Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ДЕНЬ ВИРОБНИКІВ БОБОВИХ, АБО СВЯТО ЕКОЛОГІЧНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА У ТЕПЛИКУ
Цьогоріч уже традиційний День поля у фермерському господарстві Олексія Дона в Теплику на...
«НІБУЛОН» ДОЛУЧИВСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ МЕРЕЖІ ДОБРОЧЕСНОСТІ
Відповідна Декларація про створення Всеукраїнської мережі доброчесності була підписана...
СПЕКА НАС НЕ СПИНИТЬ, АБО ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ, КЛІМАТЕ МІЙ
Дивне цього року літо: то холод, то спека. Та і вчені вперто твердять — клімат планети невпинно...
ШВЕЙЦАРСЬКЕ СЕРЦЕ В ДАРУНОК УКРАЇНІ
Герой України Олексій Вадатурський визнаний достойним послідовником легендарного швейцарця ...
СМУГАСТИЙ РЕЙС
Перше за багато років вантажене сучасне несамохідне судно з кавунами дісталося до столичної...

Наші партнери:

ПЕРЕДВИБОРНА СВЕРБЛЯЧКА, АБО ВИВЕРЖЕННЯ ВУЛКАНУ ІДЕЙ

Багато недугів у нашого політикуму – одні хронічні (обіцяти і не виконувати), інші – гострі (корупція). Проте є у політиків і циклічна хвороба, котру можна охарактеризувати як передвиборча сверблячка. Щойно на носі вибори – у державних діячів плани реформування країни так і пруть, як із рогу достатку. Просто виверження вулкану якесь. А що вдієш? У нас що не чиновник – то потенційний народний обранець. І якщо похвалитися досягненнями на державному поприщі важко, то презентувати план перебудови країни – заввиграшки.

Сім місяців тому перемогла Революція гідності, і перемогла саме з лозунгами соціальної справедливості, боротьби з корупцією та люстрації чиновництва. Проте плани запаморочливих заходів щодо подолання огидних виразок суспільного життя чомусь оприлюднюються саме «під вибори». Виникає стійке переконання, що виборчою кампанією вся ця метушня довкола реформ і закінчиться. А щойно нові-старі сідниці зручно вмостяться в омріяних кріслах, увесь реформаторський запал потроху згасне. А навіщо щось робити – нас і так непогано годують.


Конкурс реформаторів

Прикро, але реформування економіки та боротьба з корупцією виродилися до передвиборчих піар-акцій. Варто було Президентові вийти з ініціативою «Стратегія-2020», як у тогу реформатора почав вдягатися Арсеній Яценюк. Спершу він розповів про значимість своїх реформаторських планів Сполученим Штатам, а засідання уряду цьогоріч 6 жовтня взагалі перетворилося на презентацію прем'єра-реформатора. Журналісти отримали чергову порцію піару від фронтмена «Народного фронту», котрий у вільний від політики час працює очільником уряду. За сім місяців роботи на посаді він нарешті розгледів (чи консультанти підказали), що головною перепоною на шляху України до цивілізованого світу є корупція. От він і вирішив «ударити» саме по ній, тим більше, що і виборець від корупції вже давно потерпає. Незрозуміло лише, що заважало Прем'єр-міністру у боротьбі з корупціонерами задіяти владу – що, повноважень недостатньо?

Презентацію Яценюка-реформатора вирішено було повторити у Верховній Раді, котру за дивним збігом очолює його політичний поплічник і третій номер виборчого списку того ж таки «Народного фронту». Правда, чергове засідання парламенту за планом буде лише 14 жовтня, і до виборів електорат може не встигнути розібратися у громаді реформаторських планів та конвертувати це у голоси «за» на виборах. Але що не зробиш для «фронтового» товариша – і Турчинов 7 жовтня зібрав Раду на позачергове засідання. Презентація вийшла хитра – всі слова правильні, всі наміри – благородні. От лише відповідати за наслідки нікому, бо ж втілити плани уряду в життя хоча б у вигляді законів (чи ще вони працюватимуть) має Верховна Рада.

Недарма сказано у древній Книзі «по плодам їх пізнаєте їх», бо слова політиків – це, так би мовити, квіточки, а от дії – то й є плоди. Тому слабо віриться у щирість антикорупційної риторики Прем'єра, котрий замість боротьби з корупцією послідовно заважав міністру з Майдану Олегу Мусію боротися з хабарниками у своєму відомстві. Мусій, як людина «несистемна» взявся за діло круто – звільнив ректора національного медуніверситету, директора інституту раку, голову Державної служби з лікарських засобів. Натомість Яценюк, котрий у «системі» з 2001 року, за увесь час прем'єрство не потурбував жодного реального корупціонера – хоча фактів їх діяльності більш ніж достатньо. З початку жовтня Мусій відсторонений з посади і о чудо – у МОЗі вже крутяться вчорашні вигнанці, стрімко відновлюючи зламані корупційні схеми.

Щоб досягти безумовного схвалення прем'єрських ініціатив, Турчинов попередив депутатів, що результати голосування будуть обов'язково оприлюднені. Щоб виборець знав, хто в нас проти корупції боротися не хоче. А оскільки третина нинішніх депутатів знову йдуть у Раду по мажоритарці – то ці слова не пуста погроза.

У передвиборчому запалі політики забувають, що народ не такий дурний, і підміну понять чудово розуміє. Бо наразі йдеться не про корупцію, а про піар на ній. Та й взагалі – будь-які законодавчі ініціативи, котрі намагаються «протягти» у парламенті без обговорення (а часто й не читаючи), перш за все потрібні політикам, а не людям. Проте негативні наслідки таких голосувань пожинають саме люди. Згадайте хоча б ухвалені «не читаючи» диктаторські закони 16 січня 2014-го чи закони про особливий статус Донбасу та амністію 16 вересня цього року.

 

Повний текст у друкованій версії

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: