Поштова адреса: 01135.  Київ-135, а/с 79. 
  Контактний телефон:  +38(044)227-93-55
  E-mail: info@agroprofi.com.ua 
             Передплатний індекс: 98990


Книги:

Топ переглядів за місяць:

ДЕНЬ ВИРОБНИКІВ БОБОВИХ, АБО СВЯТО ЕКОЛОГІЧНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА У ТЕПЛИКУ
Цьогоріч уже традиційний День поля у фермерському господарстві Олексія Дона в Теплику на...
«НІБУЛОН» ДОЛУЧИВСЯ ДО ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ МЕРЕЖІ ДОБРОЧЕСНОСТІ
Відповідна Декларація про створення Всеукраїнської мережі доброчесності була підписана...
СПЕКА НАС НЕ СПИНИТЬ, АБО ЯК ТЕБЕ НЕ ЛЮБИТИ, КЛІМАТЕ МІЙ
Дивне цього року літо: то холод, то спека. Та і вчені вперто твердять — клімат планети невпинно...
ШВЕЙЦАРСЬКЕ СЕРЦЕ В ДАРУНОК УКРАЇНІ
Герой України Олексій Вадатурський визнаний достойним послідовником легендарного швейцарця ...
СМУГАСТИЙ РЕЙС
Перше за багато років вантажене сучасне несамохідне судно з кавунами дісталося до столичної...

Наші партнери:

ВЛАДА ПОГОВОРИЛА З НАРОДОМ, ТА ЧИ ДОСЛУХАЛАСЬ У ВІДПОВІДЬ?

У Києві відбувся другий етап III Всеукраїнського аграрного форуму

Слово «форум» прийшло до нас із  Древнього Риму, де форумом називалась площа, навколо якої і на ній містилися всі найважливіші будови міста – суд, сенат та храми богів. На форумі проходили збори жителів і вирішувалися суспільні справи. Тож наша звичка вирішувати нагальні справи на майдані не нова. Наразі на форум збираються не на площі, а в залі, проте мета у нього та ж сама – обговорити ряд важливих для спільноти питань та спробувати віднайти для них виважене рішення. Саме таким став другий етап III Всеукраїнського агрофоруму, котрий відбувся 10 липня 2014 року в клубі Кабміну в Києві. У заході взяли участь Прем`єр-міністр України Арсеній Яценюк, міністри фінансів, енергетики та агрополітики, представники профільних асоціацій, а також більше 200 сільгоспвиробників. Аграрії з усієї України мали обговорити низку проблем, зволікання з вирішенням яких може призвести до зупинки розвитку галузі.

 

Констатації були не вельми втішні: хоча певні зрушення у дерегуляції сталися, проте і тих двох десятків дозволів, що залишилися, достатньо для гальмування роботи галузі. Проекти землеустрою не скасовано, реєстрацію прав оренди не спрощено, аграрні розписки не працюють, вагонів-зерновозів більше не стало, зате на дорогах з'явилися вагові пункти для автотранспорту.

«Сьогодні без перебільшення можна стверджувати, що економіка сільського господарства перебуває у важкому стані і потребує термінового втручання органів державної влади і управління для недопущення зупинки розвитку агропромислового комплексу», – підкреслив співголова Координаційної ради агрофоруму, голова наглядової ради асоціації «Союз птахівників України» Олександр Бакуменко. Втім, якраз у птахівників справи йдуть добре: українські виробники м'яса птиці розширюють географію експорту продукції. Об'єми поставок 2014 року збільшились на 5% (на 3 тис. тонн). Ринок Митного союзу поточного року був практично закритим для м'яса птиці з України, проте птахівники наростили об'єми поставок за рахунок експорту до інших країн.

Олександр Бакуменко зазначив, що експорт м'яса птиці в країни Митного союзу складає 35% у структурі експорту цієї продукції. «Ми провели переговори з Саудівською Аравією. Розпочали працювати з Китаєм та Південною Африкою. Очікуємо на серйозне просування своєї продукції на ринках цих країн. Що стосується експорту до ЄС, то там є деякі технічні проблеми. Ми їх вирішуємо. Із квоти експорту м'яса птиці до Європи у 16 тис. тонн ми законтрактували 12 тисяч. Поставки 5 тис. тонн української курятини до ЄС вже відбулись», – наголосив він.

 

Ціни на війні

Ще однією – вічною на наших теренах – проблемою є ціна збіжжя. Президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Микола Миркевич наголосив, що нинішня вартість пшениці є нерентабельною для більшості фермерських господарств. З його слів, практика попереднього уряду підтримки невеликих господарств не витримувала жодної критики, тому за останні 4 роки кількість фермерів скоротилася майже на 20%.

Він підкреслив, що зниження цін на зерно в першу чергу відчують дрібні виробники, які не мають доступу до кредитів і фактично не отримують допомоги з боку держави. «Сьогодні великі компанії мають можливість кредитуватися за кордоном, мають парк техніки, достатню кількість добрив та засобів захисту рослин, у них собівартість набагато менша, чого не скажеш про фермерів. Тому, якщо ціна за тонну пшениці 3-го класу не буде складати 2500 гривень, це буде збитковим для більшості фермерських господарств», – підкреслив Миркевич. За останніми даними Мінагрополітики, в Україні середня вартість пшениці 3-го класу – 2276 грн/т, фуражної – 2146 грн/т. Відстають ціни на ячмінь – в середньому по країні 1956 грн/т.

Що робити в такій ситуації? Ну хоча б відмовитися від практики випікання соціального хліба, що також б'є по кишені фермерів. «Хіба така велика складова хліба в пенсії чи зарплаті, щоб робити його дешевшим? В той час, як основні засоби виробництва дорожчають», – зазначив головний фермер країни.

Солідарний з ним і голова Аграрного союзу Геннадій Новіков. Він, зокрема, зазначив, що щедрі прогнози нинішнього врожаю зернових далекі від дійсності, проте вже зараз сприяють падінню ціни. На думку пана Новікова, про 60 і навіть 70 млн тонн цього року говорити не доводиться, адже на сході країни через бойові дії частина полів уже знищена, частину не вдасться зібрати, і хліб пропаде. Причина – терористи замінували поля, і вже були випадки підриву сільгосптехніки у процесі збирання врожаю. Тому він звернувся до уряду, щоб військові надали допомогу селянам і розміновували не лише дороги, але й поля.

Ще однією проблемою для аграріїв сходу може стати неможливість вчасного повернення кредитів. Оскільки воєнний стан не запроваджено, говорити про форс-мажор не випадає, відтак вкрай необхідно пролонгувати банківські кредити та кредити перед держпідприємствами, а також допомогти з відновленням техніки та обладнання, що постраждало від бойових дій.

 

Повний текст у друкованій версії…

Стати Агропрофі просто! Лише за кілька кліків!

Події:

Ціни на зернові: