Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ЗАРЯСНІЮТЬ ПОЛЯ МОРЕМ СИНІМ
Колись на Поліссі було море. Не чорне, а синє. Синє і безкрає море льону, яке годувало наших...
БАТЬКА СВОГО СИН. УКРАЇНА ВІД МАЛОГО ДО СТАРОГО ВІДЗНАЧИЛА 26-У РІЧНИЦЮ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
Лише за справжніх родинних цінностей, батькової підтримки і сили, маминої ніжності і любові...
ВІДРЕМОНТОВАНА РАДА
Із початком нового навчального року у школах, стартував і новий політичний сезон на печерських...
«НІБУЛОН» ПРОДОВЖУЄ МОДЕРНІЗАЦІЮ СУДНОЗАВОДУ І СПУСКАЄ НА ВОДУ НОВІ СУДНА
Компанія «НІБУЛОН» за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) продовжує реалізацію...
ЗІ ШКОЛИ ПОЧИНАЄТЬСЯ МАЙБУТНЄ
Пузиківська ЗОШЧи багато вам траплялося незнайомих шкіл, до яких просто хотілося би зайти, бо вони у якийсь...

Наші партнери:

ДОБРІ ТРАДИЦІЇ ВІДНОВЛЕННЯ

Цьогоріч у День знань, 1 вересня, було урочисто відкрито приміщення дитячого садочка Паришківського навчально-виховного комплексу на Київщині. Він розрахований на 40 дітей, поділених на дві вікові групи від 3 до 6 рочків

Садочок прибудований до базової школи-дев'ятирічки, в якій поточного року навчатиметься 75 дітей, семеро з них — першачки. І хоча повним клас вважається за наявності 12 учнів, Паришківська громада вважає, що за кілька років вони навіть перетнуть цю цифру. І новенький ошатний дитячий садочок зіграє тут не останню роль.

На урочистостях з цієї нагоди зібралася ледь не вся громада від малого до старого, керівництво Баришівського і прилеглих районів, сільські голови. Інвестором будівництва виступила компанія СП ТОВ «Нива Переяславщини», тому діточок вітав її очільник — Герой України, депутат Київської обласної ради Олександр Мостіпан. Попри неймовірну спеку, що цього дня дошкуляла учасникам шкільних лінійок, напрочуд зворушливим став невеличкий концерт найменших виконавців.

Ми звикли до того, що в селах дуже невтішна демографічна ситуація. Відтак з приємним подивом дізналися, що в Паришкові до дитсадочка існує черга — бажаючих виявилося на 11 чоловік більше.

Свою назву, свідчать місцеві історики, село отримало від жіночого імені Параска, яка отримала в дарунок від брата, засновника-козака на прізвище Корж, цю місцину у другій половині XVII ст.

Історія тутешніх навчальних закладів, у принципі, є типовою для правобережної України. До жовтневого перевороту 1917-го в селі існувала церковно-парафіяльна чотирирічна школа, так звана дякова хата, де навчалися діти заможних селян. У школі отримували знання близько 50 дітей, працювали два вчителі і священик — настоятель місцевої Свято-Іллінської церкви.

Після проголошення 1918 року радянської влади в селі було організовано заняття з ліквідації неписьменності, у школі займалося 180 учнів і працювало чотири викладачі. Будівництво нового приміщення школи розпочали 1921 року. Вже за часів незалежності України це приміщення відслужило свій вік, і через незначну кількість дітлахів та відсутність коштів на будівництво нової вчинили просто: школу перенесли до приміщення дитячого садка, а сам садок просто закрили…

Минулого року і школу з одинадцятирічки зробили дев'ятирічною для дітлахів з Паришкова та Корніївки, бо у Бакумівці — третьому селі, яке входить до складу сільської ради, дітей немає.

Тож слід було негайно протистояти такому освітянському занепаду в селі. Близько 10 років тому СТОВ «ІТАЛ ІК», яке працювало на землях сільради, увійшло до складу сільськогосподарської асоціації «Нива Переяславщини», яка на Київщині обробляє понад 21 тис. га угідь. Компанія є одним із найбільших та найефективніших виробників свинини в Україні, на тваринницьких виробничих потужностях якого утримується понад 180 тис. голів свиней. Уже 2012 року в Паришкові було зведено та введено в дію п'ятий типовий свинокомплекс на 30 тис. голів, який відповідає передовим світовим стандартам щодо будматеріалів та технологій утримання свиней. Цьогоріч поруч відкрили ще один такий об'єкт, розрахований на 30-тисячне поголів'я.

У всіх місцевостях, де працює СП ТОВ «Нива Переяславщини», компанія давно вийшла за межі договорів про соціальне партнерство з місцевими громадами. Півтора року тому О.О.Мостіпан на громадських слуханнях у селі Паришків пообіцяв побудувати новий дитсадочок і обіцянку свою виконав. Невдовзі коштом сільгосппідприємства було розпочато будівництво нового дитячого садочка на своїй відвічній території.

Двоповерховий красень-садочок продовжував зростати на очах селян навіть в умовах військових дій на Сході України. При цьому СП ТОВ «Нива Переяславщини» від перших днів збройного конфлікту надавала і продовжує надавати чималу допомогу українському війську.

«Наш триповерховий дитячий садочок, бо ще один поверх підвальний, було зведено зусиллями СП ТОВ «Ниви Переяславщини» на порожньому місці менше, ніж за півтора року, — розповідає сільський голова Паришкова Олександр Щур. — Вартість будівництва перевищила 11,5 млн грн. Усе зведено благодійним коштом підприємства, ні бюджетних, ні яких інших коштів тут більше немає. Ми дуже задоволені співпрацею з «Нивою Переяславщини», дуже вдячні її керівникові — Олександру Олексійовичу Мостіпану, за його людяність і розуміння проблем громади».

Дізнавшись про історію села, на думку спала така аналогія: історичну споруду Паришківської церкви знищили 1962 року, а 2007-го зусиллями містян та меценатів неподалік того місця постав новий дерев'яний храм Св. пророка Іллі. Наступним, так само відновленим на історичному місці об'єктом, в селі став дитячий садочок. То, може, слід продовжити цю добру традицію відновлення, бо це єдиний наш шанс відродити українське село, вдихнути в нього нову силу.

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: