн тонн, у т.ч.: — 41,4 млн тонн пшениці, 43,3 млн тонн кукурудзи і 14,4 млн тонн ячменю.

Крім того, він зазначив, що на світовому ринку найбільше зростання врожаю очікується в сегменті кукурудзи.

«Загальний валовий збір зернової повинен бути збільшений на 310 млн тонн — з 0,97 млрд тонн 2015 року до 1,28 млрд тонн 2050-го. Необхідний приріст світового виробництва пшениці до 2050 року оцінюється в 230 млн тонн (з 0,74 до 0,97 млрд тонн)», — уточнив очільник УЗА.

Володимир Клименко також зауважив, що врожайність є інтегральним показником розвитку держави. Вона залежить від рівня технологій, інвестицій і від організації виробничих процесів.

«Резервів землі, — сказав він, — придатної для сільгоспвиробництва, практично немає. За останні 55 років світ зміг потроїти виробництво зерна в основному за рахунок зростання врожайності».

Також очільник УЗА додав, що, за даними міжнародних експертів, уже 2050 року на планеті буде більше 9 млрд населення. За цей час виробництво зернових має досягти 3,27 млрд тонн.

Водночас однією з головних умов вдалого просування української сільгосппродукції на світові ринки є її конкурентоспроможність. Підвищити її дозволить оптимізація витрат на портову перевалку. Про це повідомив радник з питань аграрної політики Групи Світового банку Олег Нів'євський.

У свою чергу співорганізатори конференції — фахівці ІА «АПК-Інформ», додали невтішного реалізму до виступів промовців — поточного маркетингового року ключові покупці українського зерна скорочують закупівлі. Про це повідомив аналітик зернових ринків ІА «АПК-Інформ» Андрій Купченко.

За його словами, аналіз географії експорту основних зернових культур з України в 2015/16 МР показує, що такі традиційні партнери країни, як Єгипет і Саудівська Аравія, на 19% скоротили імпорт українського ячменю (до 2,3 млн тонн у липні-квітні поточного МР). Крім того, Єгипет скоротив імпорт кукурудзи з України на 36% — до 1,6 млн тонн. Водночас експерт наголосив на необхідності зміцнення позицій України на завойованих ринках Азії і розширення номенклатури поставок зерна.

«Так, наприклад, Китай, який став ключовим партнером України в закупівлях кукурудзи, в 2016/17 МР планує імпортувати всього 1 млн тонн даної зернової. Тоді як обсяг імпорту ячменю, за даними USDA, оцінюється в 6 млн тонн, сорго — 5 млн тонн, пшениці — 3,2 млн тонн», — уточнив він.

За словами А.Купченка, Україні також необхідно розвивати відносини з Японією, яка щорічно імпортує 14,5 млн тонн кукурудзи і 5,7 млн тонн пшениці.

Не секрет, що 2016 рік для українського зернового ринку буде непростим. На нього продовжуватимуть тиснути кризові явища в світовій економіці, геополітичні ризики, зміна правил торгівлі в ключових країнах-гравців зернового ринку, трансформація зовнішньоторговельних відносин між країнами через санкції, як наслідок, зміна логістичних ланцюжків у забезпеченні експорту між Україною та Азією і все ще високі ризики девальвації національних валют. Крім того, не дуже оптимістичні прогнози виробництва озимих зернових (пшениці та ячменю) в країнах Причорномор'я внаслідок несприятливих погодних умов значно вплинуть на формування ринку в зерновому сезоні 2016/17.

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: