Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ДЕНЬ ВИРОБНИКІВ БОБОВИХ, АБО СВЯТО ЕКОЛОГІЧНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА У ТЕПЛИКУ
Цьогоріч уже традиційний День поля у фермерському господарстві Олексія Дона в Теплику на...
«НІБУЛОН» ДОЛУЧИВСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ МЕРЕЖІ ДОБРОЧЕСНОСТІ
Відповідна Декларація про створення Всеукраїнської мережі доброчесності була підписана...
СПЕКА НАС НЕ СПИНИТЬ, АБО ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ, КЛІМАТЕ МІЙ
Дивне цього року літо: то холод, то спека. Та і вчені вперто твердять — клімат планети невпинно...
ШВЕЙЦАРСЬКЕ СЕРЦЕ В ДАРУНОК УКРАЇНІ
Герой України Олексій Вадатурський визнаний достойним послідовником легендарного швейцарця ...
СМУГАСТИЙ РЕЙС
Перше за багато років вантажене сучасне несамохідне судно з кавунами дісталося до столичної...

Наші партнери:

САДОК МЕБЛЕВИЙ КОЛО ХАТИ…

Якщо ви маєте час, натхнення, невеличку ділянку землі, і, головне, терпіння, то вам цілком підійде хобі з вирощування меблів. Саме цим займається англієць Гевін Мунро.

Він засновник і головний дизайнер Full Grown, яка на клаптику землі у графстві Дербішир вирощує столи, стільці, абажури, рами для дзеркал. Загалом на ділянці росте близько 400 майбутніх предметів меблів.

За його словами, ідея зайнятися таким незвичним чи-то мистецтвом, чи-то виробництвом у нього виникла ще в дитинстві, коли він побачив дерево, яке нагадувало крісло. У дитинстві Гевін мав проблеми з хребтом, тож йому довелося пережити кілька хірургічних втручань з його вирівнювання, довгим був і відновлювальний період після операцій.

«Так я навчився терпінню. Були тривалі періоди, коли не можна було рухатися, тож було багато часу на те, щоби спостерігати і досконало обдумати проект», — каже він.

Терпіння — чи не основна чеснота, яка потрібна для вирощування меблів, адже на один предмет доведеться витратити від чотирьох до восьми років — усе залежить від складності проекту і виду деревини, з якої вирощуватимуть меблі. З іншого боку, менше часу витрачається на обробку деревини: після «достигання» стілець потрібно просто спиляти, обробити наждаком і, за бажання, залакувати. Звісно, зі звичайним меблевим виробництвом по часу не зрівняти, проте таке виробництво економить матеріали, скорочує викиди в атмосферу.

Аби виростити стілець чи торшер, молодий пагін дерева закріплюють на спеціальній формі, а потім за допомогою дроту і напрямних скеровують його подальше зростання, обрізаючи зайве віття і прищеплюючи між собою потрібні гілки.

Працюючи разом із дружиною Еліс, Гевін використовує в основному швидкоростучу вербу, але також почав експериментувати з яблунями, різними видами дубів, ясенями, лещиною та ін.

Перші кілька прототипів Гевін виростив у саду тещі, а коли побачив, що в результаті вийшли варті уваги речі, придбав вищезазначену ділянку землі, а також на переконання дружини полишив роботу дизайнера і цілком зосередився на проекті.

Перший «великий урожай» подружжя очікує отримати вже наступного року, також наступного року будуть готові до продажу абажури компанії. А у середині 2017-го, як очікуються, у продаж надійдуть і перші вирощені стільці.

Більшість товарів уже можна попередньо замовити на сайті. Так, абажур обійдеться покупцю від GBP1000 до GBP1500, у залежності від розміру, стілець коштуватиме GBP1500. «За рік я можу зробити 50 чи близько того предметів, але на кожні 100 дерев є 1000 гілок, про які потрібно подбати, 10000 паростків, які потрібно вчасно підрізати. Це мистецтво — відстежити це все», — пояснює Гевін Мунро дороговизну вирощених меблів.

Крім стільців і абажурів Гевін експериментує з більш складними формами — на черзі до вирощування комод і книжкові полиці.

Англійська преса вже охрестила таке хобі Гевіна ботанічним виробництвом, сам же він каже, що йому вирощування меблів нагадує органічний 3D друк, коли витратним матеріалом слугують природні компоненти — земля, вода, повітря.

Він зізнається, що не йому першому прийшла в голову така ідея. Зокрема, існують згадки, що вирощуванням стільців займалися давні греки й єгиптяни. Чимось подібним займалися і китайці — в їхньому випадку гілки дерев росли через дірки, висвердлені в камені.

«1904 року Джон «Дідько!» Крубсак посадив «стілець, який виріс». Він зростав 11 років, і цілком можу зрозуміти, чому йому дали прізвисько «Дідько!», — говорить Гевін.

Згадує він і Акселя Ерландсона, який створив Цирк дерев (див. «Той, що говорить з деревами», «Агропрофі» №38, 2015), але, на жаль, нікому не розповів технологію вирощування.

Серед інших знавців вирощування дерев, які послужили прикладом Гевіну Мунро, він називає Кріса Катла, а також Пітера Кука і Бетті Норз. Останні, до речі, випустили книгу-підручник із фігурного вирощування дерев. Хоча самі вони і вирощували крісла і стільці, вони все ж залишали їх рости далі.

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: